معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

طول عمر کابینت ام دی اف چقدر است؟ راه های افزایش عمر کابینت

طول عمر کابینت ام دی اف چقدر است؟ راه های افزایش عمر کابینت

یکی از مهم ترین عناصر دکوراسیون آشپزخانه، کابینت است. امروزه کابینت های متنوعی در سطح بازار عرضه می شوند و کابینت های ام دی اف جایگاه خاصی در میان دیگر کابینت ها به دست آورده اند. افرادی که قصد خرید کابینت مورد نظر خود را دارند، به طول عمر آن نیز توجه ویژه ای دارند. طول عمر کابینت ام دی اف از این جهت حائز اهمیت است که با هدف تعویض کوتاه مدت نصب نمی شود و باید تا مدت ها مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه مطلب به بررسی این موضوع می پردازیم پس با ما همراه باشد.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت ام دی اف تماس بگیرید.

تماس

عوامل موثر بر طول عمر کابینت

اگر بخواهیم عمر کابینت ها را مورد بررسی قرار دهیم باید عوامل موثر بر افزایش و یا کاهش طول عمر کابینت را شناسایی کنیم. بدین شکل می توان با به کار بردن راهکارهای مختلف بر طول عمر کابینت افزود. در این بخش به بررسی تعدادی از این عوامل می پردازیم تا شما با کسب اطلاعات لازم، کابینت ام دی اف مناسبی را انتخاب نمایید.

۱- کیفیت جنس کابینت

ام دی اف روکش های متنوع و مختلفی دارد که هر کدام دارای مزایا و ویژگی های خاصی هستند. کیفیت این روکش ها نیز متفاوت است و ام دی اف ها با توجه به کیفیت خود درجه بندی می شوند. مثلا قیمت کابینت های گلاس مدرن در قیاس با کابینت های مشابه اندکی ارزان تر است اما نوع روکش مورد استفاده نیز می تواند علاوه بر قیمت، طول عمر کابینت را تحت تاثیر قرار دهد. اگر در ساخت کابینت از ام دی اف درجه یک استفاده شود، تا سالیان طولانی دوام داشته و نیاز ساکنین را رفع می کند. عمر کابینت تابعی از کیفیت جنس آن است و ام دی اف های درجه دو و سه نسبت به نوع درجه یک از ماندگاری کمتری برخوردار هستند.

۲- نوع ساخت ام دی اف

ام دی اف های موجود در بازار توسط یک برند تولید نشده و هر برندی سبک و سیاق خاص خود را در ساخت ام دی اف به کار می برد. اگر در ساخت ام دی اف از چسب، ابزارآلات و مواد اولیه نامرغوب استفاده شود پس نباید انتظار چندانی از استحکام و مقاومت کابینت ساخته شده با آن داشت. هر چه نوع ساخت ام دی اف از استاندارد بیشتری برخوردار باشد، طول عمر کابینت ام دی اف نیز افزایش می یابد.

۳- نصب کابینت

کابینت های ام دی اف باید توسط افراد متخصص نصب شوند. در صورتی که تمامی اندازه گیری ها دقیق و صحیح باشد و نصب کابینت با رعایت احتیاط انجام شود، شاهد دوام کابینت ها خواهیم بود. اگر نصب به درستی انجام نشود ممکن است درب ها در جای معین قرار نگیرند و امکان نفوذ مایعات و دیگر عوامل را به درون کابینت فراهم سازند. همچنین نصب غیر صحیح کابینت سبب آسیب به روکش، بد شکلی کابینت و ناسازگاری با دکوراسیون آشپزخانه می شود.

۴- نحوه مراقبت از کابینت ها

مراقبت صحیح از کابینت ها سبب افزایش عمر آن می گردد. کابینت های ام دی اف متناسب با نوع روکش خود قابل تمیز کردن هستند و شما باید از مواد پاک کننده مناسب برای رفع آلودگی کابینت ها اقدام کنید. علاوه بر تمیز کردن باید دشمنان ام دی اف را نیز بشناسید و سطح ام دی اف را از آنها دور نگه دارید. اگر مراقبت درستی از کابینت های ام دی اف داشته باشید، تا سالیان زیادی از کابینت های خود بهره می برید.

نظافت کابینت

راهکارهایی برای افزایش طول عمر کابینت ام دی اف

۱- اشیای نوک تیز را از کابینت دور کنید

سطح ام دی اف نسبت به اشیای نوک تیز حساس است. اگر اشیا و وسایلی که نوک تیز و برنده هستند با سطح کابینت برخورد کنند، شکاف هایی را بر آن ایجاد می نمایند. این شکاف ها به محلی برای رشد قارچ ها تبدیل شده و ممکن است به بخش های عمیق تری از چوب کابینت برسند. بهتر است که اشیای نوک تیز را از کابینت دور کنید تا شاهد افزایش طول عمر کابینت ام دی اف باشید.

۲- به کابینت حرارت ندهید

قطعا در محیط آشپزخانه گرما و حرارت بسیاری وجود دارد و این به علت پخت و پز در این فضا می باشد. بهتر است کابینت های ام دی اف خود را از حرارت دور‌ کرده و هیچوقت ظروف داغ را بر روی سطح آن قرار ندهید. با این کار دوام کابینت ها را افزایش خواهید داد و از مزایای آن لذت می برید.

۳- رسیدگی به لولاها و یراق آلات را جدی بگیرید

درب کابینت ها به وسیله یراق آلات و لولاها باز و بسته می شوند. شما باید در بازه های زمانی معین به بررسی این موارد بپردازید تا مشکلات و آسیب های احتمالی را رفع کنید. بهتر است لولاها را در زمان مشخص روغن کاری کرده تا به خوبی در جای خود قرار گیرند و بدون هیچ مشکلی باز و بسته شوند.

لولا و یراق آلات کابینت

۴- برای رفع نقص ها از متخصص کمک بگیرید

برای بیشتر شدن طول عمر کابینت ام دی اف باید از فرد متخصص برای رفع نقوص کمک بگیرید. اگرچه ممکن است شما در این زمینه مهارت های سطحی داشته باشید اما بهتر است دست به هیچ وسیله ای نزده تا اوضاع را خراب تر نکنید. بدین شکل از رفع نقوص اطمینان حاصل کرده و نیازی به صرف هزینه های گزاف نخواهید داشت.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت ام دی اف تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.