معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

بازسازی ویلا در شمال و هزینه آن در سال1403

بازسازی ویلا در شمال و هزینه آن در سال1403

بازسازی ویلا در شمال

بدون شک هر ویلایی پس از مدتی با فرسودگی روبرو خواهد شد و نیاز به بازسازی برای حفظ ظاهر و همچنین ایجاد تغییرات مورد نظر امری انکار نشدنی می باشد. بازسازی ویلا در شمال هم برای دارندگان ویلا در این منطقه امری ضروری است که با توجه به میزان فرسودگی ویلا می توان به بازسازی قسمت های مختلف آن پرداخت.

نمی توان زمان مشخصی را برای فرسودگی بعد از ساخت مشخص کرد زیرا هر ویلایی با توجه به مصالح استفاده شده در مراحل ساخت، شرایط آب و هوایی و سایر موارد، فرسودگی متفاوتی خواهد داشت. با توجه به اعلام وزارت راه و شهرسازی، ساختمان هایی که عمری بیش از ۳۵ سال دارند به عنوان ساختمان فرسوده شناسایی می شوند.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت بازسازی ویلا تماس بگیرید.

تماس

مجوز بازسازی ویلا در شمال

 بازسازی منزل و یا ویلا سطوح مختلفی دارد و برای بعضی از این سطوح نیاز به اخذ مجوز است. به طور کلی برای تغییراتی که در آن امکان ریزش بنا وجود دارد و یا اینکه موجب عدم رعایت استانداردهای شهرداری می شود، نیاز به مجوز وجود دارد. از جمله کارهایی که در بازسازی ویلا نیاز به مجوز دارند می توان به برداشتن و جابجایی راه پله، برداشتن دیوارهای حامل، حذف و جابجایی انبار و … اشاره کرد.

کارهایی مانند ایزوگام، سرامیک کاری، سفید کاری، نماکاری ساختمان، تعمیر و نصب سرویس بهداشتی، نصب در و پنجره، نصب کفپوش و کارهایی از این قبیل نیاز به دریافت مجوز ندارند. بهترین کار برای بازسازی ویلا در شمال این است که ابتدا بازسازی بخش های مختلف ساختمان مشخص شود و اگر بخشی برای بازسازی به مجوز نیاز داشت از واحد مربوطه جهت اخذ آن اقدام شود.

مدارک لازم برای گرفتن مجوز بازسازی ویلا در شمال

برای گرفتن مجوز بازسازی ویلا باید به شهرداری شهری که ویلا در آن قرار دارد مراجعه کنید.  در صورتی که ویلا در روستا واقع شده است باید از طریق دهیاری جهت اخذ مجوز اقدام نمایید. در این قسمت مدارک لازم جهت گرفتن مجوز بازسازی ویلا در شمال را بررسی می کنیم.

۱- تشکیل پرونده و کامل نمودن فرم مجوز تعمیرات

۲- اصل و کپی سند مالکیت یا کپی بنچاق

۳- در صورت وجود سرقفلی، کپی سند سرقفلی

۴- کپی شناسنامه و کارت ملی

۵- کپی کارت ملی و شناسنامه وکیل به همراه وکالت نامه ( در صورت داشتن وکیل)

۶- جوابیه آتش نشانی و بیمه

۷- اصل و کپی قبوض آب، برق، گاز و تلفن

۸- گرفتن مجوز از اداره میراث فرهنگی(در صورت وجود ویلا در بافت فرسوده)

۹- در صورت اجرای تعمیرات کلی نیاز به تعهد کارفرما و گواهی استحکام و مقاومت بنا وجود دارد.

۱۰- اصل و کپی فیش نوسازی

۱۱- در صورت اوقافی بودن زمین، باید با ارائه یک سری از مدارک به اداره اوقاف هم مراجعه شود.

