معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان در سال 1403 چقدر است؟

دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان در سال 1403 چقدر است؟

امروزه بسیاری از افراد به جای تعویض خانه، آن را مورد بازسازی قرار می دهند. بازسازی باید توسط پیمانکار ماهر و متخصص انجام شود تا نتیجه مطلوبی داشته باشد. دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان از جمله مواردی است که در زمان تعیین بودجه و برآورد هزینه ها، باید به آن توجه شود. این دستمزد برای کسانی که قصد بازسازی منزل در تهران را دارند به چالشی تبدیل شده و نگرانی هایی را به همراه دارد. اگر شما هم با این چالش روبرو شده اید و می خواهید از دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان مطلع شوید پس با ما همراه باشید.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت بازسازی خانه تماس بگیرید.

تماس

چرا باید با پیمانکار بازسازی ساختمان همکاری کنیم؟

ما در طول روز بسیاری از نیازهای اساسی خود را از طریق افرادی که در آن زمینه مهارت دارند، رفع می کنیم تا وقت، انرژی و توان خود را به کارهای مهم تری اختصاص دهیم و هزینه کمتری بپردازیم. برای بازسازی ساختمان هم این موضوع صدق می کند و زمانی که شما بخواهید خودتان کار بازسازی ساختمان را انجام دهید، علاوه بر صرف وقت و انرژی، هزینه های بیشتری را متحمل می شوید.

در واقع شما با پرداخت دستمزد به پیمانکار، مزایای بیشتری نسبت به مبلغ پرداختی به دست می آورید. کار با پیمانکار موجب می شود که عملیات و اقدامات لازم برای بازسازی در سریع ترین زمان ممکن انجام شود. این موضوع به دلیل این است که پیمانکارها به صورت پروژه ای کار می کنند و اگر پروژه ای را زود تحویل دهند می توانند برای سایر پروژه ها زمان بگذارند. خانه ای که بازسازی آن توسط پیمانکار انجام شده، زیبایی و مقاومت بیشتری نسبت به بازسازی های شخصی و بدون تخصص دارد.

عوامل موثر بر دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان

دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان تحت تاثیر عوامل مختلفی است و می تواند مجموع هزینه بازسازی خانه شما را کاهش یا افزایش دهد. حجم پروژه، درخواست کارفرما از پیمانکار و نوع قرارداد، از جمله عواملی است که منجر به کم یا زیاد شدن دستمزد پیمانکار می شود.

1- اثر حجم پروژه بر دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان

ممکن است که ساختمان شما قدیمی و فرسوده باشد و برای انجام بازسازی، بخش هایی از آن نیاز به تخریب داشته باشند. در چنین موقعیتی، دستمزد پیمانکار با توجه به سختی بازسازی و زمان گیر بودن آن، افزایش می یابد. حال اگر ساختمان شما فرسودگی نداشته و تنها برای تغییرات دکوراسیون و مواردی مانند تعویض کابینت، قصد بازسازی آن را داشته باشید، هزینه دستمزد پیمانکار کاهش پیدا می کند. این کاملا منطقی است که دستمزد پیمانکار با توجه به حجم پروژه تغییر کند زیرا پروژه هایی که نیاز به تخریب و عملیات بیشتری دارند، زمان و انرژی بیشتری از پیمانکار می گیرند.

2- اثر درخواست کارفرما بر دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان

شما به عنوان کارفرما با توجه به نیاز و علاقه خود می توانید درخواست های مختلفی برای بازسازی ساختمان داشته باشید. پیمانکار با بررسی درخواست های شما، مبلغی را به عنوان دستمزد تعیین می کند. ممکن است شما سبک بازسازی، مواد و مصالح، طرح و رنگ خاصی را در نظر داشته باشید و از پیمانکار بخواهید که بازسازی را تنها با توجه به این موارد انجام دهد. تک تک این موارد از جمله درخواست های شما هستند که درصد دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان را تغییر می دهند.

