معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

هر ورق ام دی اف چند متر کابینت میدهد ؟ | آموزش کامل محاسبات

هر ورق ام دی اف چند متر کابینت میدهد ؟ | آموزش کامل محاسبات

هر ورق ام دی اف چند متر کابینت میدهد ؟

امروزه استفاده از کابینت های ام دی اف در بین مردم بسیار رایج است زیرا ام دی اف متریال زیبا و ماندگاری است که قیمت مناسبی دارد و علاوه بر این، تنوع آن به گونه ای است که سلیقه های مختلف را پوشش می دهد. گاهی اوقات وقتی  برای سفارش کابینت مورد نظر خود به مراکز مختلف مراجعه می کنید با قیمت هایی روبرو می شوید که تصور آن را ندارید و می خواهید بدانید که هر ورق ام دی اف چند متر کابینت میدهد و این قیمت تا چه اندازه منصفانه است.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت ام دی اف تماس بگیرید.

تماس

به همین دلیل در این مقاله ما اطلاعاتی در این زمینه به شما عزیزان ارائه می دهیم تا نحوه محاسبه متراژ کابینت های تولیدی با استفاده از یک ورق ام دی اف را به خوبی یاد بگیرید و متوجه شوید که چه مقدار از قیمت گفته شده توسط مرکز تولید کابینت، صرف دستمزد و چه مقدار صرف تهیه متریال شده است. با ما همراه باشید تا بررسی کنیم هر ورق ام دی اف چند متر کابینت میدهد.

هر ورق ام دی اف چند متر است ؟

برای آنکه به سراغ محاسبه کابینت های ساخته شده با استفاده از یک ورق ام دی اف برویم باید در ابتدا این مطلب را بدانیم که هر ورق ام دی اف چند متر مربع می باشد و برای به دست آوردن این عدد باید حاصل ضرب طول و عرض هر ورق را به دست آورید و سپس بر عدد ۱۰۰۰۰ تقسیم کنید تا میزان متر مربع هر ورق به دست آید.

مثلا ورق بزرگ ام دی اف با ابعاد ۳۶۶ در ۱۸۳، تقریبا ۶.۵ متر مربع است. ورق هایگلاس AGT با ابعاد ۲۸۰ در ۱۲۲ تقریبا ۳.۵ متر مربع و ورق هایگلاس ایرانی با ابعاد ۲۴۴ در ۱۲۲ حدود ۳ متر مربع می باشد.از آنجایی که ورق ها برش می خورند تا به شکل و اندازه مورد نظر درآیند، ضایعاتی نیز دارند که باید این موضوع را در تهیه ورق های ام دی اف مورد توجه قرار دهید و یک ورق اضافه تر تهیه کنید.

مثلا اگر می خواهید از ورق بزرگ ام دی اف استفاده کنید و به ۵ ورق نیاز دارید، باید ۶ ورق تهیه نمایید. برای اینکه دقیقا بدانید هر ورق ام دی اف چند متر کابینت میدهد باید به این نکته توجه کنید که هر چقدر ابعاد ورق ام دی اف شما کوچک تر باشد، ضایعات بیشتری داشته و همچنین هزینه نهایی ساخت کابینت افزایش می یابد و بهتر است از ورق هایی با ابعاد بزرگتر استفاده نمایید.  مثلا اگر ورق هایگلاس استفاده می کنید باید برای هر سه ورق، یک ورق اضافه تر تهیه کنید.