۱۲- جواز قبلی در صورت وجود

بازسازی ویلا قیمت

پس از اینکه درخواست صدور پروانه را ارائه دادید، دستور بازدید از ویلا صادر می گردد و مامور مربوطه از ویلا بازدید می نماید. در صورتی که ویلا شما در بخش شهری قرار داشته باشد، واحد شهرسازی شهرداری گزارش ثبت شده توسط مامور بازرسی را بررسی می نماید و سپس میزان عوارض پرداختی مشخص می گردد. پس از این مرحله پروانه ساخت شما بین چند روز تا چند هفته آماده می شود و اگر بدون پروانه ساخت کاری انجام دهید، جریمه خواهید شد.

هزینه بازسازی ویلا در شمال در سال 1403

یکی از کارهای مهمی که باید قبل از بازسازی ویلا آن را بررسی کنید، محاسبه و برآورد هزینه های بازسازی ویلا در شمال می باشد. این کار باید حتما قبل از شروع فرآیند پروژه انجام شود زیرا ممکن است بودجه شما با هزینه ها همخوانی نداشته باشد و در اواسط کار مجبور به توقف بازسازی شوید و تغییرات ساختمان به حالت نیمه کاره باقی بماند.

با توجه به نوسان قیمت ها بهتر است در ابتدا این مورد را هم در نظر داشته باشید که قیمت ها ثابت نیستند و برای اینکه در ادامه به مشکلی بر نخورید می توانید اول به سراغ بخش های مهمی بروید که نیاز به بازسازی بیشتری دارند و در صورت اجرا نشدن به کل ساختمان آسیب های جدی وارد می کنند و سپس به بازسازی سایر بخش های ویلا بپردازید.

بررسی شرایط کلی ویلا در شمال

مورد دیگری که برای بازسازی ویلا در شمال باید به آن دقت کنید، بررسی شرایط ویلا برای بازسازی است. پس از اینکه صاحب ویلا شرکت معتبری را برای بازسازی ویلای خود انتخاب کرد، کارشناسان مربوطه از ویلا دیدن می کنند و هر بخشی را از جنبه های مختلف مورد ارزیابی قرار می دهند.

مثلا اگر صاحب ویلا و پیمانکار به توافق رسیدند که سقف، دیوارها و کف ویلا تعمیر شود، پس باید شرایط شیب زمین، بافت خاک، جهت حرکت باد، مسیر لوله کشی های مختلف، کابل های برق و… مورد بررسی قرار بگیرند تا با ارزیابی درست، پروژه به خوبی به سرانجام برسد.

بازسازی ویلا

نکات مهم بازسازی ویلا در شمال

هنگامی که قرار است ویلایی مورد بازسازی قرار بگیرد، باید ارزیابی های کارشناسان دقیق و جزیی باشد و هیچ عامل مختل کننده ای در مسیر بازسازی وجود نداشته باشد. فرض کنید لوله کشی های ساختمان شما پس از گذشت چندین سال فرسوده شده اند اما شما اطلاعاتی در مورد فرسودگی آن ندارید و از پیمانکار می خواهید که کف خانه را با پوششی جدید کاور کند.

در این زمان پیمانکار باید لوله کشی ساختمان شما را مورد بررسی قرار دهد زیرا ممکن است لوله ها آسیب دیده باشند و پس از گذشت مدت زمانی مجبور شوید که برای تعویض و تعمیر لوله ها، کف ساختمان را تخریب کنید و این کار هزینه های شما را بیشتر می کند. پس این نکته را به خاطر داشته باشید و از پیمانکار خود بخواهید که تمام قسمت ها را مورد بررسی قرار دهد.

اگر شما تخصص و تجربه ای در زمینه بازسازی ویلا ندارید بهتر است در این زمینه از کارشناسان با تجربه مشاوره بگیرید و سپس نسبت به انتخاب پیمانکار و بازسازی اقدام کنید. پیمانکاران با تجربه پس از بازسازی هر قسمت از ویلا، شما را در جریان کار می گذارند و اگر مسیر شما دور است باید از او بخواهید تا عکس و فیلم مراحل احرایی را برای شما ارسال نماید، تا کار بازسازی ویلا مطابق با نظر شما و به خوبی پیش رود.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت بازسازی ویلا تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.