معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

بازسازی خانه ۷۰ متری | هزینه و مراحل انجام از 0 تا 100

بازسازی خانه ۷۰ متری | هزینه و مراحل انجام از 0 تا 100

بازسازی خانه ۷۰ متری

با گذشت زمان متراژ خانه ها کمتر شد و خانه های بزرگ تبدیل به خانه هایی کوچک شدند. امروزه خانه های ۷۰ متری ساخته می شوند و بسیاری از مردم خواهان این خانه ها هستند. خانه های ۷۰ متری محیط گرم و دلنشینی دارند اما مانند تمامی خانه ها ممکن است پس از گذشت چند سال از زمان ساخت، به بازسازی نیاز داشته باشند. از آنجایی که فضای این خانه ها محدود است، نیاز به بازسازی بسیار دقیقی دارند و باید برای بازسازی خانه ۷۰ متری برنامه ریزی هوشمندانه ای داشت.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت بازسازی منزل تماس بگیرید.

تماس

در بازسازی منزل در تهران باید استفاده موثر از فضا، جلوگیری از هدر رفتن مواد و مصالح و ایجاد تغییرات به نحوی انجام شود که محیط مناسبی را برای کاربران فراهم کند و ارزشی را برای آنها به وجود آورد تا بتوانند از کیفیت کار لذت ببرند. اگر شما هم به فکر بازسازی خانه ۷۰ متری خود هستید این مقاله را از دست ندهید، چرا که اصول بازسازی خانه ۷۰ متری متری با اصول بازسازی خانه ۱۰۰ متری یا اصول بازسازی خانه 50 متری متفاوت است.

مراحل بازسازی خانه ۷۰ متری

بازسازی خانه های 70 متری در قیاس با خانه های بزرگتر و ویلایی یک بازسازی خانه با هزینه کم محسوب می شود و باید مطابق با قوانین انجام شود و تغییرات مورد نظر باید به نحوی باشد که شکل ظاهری آپارتمان را تغییر ندهد. در ادامه مراحل بازسازی را بررسی می کنیم.

۱- برآورد هزینه بازسازی خانه ۷۰ متری

ابتدا باید هزینه های بازسازی خانه را تخمین بزنید. برای انجام این کار باید قیمت هر متر مربع بازسازی را در نظر داشته باشید و سپس هزینه انجام بازسازی را تخمین بزنید. هرچه متراژ یک ساختمان بیشتر باشد هزینه بازسازی آن بیشتر می شود اما باید به مکان های مورد نظر برای بازسازی  توجه داشته باشید.

ممکن است شما بخواهید تنها بخشی از خانه خود را مورد بازسازی قرار دهید، در این صورت هزینه های شما کاهش پیدا می کند. از سویی دیگر شرایط آب و هوایی هم در میزان هزینه بازسازی تاثیرگذار است.  در فصل تابستان دستمزد پایین تر از فصل زمستان است زیرا کار کردن در زمستان و سرمای شدید آن، سخت می باشد.

۲- اهداف بازسازی خانه ۷۰ متری

شما باید هدف بازسازی خانه ۷۰ متری را مشخص کنید تا معلوم شود که قصد بازسازی کدام قسمت ها را دارید. به سبک های بازسازی توجه کنید و پس از بررسی، سبک بازسازی مناسب ساختمان خود را انتخاب نمایید. پس از اینکه هدف و سبک بازسازی را تعیین کردید می توانید کار خود را از بازسازی آشپزخانه شروع کنید و سپس به ترتیب به سراغ سرویس های بهداشتی، نشیمن  و اتاق خواب ها بروید.

۳- بازسازی آشپزخانه در خانه ۷۰ متری

آشپزخانه قلب تپنده هر خانه ای است. زیبایی آشپزخانه علاوه بر افزایش جذابیت دکوراسیون منزل، باعث آرامش ساکنین می شود به همین دلیل بازسازی آن اهمیت زیادی دارد. در خانه ۷۰ متری، بیشتر خانه ها آشپزخانه ای حدود ۴-۵ متر دارند و این فضا با این متراژ، کوچک به حساب می آید. با بازسازی باید تغییراتی در این فضا ایجاد شود که بزرگ تر از چیزی که هست دیده شود.

با بررسی بودجه خود می توانید تغییراتی در کابینت ها ایجاد کنید تا فضا را به  طور کل تغییر دهند. می توانید کابینت ها را تعویض، تعمیر و رنگ آمیزی کنید و به هنگام انتخاب رنگ به این موضوع توجه داشته باشید که هر چه رنگ کابینت ها روشن تر و ارتفاع آنها بلندتر باشد، فضا پر نورتر شده و در نتیجه بزرگ تر از آنچه که هست، به چشم می آید. برای بازسازی آشپزخانه علاوه بر موارد گفته شده می توانید کاشی ها را تعویض و کف آشپزخانه را عایق کاری نمایید.