محاسبه متراژ درب و بدنه کابینت به متر مربع

طول، عمق و ارتفاع کابینت بر تعداد ورق ام دی اف مورد نظر برای ساخت کابینت اثر می گذارد. برای اینکه محاسبات این بخش را به درستی متوجه شوید، فرض کنید که طول کابینت مورد نظر ۲ متر، ارتفاع آن ۱ متر و عمق آن ۶۰ سانتی متر می باشد. اگر برای بدنه کابینت از ورق ام دی اف با ابعاد ۱۸۳ در ۳۶۶ و برای درب و نمای کابینت از ورقی با ابعاد ۲۴۴ در ۱۲۲ استفاده شود، شاهد عملیاتی به صورت زیر خواهیم بود:

درب و نما:

درب و نما = (2*1) * 2 + (1*0.6) * 2 = 5/2 متر مربع

بدنه و طبقات داخل کابینت:

(2*1) * 2 + (1*0.6) * 4 = 8/4 متر مربع

شیوه محاسبه تعداد ورق ام دی اف برای ساخت کابینت

برای محاسبه این عدد باید به نوع و سبک کابینت ها و کابین ها توجه داشت که توضیح کابین ها را در بخش بعدی ارائه می دهیم اما برای اینکه ببینیم که هر ورق ام دی اف چند متر کابینت میدهد ، فرض می کنیم که شما کابینت مدرن از نوع هایگلاس را انتخاب کرده اید و ابعاد هر ورق هایگلاس ۲۸۰ در ۱۲۲ باشد، هر ورق به طور تقریبی برای ساخت ۶ درب به کار می آید.

هر متر طول کابینت شامل یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت دیواری است که هر کدام به دو درب نیاز دارند و مجموعا در هر یک متر کابینت ۴ درب نیاز است. با هر ورق ام دی اف رنگی که دارای ابعاد ۲۸۰ در ۱۲۲ باشد می توان ۲ متر کابین زمینی و یک متر کابین دیواری و مجموعا ۱.۵ متر کابینت ساخت.

از آنجایی که برای ساخت بدنه کابینت از ورق های ام دی اف بزرگ استفاده می شود که دارای ابعاد ۱۸۳ در ۳۶۶ می باشد پس می توان گفت که با هر ورق ام دی اف با این ابعاد می توان ۲ متر طول بدنه برای کابین زمینی و ۱ متر طول بدنه برای کابین دیواری و در مجموع ۱ و نیم متر بدنه کابینت ساخت.

نکته مهم در تعیین تعداد ورق ام دی اف مورد نیاز برای ساخت کابینت

در محاسبه میزان ورق ام دی اف مورد نیاز در مراحل ساخت کابینت ام دی اف نوع کابین اهمیت بسیار زیادی دارد. تقسیم بندی زیر در این زمینه انجام می شود:

۱- کابین زمینی

۲- کابین ایستاده

۳- کابین دیواری

۴- کانتر

۵- کابین بالای یخچال

۶- ویترین دیواری

۷- نما

در ابتدا باید نوع کابین مورد نظر خود را مشخص کنید تا ببینید که هر ورق ام دی اف چند متر کابینت میدهد . مثلا اگر برای ساختن یک متر کابین دیواری به یک پنجم ورق ام دی اف سایز بزرگ نیاز داشته باشیم، برای یک متر کابین ایستاده به نصف ورق ام دی اف سایز بزرگ نیاز داریم.

حال اگر فرض کنیم که ارتفاع ۲.۴۰ ، عمق ۶۰ سانتی متر و عرض کابینت ایستاده ۱ متر باشد و بجز قسمت های سقف و کف کابینت ۴ طبقه برای داخل کابینت و فقط یک طرف کابین ایستاده را نما فرض کنیم، محاسباتی به صورت زیر خواهیم داشت.

ابعاد ورق ام دی اف

درب و نما

(2.4*1) * 1 + (2.4*0.6) * 1 = (4 متر مربع) = (1.5 ورق رنگی نیاز دارد)

بدنه و طبقات داخلی

(2*1) * 2 + (1*0.6) * 4 = (4/8 متر مربع) = (1 ورق سفید بزرگ نیاز دارد)

این عدد یعنی برای ۸.۴ متر مربع بدنه و طبقات داخلی، ۱ ورق ام دی اف سایز بزرگ سفید نیاز است.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت ام دی اف تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.