معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

آموزش نصب و بستن ریل کشو کمد دیواری و دراور

آموزش نصب و بستن ریل کشو کمد دیواری و دراور

این روزها در بیشتر خانه ها از کمد دیواری و دراور استفاده می کنند تا دکوراسیون خانه شکل زیباتری پیدا کند و وسایل به شکل منظمی در کمد و کشوها چیده شوند. افرادی که از کمد دیواری و دراور استفاده می کنند باید آموزش نصب ریل کشو را بدانند تا کشوها را بدون هیچ آسیبی در محل خود نصب کنند.

در بیشتر مواقع پس از سفارش ساخت کمد و یا اقدام جهت خرید دراور یا کمد دیواری، نصابان ماهر، نصب و بستن کشوها را انجام می دهند. در صورت خراب شدن ریل ها،  نیاز به بستن مجدد کشوها وجود دارد که لازمه آن آموزش بستن ریل کشو می باشد تا هزینه های نصب به حداقل برسد. در این مطلب با آموزش نصب و بستن ریل کشو کمد دیواری و دراور در خدمت شما هستیم پس با ما همراه باشید.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کمد دیواری تماس بگیرید.

تماس

مراحل نصب و بستن ریل کشو کمد دیواری و دراور

در ادامه به شرح مراحل بستن ریل کشو می پردازیم، اما قبل از هر چیز، بد نیست تا با انواع ریل کشو نیز آشنا شویم.

ریل کشو بر اساس وزن

ریل کشو بر اساس وزن شامل انواع زیر است:

۱- ریل وظیفه سبک

ریل وظیفه سبک بیشتر برای کشوی کابینت های آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد و ظرفیت تحمل وزن تا ۳۵ کیلوگرم را دارد. این ریل ها نمی توانند وزن وسایل بسیار سنگین را تحمل کنند.

۲- ریل وظیفه متوسط

نکته ای که در آموزش نصب ریل کشو باید به آن توجه کنید این است که ظرفیت ریل ها را به خوبی بشناسید. ریل وظیفه متوسط تا وزن ۵۰ کیلوگرم را تحمل می کند و می توان از آن برای کشوهایی با وزن متوسط استفاده نمود.

۳- ریل وظیفه سنگین

این نوع ریل قابلیت تحمل وزنی بین ۵۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم را دارد و از آن برای فضاهای بزرگ مانند گاراژ، دفتر کار و آشپزخانه استفاده می شود.

ریل کشو بر اساس طراحی نصب

ریل کشو بر اساس طراحی نصب شامل انواع زیر است:

۱- ریل جانبی

ریل جانبی دوام و ظرفیت وزن خوبی دارد و در قسمت های جانبی کشو نصب می شود. پس از  یادگیری آموزش بستن ریل کشو می توانید به وسیله این ریل، سطح وسیعی از کشو را مشاهده کنید.

۲- ریل زیرین جانبی

این ریل در بخش زیرین جانبی کشو نصب می گردد و بیشتر خصوصیات ریل جانبی را دارد. نصب این نوع ریل بسیار آسان است اما وقتی کشو باز می شود، امکان دیدن سطح وسیعی از داخل آن امکان پذیر نیست.

۳- ریل مرکزی

ریل مرکزی در بخش زیرین مرکز کشو نصب می‌شود و برای کشوهایی با وزن سبک، کاربرد دارد.

۴- ریل زیرین

ریل زیرین در زیر کشو نصب می گردد و برای کشوهایی با وزن متوسط، به کار می رود. این ریل ها به آسانی نصب می شوند و از بالای کشو، قابل رویت نیستند.

آموزش بستن ریل کمد و دراور

نصب ریل بلبرینگی

ریل بلبرینگی که یک ریل جانبی محسوب می شود که نصب آسانی داشته و بسیار پرکاربرد می باشد. به دلیل استفاده از این ریل در بیشتر کشوها و دراورها، در این بخش آموزش نصب ریل کشو بلبرینگی را به شما ارائه می دهیم. پیش از نصب باید متر نواری، مداد، خط کش، دریل و پیچ گوشتی را آماده کنید.