بازسازی آشپزخانه

۴- بازسازی سرویس بهداشتی و حمام خانه ۷۰ متری

اگر خانه شما زیاد قدیمی نیست و بودجه کمی دارید، بهتر است بازسازی این بخش را نادیده بگیرید زیرا بازسازی سرویس بهداشتی و حمام خانه، پر هزینه تر از سایر بخش ها می باشد و این افزایش هزینه به دلیل وجود وان، لوله کشی، کاشی ها و… است. همانطور که می دانید فضای داخل سرویس بهداشتی دارای رطوبت است و به همین دلیل از عایق های رطوبتی در زیر کار استفاده می شود. به هنگام بازسازی این قسمت می توانید ابتدا کف را تخریب کنید و سپس عایق کاری کف و دیوارها را به طور مجدد انجام دهید.

در بازسازی خانه ۷۰ متری به این موضوع توجه کنید که فضای سرویس بهداشتی کوچک و در حدود ۵ متر است و باید از این فضا بیشترین بهره را ببرید. استفاده از توالت فرنگی دیواری، به داشتن فضای بیشتر کمک می کند. در حمام هم برای جداسازی بخش خیس و خشک از پرده حمام استفاده کنید تا فضای کمتری را اشغال و قیمت مناسب تری داشته باشد. تعویض و تعمیر شیرآلات سرویس بهداشتی هم از جمله موارد بازسازی در این قسمت است.

۵- بازسازی اتاق نشیمن خانه ۷۰ متری

گران ترین و پرهزینه ترین بخش خانه در بازسازی را معرفی کردیم و حالا نوبت به ارزان ترین بخش یعنی اتاق نشیمن می رسد. متراژ اتاق نشیمن در یک خانه ۷۰ متری، تقریبا ۳۰ متر می باشد و یکی از راه های بازسازی این بخش، حذف دیوارهای اضافی و غیر باربر، یکپارچه کردن محیط خانه و اتصال فضای نشیمن و آشپزخانه به همدیگر است. در صورتی که دیوارهایی فرسوده در این بخش دارید که خراب یا نمدار شده اند، به فکر تراشیدن و گچکاری مجدد آن باشید. با این کار فضای خانه دلباز تر از قبل خواهد شد.

اگر دیوارها مشکل جدی ندارند می توانید با صرف هزینه کمی به رنگ آمیزی آنها بپردازید. استفاده از رنگ سفید باعث می شود که فضا بزرگتر از حد واقعی خود دیده شود. همچنین می توانید تغییرات مختلفی را در مدل سقف، نوع نورپردازی و کفپوش نشیمن ایجاد کنید. استفاده از کتابخانه و یا دکورهای مختلف برای جای دادن کتاب ها و وسایل دکوری و تزیینی مناسب است و باعث حفظ نظم در کل نشیمن می شود.

نکته دیگری که به هنگام بازسازی نشیمن باید به آن دقت کنید، تغییر مبلمان است. مبلمانی که فضای زیادی را اشغال کرده اند با مبلمان چند کاربرده تعویض کنید و این قسمت از بازسازی خانه ۷۰ متری خود را با تعویض پرده های پنجره تکمیل نمایید. اگر ارتفاع پرده با ارتفاع پنجره هماهنگ و هم اندازه باشد، فضای اتاق نشیمن بزرگتر نشان داده می شود.

۶- بازسازی اتاق خواب خانه ۷۰ متری

خانه های ۷۰ متری معمولا دارای یک یا دو اتاق خواب می باشند. متراژ اتاق ها متفاوت است اما معمولا خانه هایی با این متراژ، اتاق هایی بین ۹ تا ۱۲ متر دارند. برای بازسازی اتاق خواب نیازی به در نظر داشتن بودجه زیادی نیست بلکه با کوچک ترین تغییرات می توانید اتاق خواب جذابی داشته باشید. از آنجایی که اتاق هایی با این متراژ کوچک حساب می شوند، ابتدا باید به فکر روشن شدن فضای اتاق باشید و برای انجام این کار می توانید دیوارها را با رنگ های روشن، رنگ آمیزی کنید.

علاوه بر استفاده از رنگ روشن برای دیوارها، از چراغ های مختلف برای تکمیل نورپردازی بهره ببرید. آینه ها فضا را بزرگتر از اندازه واقعی آن نشان می دهند که به همین منظور می توانید آینه مورد نظر خود را بر یکی از دیوارها نصب کنید و از فضای دلنشین اتاق خود لذت ببرید!

بازسازی اتاق خواب

نکته مهم در بازسازی خانه ۷۰ متری

نکات بازسازی خانه ۷۰ متری را در قسمت های قبل بررسی کردیم و راهکارهای هر قسمت را به طور مجزا، به شما عزیزان ارائه دادیم. در بازسازی منزل، تخصص و دقت بالایی نیاز است زیرا اگر بازسازی بخشی به درستی انجام نشود، ممکن است خسارت های مالی و جانی را برای شما به همراه داشته باشد. به منظور پیشگیری از رخ دادن هر اتفاق ناگواری، در این زمینه از متخصصان ماهر، مشاوره بگیرید تا با خیالی آسوده و صرف هزینه های درست و به جا، بازسازی منزل خود را انجام دهید.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت بازسازی منزل تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.