معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

کابینت آشپزخانه ویلایی | کابینت مناسب آشپزخانه های بزرگ

کابینت آشپزخانه ویلایی | کابینت مناسب آشپزخانه های بزرگ

کابینت آشپزخانه ویلایی

کابینت های آشپزخانه علاوه بر کاربرد خاص خود، نقش مهمی در زیبایی فضای آشپزخانه و دکوراسیون کلی خانه دارند. در هر خانه ای باید با توجه به متراژ آشپزخانه، دکوراسیون و سبک ساخت خانه از کابینت مناسبی استفاده شود زیرا نمی توان از هر کابینتی برای آشپزخانه استفاده نمود. کابینت آشپزخانه ویلایی با کابینت آشپزخانه کوچک متفاوت است و در هر کدام از این آشپزخانه ها اگر از کابینت مناسب استفاده نشود، عدم رضایت کاربران را به همراه دارد.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت آشپزخانه تماس بگیرید.

تماس

در بسیاری از خانه ها، آشپزخانه های بزرگ دیده می شوند و افراد برای انتخاب کابینت برای این فضا نیاز به راهنمایی هایی دارند. اگر قصد خرید کابینت ام دی اف برای آشپزخانه ویلایی خود را دارید ولی سردرگم هستید، این مقاله راهنما شما را از سردرگمی نجات می دهد.

ویژگی های کابینت آشپزخانه ویلایی

در آشپزخانه های بزرگ و ویلایی باید از کابینتی متناسب با فضا استفاده شود. جنس، سبک، رنگ و ابعاد کابینت نقش مهمی در تعیین کابینت آشپزخانه بزرگ دارند‌. در آشپزخانه های بزرگ، محدودیت کمتری برای انتخاب کابینت وجود دارد اما نیاز است که بعضی از ویژگی ها و نکات به خوبی رعایت شوند و کابینت انتخابی علاوه بر سلیقه مشتری، متناسب با فضای آشپزخانه انتخاب گردد. در ادامه این مقاله هر یک از ویژگی های کابینت مناسب آشپزخانه ویلایی را به طور مجزا مورد بررسی قرار می دهیم.

۱- جنس کابینت آشپزخانه ویلایی

برای ساخت کابینت آشپزخانه از زمان گذشته تاکنون از مواد اولیه مختلفی استفاده شده است و بعضی از این مواد اولیه با گذشت زمان کمتر مورد استفاده قرار گرفته اند. در سال های اخیر ام دی اف به عنوان پرطرفدارترین ماده اولیه برای ساخت کابینت آشپزخانه ویلایی شناخته می شود و این به دلیل ویژگی های بی نظیر ام دی اف است. ام دی اف زیبایی خاصی دارد و در تمامی سبک ها می توان به راحتی از آن استفاده کرد. این ماده اولیه پر طرفدار، سطح صاف و صیقلی دارد و به خوبی طرح می پذیرد و مشتریان بدون محدودیتی می توانند از آن استفاده کنند.

ام دی اف تنوع رنگ بالایی دارد و هر کسی متناسب با سلیقه و دکوراسیون آشپزخانه خود می تواند رنگ دلخواه خود را انتخاب کند. کابینت های ساخته شده از ام دی اف مقاومت و دوام بالایی دارند و به خوبی تمیز می شوند. این ماده علاوه بر ویژگی های مثبت گفته شده، قیمت مناسبی نیز دارد که برای تمامی افراد با سطح بودجه مختلف، مناسب است.

کابینت آشپزخانه بزرگ

۲- سبک کابینت آشپزخانه ویلایی

در آشپزخانه های کوچک نوع سبک کابینت بسیار با اهمیت است زیرا سبک های کلاسیک در فضای کوچک محیط را دلگیر و کوچک تر نشان می دهند اما در آشپزخانه های بزرگ و ویلایی این محدودیت وجود ندارد و افراد می توانند از نوع سبک خانه و دکوراسیون خود برای انتخاب کابینت، پیروی کنند. کابینت های کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن می توانند در آشپزخانه های ویلایی مورد استفاده قرار گیرند.

به طور کلی کابینت های کلاسیک دستگیره، تاج و طرح پر نقش و نگاری دارند و نمای آشپزخانه را اشرافی می کنند و برعکس کابینت های مدرن دارای سادگی چشمگیر و ظاهری یکدست می باشند. کابینت های نئوکلاسیک تلفیقی از دو سبک مدرن و کلاسیک هستند و در عین سادگی، ظرافت سبک کلاسیک را نیز دارند. افرادی که آشپزخانه بزرگ دارند می توانند به سبک خانه و دکوراسیون خود دقت نمایند و سبک کابینت ها را هماهنگ با آنها انتخاب کنند.