مراحل نصب ریل بلبرینگی کشو

مراحل نصب ریل بلبرینگی کشو به شرح زیر است:

اولین مرحله: علامت گذاری جای ریل

ابتدا باید از داخل کشو به اندازه ۲۱ سانتی متر از دو قسمت جلو و پشت اندازه بزنید و با مداد و خط کش، این خط را به موازات دیواره ها رسم کنید. پس از آن از جلوی کشو برای ایجاد فضای لازم برای ضخامت بخش جلویی، دو سانتی متر علامت بزنید.

دومین مرحله: جای گذاری ریل کشو

در این بخش از آموزش بستن ریل کشو ، ریل را روی خط قرار دهید تا لبه پایین آن بالای خط و لبه جلویی آن پشت قسمت علامت زده، تنظیم گردد.

سومین مرحله: نصب ریل

ریل را در جای تنظیم شده نگه دارید و قسمت داخلی آن را به سمت بیرون بکشید تا سوراخ های نصب آن دیده شوند. با دریل یک سوراخ در بخش عقب و جلوی ریل ایجاد کنید و با پیچ ببندید. سپس این مراحل را برای سمت دیگر کشو نیز انجام دهید.

چهارمین مرحله: علامت گذاری ریل کشو

با متر مرکز ارتفاع باکس کشو را از روی قسمت بیرونی علامت بزنید و با خط کش، یک خط افقی در دنباله قسمت بیرونی باکس رسم کنید.

پنجمین مرحله: جای گذاری ریل روی کشو

بخشی از ریل که قابل جدا شدن است را روی دیواره بیرونی کشو و روی خطی که در مرحله قبل ترسیم کردید، قرار دهید تا با ریل روی باکس کشو هم تراز باشد.

ششمین مرحله: نصب ریل روی کشو

با یک دریل پیچ گوشتی، پیچ های مربوط به ریل را بر روی قسمت های مشخص شده ببندید تا ریل نصب شود.

هفتمین مرحله: قرار دادن کشو در باکس

در هفتمین مرحله از آموزش نصب ریل کشو ، قسمت انتهایی ریل هایی که بر روی کشو نصب کرده اید را در داخل ریل های باکس قرار دهید و با اندکی فشار به جلو هل دهید تا ریل جا بیفتد و حرکت روانی داشته باشد.

هشتمین مرحله: جای گذاری صفحه کشو

پس از قرار دادن کشو در باکس باید مقداری چسب چوب به دیواره جلویی کشو بزنید و در حالی که درب کشو بسته است، صفحه را با فاصله مساوی از قسمت بالا و طرفین، قرار داده و با کلمپ آن را محکم کنید.

نهمین مرحله: نصب صفحه کشو

در این مرحله کشو را باز کرده و با دریل پیچ گوشتی،  پیچ های ۲.۵ سانتی متری را از داخل کشو به صفحه ببندید تا آموزش بستن ریل کشو کامل شود.

آموزش نصب ریل کشو ساچمه ای

ریل ساچمه ای یکی دیگر از ریل های مناسب برای باز و بسته کردن کشوی کمد دیواری و دراور است. برای آموزش نصب ریل کشو باید ابتدا عرض و عمق کشو را اندازه گرفته و سپس از ریل ساچمه ای مناسبی استفاده کنید. کشو را کاملا خالی کرده و از باکس آن خارج نمایید و بلافاصله قسمت یک تکه ریل را با باز کردن ضامن، جدا کنید.

