معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

علت بازشدن کشو کابینت | معرفی راهکارهایی برای حل این مشکل

علت بازشدن کشو کابینت | معرفی راهکارهایی برای حل این مشکل

کشو کابینت از مهم‌ترین قسمت‌های آشپزخانه است و به ‌دلیل دسترسی آسانی که دارد، محل مناسبی جهت قرار دادن اقلام و لوازم موردنیاز هر خانه است. احتمالا گاهی برای شما هم پیش آمده که هنگام باز کردن یا بستن کشو، با گیرکردن آن مواجه شده یا با بازشدن مجدد آن روبرو شوید. این یکی از مشکلات رایجی بوده که شما ممکن است تجربه کنید زیرا همواره امکان دارد کشوها پس از مدت‌ها استفاده، دچار خرابی و فرسودگی شوند. در این مطلب به بررسی این می‌پردازیم که علت بازشدن کشو کابینت چیست و چه راه‌حل‌هایی دارد. اگر شما نیز با این مشکل روبرو شده‌اید این مطلب را از دست ندهید.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت ام دی اف تماس بگیرید.

تماس

علت‌های بازشدن کشو کابینت

پس از خرید کابینت و مدتی استفاده از آن، ممکن است با مشکل باز شدن کشو کابینت به شکل ناگهانی روبرو شوید. ابتدا بررسی کنید که چرا کشوها باز می‌شوند و علت بازشدن کشو کابینت شما دقیقا چیست. علت باز شدن کشو کابینت‌ها معمولا مشابه یکدیگر است و راه‌حل‌های یکسانی نیز دارند. همه‌ی کشوها معمولا با ریل کشوهای ساچمه‌ای باز و بسته می‌شوند. هر زمان که کشو به‌خودی خود باز می‌شود، دلیل آن ممکن است موارد مختلفی باشد.

مواردی که موجب می‌شود بازشدن کشو کابینت به‌طور خودبه‌خود اتفاق بیفتد عبارتند از:

خراب‌شدن ریل کشو

خراب‌شدن ریل کشو می‌تواند از دلایلی باشد که مانع از بسته‌شدن کشو کابینت شده و بعد از مدتی شاهد این خواهید بود که کشو خودبه‌خود باز می‌شود. این ریل‌ها پس از مدتی فرسوده شده و باعث می‌شوند کشو به راحتی باز و بسته نشود. در مورد کشوهای چوبی این مورد بیشتر در فصل تابستان اتفاق می‌افتد زیرا رطوبت موجب بادکردن چوب می‌شود.

در هر صورت برای رفع این مشکل، قبل از انجام هر کاری کشو را خارج کرده تا بتوانید آن را بررسی کنید. ریل کشو را به‌خوبی مشاهده کنید و در صورتی که نیاز است، نسبت به‌تعویض یا تعمیر آن اقدام کنید. شایع‌ترین علت بازشدن کشو کابینت همین است.

قرار دادن اقلام بسیار سنگین درون کشو

هنگامی که وسایل زیادی در کشو قرار می‌دهید، موجب سنگین‌شدن آن می‌شوید. در نتیجه ریل کشو توانایی تحمل این مقدار ظرفیت را ندارد و پس از مدتی خراب می‌شود. خراب‌شدن ریل کشو نیز همانطور که گفتیم باعث می‌شود کشو به‌طور کامل چفت نشود و خودبه‌خود باز شود.

تراز نبودن بدنه کابینت

از دیگر علت‌های بازشدن کشو کابینت آشپزخانه، می‌توان تراز نبودن بدنه کابینت را نام برد. اگر بدنه کابینت یا محل نصب کابینت به سمتی شیب داشته باشد، مانع از بسته‌شدن کامل کشو می‌شود. بنابراین در این هنگام باید نسبت به‌رفع این مشکل اقدام کنید و از یک فرد متخصص بخواهید که مشکل تراز نبودن کابینت شما را حل کند.

نصب ریل به صورت شیب‌دار

گاهی نیز ممکن است مشکل بازشدن کشو کابینت شما، به‌علت این باشد که ریل کابینت به‌صورت شیب‌دار نصب شده و صاف نیست. در صورتی که ریل کشو عقب‌تر از محل دقیق فریم و قفل پلاستیکی قرار گرفته باشد، هنگام باز و بسته کردن کشو، قسمت انتهای فریم با قفل پلاستیکی در یکدیگر چفت نشده و در نهایت کشو به‌خوبی بسته نمی‌شود. برای حل این مشکل نیز باید از یک تعميرکار کمک بگيريد.

خراب‌شدن هنگر کشو

خرابی هنگر یا همان قفل پلاستیکی کشو نیز علت دیگری است که موجب بازشدن کشو کابینت می‌شود. زیرا همانطور که گفتیم، خراب‌شدن هنگر مانع از آن می‌شود که ریل کشو در آن قفل شود و کشو بسته بماند. قفل پلاستیکی را بررسی و در صورت مشاهده آسیب‌دیدگی و ضربه، آن را تعویض کنید. البته بهتر است این کار را به فرد متخصص بسپارید.

بازشدن خود به خود کشو کابینت

راه‌های جلوگيري از بازشدن خود به خود کشو کابینت

اقداماتی که باید جهت جلوگیری از بروز مشکل بازشدن کابینت انجام دهید شامل موارد زیر است:

  • کشو را به‌آرامی باز و بسته کنید و از محکم باز و بسته کردن آن بپرهیزید.
  • کشو را بیش از حد سنگین نکنید.
  • در صورتی که متوجه تراز نبودن بدنه کابینت یا محل قرارگیری آن شدید، پیش از خرابی حتما این مشکل را رفع کنید.
  • تمیزکردن سطوح داخلی و خارجی کابینت کشو نیز می‌تواند تا حدی از خراب‌شدن ریل کشو جلوگیری کند. ممکن است خرده‌های غذا و تکه‌های کوچک هر چیزی در چرخ‌ها، ریل‌ها و پیچ‌ها بیفتند و باعث بروز مشکل در بسته شدن آن شوند. هرازگاهی با یک محلول تمیزکننده، نما و سطح کشو را به‌خوبی پاکسازی کنید و آن را تمیز نگه‌دارید.
  • سعی کنید مانع از دسترسی کودکان به کشوی آشپزخانه و بازی کردن با آن شوید.

سخن پایانی

علت بازشدن کشو کابینت اگر به طور خودبه‌خود باشد، ممکن است آزاردهنده باشد. از این رو در این مطلب مواردی ارائه شد تا بتوانید با مطالعه آن‌ها، علت را بدانید و نسبت به برطرف کردن آن‌ها اقدام کنید. در پایان باید بگوییم که هنگام مشاهده مشکل، بهتر است از تعمیر خودسرانه کشو و کابینت خودداری کنید و این کار را به‌یک فرد متخصص در این زمینه بسپارید. زیرا گاهی تعمیر کشو ممکن است کار ساده‌ای نباشد و تخصص خاصی را بطلبد که هر شخص توانایی آن را نداشته باشد.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت ام دی اف تماس بگیرید.

تماس

6 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.