۳- رنگ کابینت آشپزخانه ویلایی

رنگ کابینت بر روی دکوراسیون منزل اثر می گذارد و در بدو ورود افراد به آشپزخانه جلب توجه می کند، به همین دلیل انتخاب درست آن اهمیت زیادی دارد. رنگ کابینت آشپزخانه ویلایی باید با در نظر داشتن رنگ دیوارها، پارکت و سرامیک ها و با توجه به رنگ سایر وسایل موجود در آشپزخانه انتخاب گردد تا فضا را زیبا و چشمگیر کند. افرادی که آشپزخانه بزرگی دارند می توانند بدون هیچ محدودیتی به انتخاب رنگ کابینت خود بپردازند.

آشپزخانه های بزرگ فضای بازی دارند و در بیشتر مواقع نور مناسبی نیز در این فضا وجود دارد پس حتی رنگ هایی مانند سیاه، قرمز، آبی، سبز و قهوه ای تیره نیز می توانند در این فضا مورد استفاده قرار گیرند. کابینت های ام دی اف با رنگ چوب،  حس طبیعی بودن را به آشپزخانه می دهند و اگر نور زیادی می خواهید رنگ کرم و سفید بسیار مناسب است. کابینت هایی با رنگ های مکمل نیز زیبایی خاصی به آشپزخانه می بخشند.

۴- ابعاد کابینت آشپزخانه ویلایی

ابعاد کابینت آشپزخانه یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب کابینت می باشد. مشخص کردن ابعاد کابینت نیاز به دقت بالایی دارد و بهتر است که توسط افراد متخصص انجام شود. در آشپزخانه های بزرگ مشکل کمبود جا وجود ندارد و تعداد کابینت ها و ابعاد آنها با توجه به سایر عواملی که در ادامه می گوییم مشخص می شود. کابینت ام دی اف آشپزخانه به این دلیل مورد استفاده قرار می گیرد که وسایل و لوازم مختلف را در خود جای دهد، پس در نظر داشتن این وسایل و ابعاد هر کدام، تعداد و ابعاد کابینت ها را مشخص می کند.

ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال، هود، سینک، اجاق گاز، فر و میز و صندلی ها از جمله وسایل موجود در آشپزخانه هستند که باید برای آنها جایی در نظر گرفته شود و این موضوع ابعاد کابینت آشپزخانه ویلایی را تغییر می دهد. این وسایل را باید از دو نمای بالا و روبرو در نظر داشت زیرا بالای بعضی از این وسایل مانند ماشین لباسشویی می تواند به وسیله کابینت پوشیده شود اما بالای اجاق گاز حتما باید باز باشد.

در بیشتر آشپزخانه های بزرگ، کابینت های ام دی اف بالایی کوچکتر از کابینت های پایینی هستند اما این ابعاد می تواند با توجه به سلیقه افراد تغییر کند. چیدمان کابینت برای آشپزخانه های بزرگ و ویلایی بیشتر به صورت جزیره ای، U شکل و G شکل انجام می شود.

کابینت آشپزخانه بزرگ

نکات مهم انتخاب کابینت آشپزخانه ویلایی

۱- سبک کابینت های آشپزخانه باید متناسب با سبک خانه انتخاب شود زیرا در آشپزخانه های بزرگ محدودیت فضای کم و دلگیر وجود ندارد و هر سه سبک کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن می توانند در این زمینه مورد استفاده قرار گیرند.

۲- در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه بزرگ محدودیتی وجود ندارد اما رنگ انتخابی باید با دکوراسیون و عناصر موجود در آن همخوانی های لازم را داشته باشد.

۳- اگر با وجود بزرگ بودن فضا، نور آشپزخانه به اندازه دلخواه نیست یا باید از نورپردازی های مختلف استفاده شود و یا اینکه از رنگ های روشن به عنوان مکمل رنگ های تیره استفاده گردد.

۴- ابعاد کابینت آشپزخانه ویلایی می تواند با توجه به سلیقه افراد تغییر کند اما در تعیین ابعاد کابینت، جای وسایل و ابعاد آنها و همچنین سیستم و مدل انتخابی برای چیدمان کابینت، نقش مهمی دارند.

۵- در صورتی که برای مشخص کردن کابینت مناسب آشپزخانه خود نیاز به راهنمایی های بیشتری دارید، می توانید از طراحان داخلی و متخصصین فعال در این زمینه کمک بگیرید تا بهترین کابینت را با ویژگی های مناسب خریداری کنید.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت آشپزخانه تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.