معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

کابینت مناسب آشپزخانه کوچک | بررسی کامل رنگ، ابعاد و ویژگی ها

کابینت مناسب آشپزخانه کوچک | بررسی کامل رنگ، ابعاد و ویژگی ها

کابینت مناسب آشپزخانه کوچک

با توجه به کوچک شدن و کم شدن متراژ خانه ها پس بالطبع آشپزخانه ها نیز کوچک تر شده اند تا فضای کمتری را اشغال نمایند. افرادی که آشپزخانه کوچکی دارند در پی بزرگ نشان دادن آن هستند و کابینت ها نقش مهمی در این زمینه دارند. کابینت مناسب آشپزخانه کوچک با کابینت آشپزخانه های بزرگ تفاوت هایی دارد به همین دلیل در این مقاله به این موضوع می پردازیم.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت آشپزخانه تماس بگیرید.

تماس

بدون شک رنگ، ابعاد، طرح، نوع و جنس کابینت در بزرگ نشان دادن آشپزخانه تاثیر ویژه ای دارد. در صورتی که هر یک از موارد گفته شده به درستی انتخاب نشوند، آشپزخانه و همچنین دکوراسیون کلی خانه به خوبی به چشم نمی آید و پس از مدتی باعث خستگی و دلزدگی می گردد. در ادامه این مقاله ویژگی های کابینت مناسب آشپزخانه کوچک را بررسی می کنیم، پس تا انتها ما را همراهی نمایید.

چه کابینت هایی برای آشپزخانه کوچک مناسب هستند؟

هنگام خرید کابینت ام دی اف، اگر آشپزخانه شما کوچک است باید این نکته را مد نظر قرار دهید که کابینت آشپزخانه کوچک باید به نحوی باشد که تمامی وسایل را در خود جای دهد و کمبود فضای آشپزخانه را به خوبی جبران نماید. کابینت ها باید به گونه ای انتخاب شوند که راه تردد افراد را مسدود نکنند و در عین حال فضای آشپزخانه را پرنورتر و بزرگتر نشان دهند. هماهنگ بودن کابینت ها با سبک دکوراسیون خانه و آشپزخانه بسیار مهم است زیرا هر خانه ای دارای سبکی می باشد که با پیروی از آن می توان زیبایی و همخوانی جزییات دکوراسیون را بهتر نشان داد.

کابینت هایی که تعداد کشو و طبقات بیشتری دارند برای این نوع آشپزخانه بسیار مناسب هستند زیرا می توانند وسایل بیشتری را در خود جای دهند. استفاده از شلف و قفسه های چوبی در کنار کابینت ها نیز سبب استفاده بهینه از فضا می گردد. در واقع برای آشپزخانه های کوچک باید از کابینتی استفاده شود که از کمترین جا، بیشترین بهره را به افراد برساند.

جنس کابینت مناسب آشپزخانه کوچک

متریال مختلفی برای تولید کابینت های آشپزخانه وجود دارند اما در سال های اخیر ام دی اف به عنوان متریال پرطرفداری برای آشپزخانه های کوچک شناخته شده است و بسیاری از مردم این متریال را برای کابینت های خود انتخاب می کنند و دلیل انتخاب آنها ویژگی های مثبت این متریال است. ام دی اف با گذشت زمان و با نوسانات دما دچار انحراف نمی شود و تغییر شکل نمی دهد.

کابینت های ساخته شده از ام دی اف در مقابل ضربه مقاوم هستند و ماندگاری بالایی دارند. تنوع طرح و رنگ این متریال بسیار زیاد است و مشتریان به آسانی می توانند رنگ و طرح مورد نظر خود را برای کابینت مناسب آشپزخانه کوچک انتخاب کنند. از آنجایی که محیط آشپزخانه کوچک آلودگی های مختلفی از جمله دود و چربی دارد پس تمیز کردن آن مهم است و ام دی اف  از این نظر بسیار مناسب است زیرا به آسانی تمیز می شود.

کابینت برای آشپزخانه کوچک

رنگ کابینت مناسب آشپزخانه کوچک

رنگ کابینت با توجه به فضای آشپزخانه و علایق فرد انتخاب می شود اما وقتی آشپزخانه کوچک است بهتر است از کابینت هایی به رنگ روشن استفاده شود زیرا این رنگ ها باعث دلباز شدن آشپزخانه می شوند و نورهای طبیعی و مصنوعی را در محیط افزایش می دهند و همین باعث بزرگتر نشان دادن محیط می گردد. کابینت هایی به رنگ روشن کثیفی را خیلی زودتر از کابینت های تیره نشان می دهند اما چون ام دی اف به راحتی تمیز می شود پس از این جهت مشکلی وجود ندارد.

