معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

نصب پایه کابینت ام دی اف، چوبی، فلزی و استیل | معماری آترینا

نصب پایه کابینت ام دی اف، چوبی، فلزی و استیل | معماری آترینا

نصب پایه کابینت

نصب کابینت در آشپزخانه دارای مراحل مختلفی است و یکی از مراحل آن نصب پایه کابینت است. پایه کابینت نقش مهمی در حفظ تعادل کابینت های زمینی دارد زیرا این کابینت ها به وسیله پایه بر روی زمین قرار می گیرند. پایه کابینت باید ماندگاری بالایی داشته  و از بهترین و با کیفیت ترین متریال ساخته شده باشد تا بتواند وزن کابینت را تحمل کند. این پایه ها نقش مهمی در عدم حرکت کابینت ها بر روی زمین دارند و به همین دلیل در انتخاب آنها باید دقت کافی به خرج دهید. در این مطلب در مورد نصب پایه های کابینت ، نکات مهمی را به شما عزیزان ارائه می دهیم، تا پس از خرید کابینت، و یا تحویل سفارش خود از تولیدکننده کابینت مربوطه، با مراحل نصب پایه آن نیز به طور کامل آشنا باشید.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت ام دی اف تماس بگیرید.

تماس

مراحل نصب پایه کابینت

برای نصب پایه های کابینت باید مراحل زیر را طی کنید:

۱- تهیه پایه مناسب کابینت

ابتدا باید به این نکته توجه کنید که با توجه به مواد اولیه تولید کابینت خود و وزن آن باید از پایه کابینت مناسبی استفاده کنید. یک پایه کابینت خوب و مناسب باید بتواند وزن کابینت را به اضافه وسایل درون آن بدون هیچ آسیبی تحمل کند. به جنس پایه کابینت نیز توجه داشته باشید تا ماندگاری لازم را داشته باشد و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی مجبور به تعویض آن نشوید. رنگ پایه کابینت باید با رنگ کابینت ها و سایر یراق آلات آن همخوانی داشته باشد.

۲- نصب کفی پایه کابینت

ابتدا باید کابینت را روی زمین به شکل خوابیده قرار دهید تا کف کابینت و محل نصب پایه ها مشخص باشد و سپس کفی پایه را از آن جدا نمایید و به وسیله پیچ در جای خود محکم کنید. کفی پایه کابینت در واقع بخشی است که پایه کابینت در درون آن قرار می گیرد.

۳- نصب پایه کابینت

پس از اینکه کفی پایه کابینت را با پیچ به کابینت وصل کردید، باید برای نصب پایه کابینت اقدام کنید. پایه کابینت با فشار اندکی در درون کفی قرار می گیرد و از این طریق قابل تنظیم است.

۴- تنظیم پایه کابینت

پایه های کابینت باید در حالت تراز قرار بگیرند تا از لغزش کابینت جلوگیری کنند. اکثر پایه های کابینت به شکل پیچیدنی هستند یعنی اینکه در درون کفی به صورت پیچ قرار می گیرند و با پیچاندن آن می توان تمامی پایه ها را در حالت تراز قرار داد تا کابینت در سر جای خود بدون هیچ حرکت و لغزشی قرار بگیرد.

نحوه نصب پایه کابینت

انواع پایه کابینت

پایه کابینت انواع مختلفی به صورت زیر دارد:

۱- پایه کابینت پلاستیکی

در گذشته بیشتر پایه ها از جنس پلاستیک بودند و کیفیت مشابهی داشتند اما امروزه انواع پایه ها در جنس های مختلفی ساخته می شوند و  پایه های پلاستیکی کیفیت متفاوتی دارند. این پایه ها دارای تنوع طرح و رنگ، انعطاف پذیری و مقاومت هستند و به آسانی نصب می گردند.

۲- پایه کابینت فلزی

نصب پایه کابینت فلزی که یکی از محبوب ترین پایه های کابینت می باشد، در انواع کابینت ها با جنس های مختلف کاربرد دارد. این پایه ها به شکل استوانه یا لوله دیده می شوند و دارای استقامت، زیبایی، دوام بالا و نصب راحت می باشند. بهترین جنس برای پایه کابینت فلزی، آلومینیوم و استیل است.

۳- پایه کابینت استیل

همانطور که گفتیم پایه کابینت استیل یکی از بهترین جنس ها برای ساخت پایه کابینت فلزی است و بعضی از افراد آن را بهترین جنس در میان تمامی پایه ها می دانند. این پایه زیبایی خاصی دارد و ضد زنگ و ضد خوردگی می باشد. این پایه کابینت به راحتی وزن کابینت را تحمل می کند زیرا جنس بسیار محکم و‌مقاومی دارد.

۴- پایه کابینت چوبی

پایه کابینت چوبی بیشتر به دلیل زیبایی و همخوانی آن با دکوراسیون بر روی کابینت نصب می شود. این نوع پایه کابینت با توجه به قطر و ضخامت خود دارای استقامت خوبی می باشد و کمتر از سایر پایه ها نیاز به تمیز کردن دارد.

چگونه پایه کابینت شکسته را تعویض کنیم؟

پیش از تعویض پایه کابینت باید بررسی کنید که شکستگی پایه به چه علتی اتفاق افتاده است و سپس نصب پایه کابینت را انجام دهید. ممکن است وزن کابینت بیشتر از ظرفیت پایه ها بوده و منجر به شکستگی شده است پس باید سایر پایه ها را نیز بررسی نمایید. شکستگی پایه می تواند به علت ضربه خوردن و یا ضعیف بودن جنس پایه باشد.  شناسایی علت شکستگی پایه کابینت بسیار مهم است زیرا شما می توانید پس از شناسایی علت این مشکل، از پایه مناسبی استفاده کنید تا دیگر با چنین مشکلی روبرو نشوید. مراحل تعویض پایه نیز مانند نصب پایه  انجام می شود با این تفاوت که پیش از نصب پایه جدید باید پایه شکسته را به همراه کفی آن از کابینت جدا کنید.

پایه کابینت

نکات مهم نصب پایه کابینت

۱- پیش از انتخاب پایه کابینت در مورد انواع آن تحقیق کنید تا پایه مناسبی را خریداری نمایید.

۲- جنس پایه کابینت باید دارای مقاومت بالایی باشد تا وزن کابینت را به خوبی تحمل کند.

۳- اگر قصد خرید پایه کابینت استیل را دارید به این نکته توجه کنید که با مدل کابینت شما همخوانی داشته باشد زیرا ممکن است با انتخاب اشتباه، پایه کابینت بیشتر از خود آن به چشم بیاید.

۴- انواع پایه های کابینت در رنگ ها و طرح های مختلفی در بازار عرضه می شوند پس برای انتخاب پایه هم مانند انتخاب کابینت وقت بگذارید و سلیقه خود را به کار بگیرید.

۵- تراز بودن پایه ها از اهمیت زیادی برخوردار است و بهتر است پس از نصب پایه کابینت به تنظیم آنها بپردازید.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت ام دی اف تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.