قسمت دو تکه را از پشت، در پایین ترین قسمت کشو قرار دهید و ریل را با پیچ به باکس محکم‌ کنید. قسمت یک تکه را نیز در پایین ترین بخش کشو نصب کنید و با قرار دادن شیارهای این دو بخش در داخل یکدیگر، کشو را در باکس خود قرار دهید. پس از نصب ریل، کشو را چند بار باز و بسته کنید تا از نصب درست ریل ساچمه ای،  مطمئن شوید.

آموزش-نصب-و-بستن-ریل-ساچمه-ای

آموزش نصب ریل کشو فانتونی

ریل کشو فانتونی نوعی از ریل کشو کمد دیواری و دراور است که مجهز به آرام بند می باشد. برای آموزش بستن ریل کشو فانتونی باید عرض کشو و عمق آن را در نظر داشته باشید. برای نصب ریل کشو فانتونی باید دیواره باکس را به اندازه ۳۷ میلی متر علامت بزنید و آن را تا بالای کشو ادامه دهید.

ریل را روی در کشو قرار داده و با دریل، محل سوراخ ها را مشخص کنید و پس از آن قفل های جلویی را با تشخیص چپ و راست بودن آنها، در محل مناسب نصب نمایید. با قرار دادن شیارها بر روی یکدیگر، کشو به آسانی بر روی ریل حرکت می کند. نصب قسمت جلویی کشو مانند توضیحاتی که در بخش ریل بلبرینگی ارائه دادیم انجام می شود.

آموزش نصب ریل کشو بلوم

ریل های بلوم به دو صورت نصب می شوند که در یک حالت آن سر کشو از باکس بیرون می ماند و در حالت دیگر  سر کشو در داخل آن قرار می گیرد. برای آموزش نصب ریل کشو بلوم باید مانند ریل فانتونی، ۳۷ میلی متر به صورت افقی علامت بزنید و سپس ارتفاع آن را تا بالای کشو ادامه دهید. ریل را در داخل باکس کشو به گونه ای قرار دهید که سوراخ چهارم ریل بر روی نقطه ۳۷ میلی متری قرار بگیرد و به وسیله دریل این سوراخ را پیچ کنید. پس از نصب ریل ها با فشار اندکی، شیارها را داخل یکدیگر قرار دهید تا کشو در ریل به خوبی جا بیفتد و بدین شکل نصب ریل کشو فانتونی کامل می شود.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کمد دیواری تماس بگیرید.

تماس

محاسبه فاصله بین ریل کشو

  1. عرض کشو را اندازه بگیرید.
  2. عمق کشو را اندازه بگیرید.
  3. نوع ریل کشو را مشخص کنید.
  4. فاصله بین لبه های ریل کشو را اندازه بگیرید.
  5. فاصله بین ریل کشو و لبه های کشو را مشخص کنید.

با استفاده از فرمول زیر، می توانید فاصله بین ریل کشو را محاسبه کنید:

فاصله بین ریل کشو = (عرض کشو – عمق کشو) / 2 – (فاصله بین لبه های ریل کشو + فاصله بین ریل کشو و لبه های کشو)

به عنوان مثال، اگر عرض کشو 50 سانتی متر، عمق کشو 40 سانتی متر، فاصله بین لبه های ریل کشو 3 سانتی متر و فاصله بین ریل کشو و لبه های کشو 2 سانتی متر باشد، فاصله بین ریل کشو به صورت زیر محاسبه می شود:

فاصله بین ریل کشو = (50 – 40) / 2 – (3 + 2) = 3.5 سانتی متر

در اینجا چند نکته برای محاسبه فاصله بین ریل کشو آورده شده است:

  • برای محاسبه دقیق تر، می توانید از یک متر یا خط کش استفاده کنید.
  • اگر از ریل های کشو با طول های مختلف استفاده می کنید، باید فاصله بین ریل کشو را برای هر ریل جداگانه محاسبه کنید.
  • قبل از نصب ریل های کشو، مطمئن شوید که فضای کافی برای حرکت کشو وجود دارد.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.