رنگ های تیره برای کابینت ام دی اف آشپزخانه های کوچک مناسب نیستند زیرا سنگینی محیط را افزایش می دهند و نور محیط را افزایش نمی دهند و همین موضوع سبب می شود که آشپزخانه کوچکتر از اندازه واقعی خود به نظر برسد. افرادی که از رنگ های تیره خوششان می آید می توانند در آشپزخانه خود از رنگ تیره و روشن در کنار هم استفاده کنند تا رنگ روشن اثر رنگ تیره را خنثی کند و محیط را دلباز و زیبا نشان دهد.

ابعاد کابینت مناسب آشپزخانه کوچک

کابینت های ام دی اف هر کدام ابعاد مختلفی دارند و در هر آشپزخانه ای با توجه به متراژ و فضای آن، ابعاد و ارتفاع خاصی برای کابینت مناسب است. معمولا در آشپزخانه های کوچک ارتفاع کابینت های بالایی را تا حد امکان بیشتر از عرض آن در نظر می گیرند تا تمام وسایل با ابعاد مختلف را به خوبی در خود جای دهند.

چیزی که باعث می شود کابینت ها جای بیشتری بگیرند، عرض زیاد آنها است پس با افزایش ارتفاع کابینت های دیواری می توان فضای بازتری در آشپزخانه داشت. درب کابینت مناسب آشپزخانه کوچک نیز مهم است زیرا باید این نکته را در نظر داشت که درب کابینت ها پس از باز شدن به یکدیگر برخورد نکنند و یا اینکه به طور کامل باز شوند تا دسترسی آسانی را فراهم کنند.

نکات مهم کابینت مناسب آشپزخانه کوچک

۱- بهتر است که در آشپزخانه کوچک از کابینت هایی با درب شیشه ای استفاده نمایید تا به خوبی نور در فضا افزایش پیدا کند.

۲- کابینت های مگنتی باعث حذف دستگیره ها و یراق های روی درب کابینت می شوند و این موضوع باعث یکدست نشان دادن درب کابینت می شود و بازتاب نور را به خوبی امکان پذیر می نماید.

۳- با استفاده از شلف ها و قفسه ها از فضای اطراف هود بهترین بهره را ببرید و به زیبایی چیدمان وسایل را انجام دهید.

۳- در بالای کابینت مناسب آشپزخانه کوچک  شلف های مخصوصی برای چیدمان ظروف چینی و کریستال قرار دهید تا هم وسایل خود را جای دهید و هم دکوراسیون زیبایی داشته باشید.

۴- سادگی در آشپزخانه های کوچک بسیار ایده آل است و بهتر است از اکسسوری های کم و جذابی برای زیبایی دکوراسیون استفاده گردد.

کابینت آشپزخانه کوچک

کابینت مناسب آشپزخانه کوچک چه ویژگی هایی دارد؟

کابینت مناسب برای آشپزخانه های کوچک باید تا حد امکان رنگ روشنی داشته باشد تا فضا را دلباز و روشن نشان دهد و ام دی اف نیز به عنوان متریال مناسب کابینت این آشپزخانه ها از نظر طیف رنگ، انواع رنگ های روشن را ارائه می دهد و افراد می توانند از رنگ های روشن متناسب با دکوراسیون خود استفاده نمایند. رنگ های تیره اگر چه زرق و برق و جذابیت خاصی دارند اما برای آشپزخانه های کوچک مناسب نیستند و فضای آن را سنگین و کوچک نشان می دهند.

ابعاد کابینت مناسب آشپزخانه کوچک باید به دقت مشخص شود و دارای عرض زیادی نباشد زیرا داشتن عرض زیاد کابینت سبب اشغال فضا شده و همین امر سبب می شود که تردد در آشپزخانه سخت شود و از سوی دیگر وسایلی که ابعاد بزرگی دارند به خوبی در کابینت قرار نگیرند. افزایش ارتفاع کابینت و کاهش عرض آن این مشکل را به سادگی حل می کند و تمامی وسایل با ابعاد مختلف، به خوبی در کابینت جای می گیرند.کابینت مناسب برای آشپزخانه کوچک باید دارای ویژگی های مذکور باشد تا بتوان آشپزخانه ای چشم نواز داشت.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت آشپزخانه تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.