پیمانکار بازسازی

3- اثر نوع قرارداد بر دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان

برای بازسازی ساختمان سه نوع قرارداد وجود دارد و در هر قرارداد، دستمزد پیمانکار متفاوت است. شما می توانید پس از بررسی این قراردادها، نوع قرارداد مورد نظر خود را انتخاب کنید تا دستمزد پیمانکار بر اساس آن تعیین شود.

۱- قرارداد پیمانکاری با مصالح

در این قرارداد تمامی مراحل اجرا، هزینه تهیه مصالح، دستمزد و مدیریت پروژه بر عهده کارفرما می باشد. در متن قرارداد با پیمانکار باید جزئیاتی مانند کیفیت مصالح، زمان تحویل پروژه، هزینه بازسازی و نکات مهم اجرای پروژه درج شوند. اگر می خواهید دستمزد پیمانکار را در چند مرحله بپردازید پس بهتر است در ضمن قرارداد، زمان دقیق و مبلغ هر مرحله از پرداخت ها را ذکر نمایید.

۲- قرارداد پیمانکاری دستمزدی

در قرارداد دستمزدی، شما به عنوان کارفرما باید هزینه های تهیه مصالح، لوازم و ابزارها را بپردازید. در این قرارداد، پیمانکار هیچ‌ هزینه ای برای خرید مصالح و سایر لوازم از شما دریافت نمی کند. در متن قرارداد دستمزدی، مبلغ دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان و دستمزد نیروی انسانی به طور دقیق و شفاف درج می شود. در صورت توافق با پیمانکار می توانید مبلغ مندرج در متن قرارداد را طی دو یا سه مرحله پرداخت کنید.

۳- قرارداد پیمانکاری درصدی

این قرارداد که با نام پیمان مدیریت هم شناخته می شود به این شکل است که شما مبلغی را به عنوان تنخواه گردان به پیمانکار می پردازید. پیمانکار پس از دریافت این مبلغ، عملیات خرید مصالح و اجرای بازسازی را آغاز می کند. دستمزد پیمانکار در قراردادهای درصدی نسبت به سایر قراردادها، بیشتر است و شما با تایید نظر پیمانکار می توانید دستمزد وی را در چند مرحله پرداخت کنید.

درصد دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان چقدر است؟

پروژه های پیمانکاری درصد و قیمت ثابتی ندارند زیرا عوامل مختلفی که بررسی کردیم بر میزان درصد دستمزد پیمانکار  تاثیر می گذارند. بین ۳۰ تا ۴۰ درصد هزینه های کلی یک پروژه بازسازی به دستمزد پیمانکار و نیروی انسانی تعلق دارد و مابقی آن برای خرید متریال در نظر گرفته شده است. طبق عرف پیمانکاری، درصد دستمزد پیمانکارها برای انواع پروژه های بازسازی به صورت زیر است:

  • ۱۲ تا ۱۵ درصد برای بازسازی معمولی
  • ۱۲ تا ۱۸ درصد برای بازسازی ساختمان کلنگی
  • ۱۵ تا ۲۲ درصد برای بازسازی ویلا و خانه ها ویلایی
  • ۱۰ تا ۲۰ درصد برای بازسازی با متریال ارزان و حجم کار کم
  • ۸ تا ۱۶ درصد برای بازسازی با خرید مصالح توسط پیمانکار
  • ۸ تا ۲۰ درصد برای بازسازی درصدی

پیمانکار بازسازی ساختمان

نکته مهم دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان

شما می توانید برای بازسازی ساختمان خود، پیمانکار متخصصی را انتخاب نمایید و با پرداخت دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان در زمان، انرژی و هزینه ها صرفه جویی کنید. در برآورد هزینه های بازسازی باید به این نکته توجه داشته باشید که درصد دستمزد پیمانکار با توجه به نوع قرارداد، حجم پروژه و درخواست های شما متفاوت است. این موضوع سبب می شود که هر یک از پروژه های بازسازی، قیمت مختلفی داشته باشند. اگر خرید مصالح برای بازسازی ساختمان بر عهده پیمانکار باشد به نفع شما است زیرا وی می تواند متریال با کیفیت را با قیمت مناسب تر و همراه با تخفیف خریداری نماید.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت بازسازی خانه تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.