معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

آموزش نصب درب کابینت ام دی اف | نحوه نصب جک، لولا و مگنت

آموزش نصب درب کابینت ام دی اف | نحوه نصب جک، لولا و مگنت

طریقه نصب درب کابینت

در ابتدای آموزش نصب درب کابینت باید به فراهم کردن مداد، چسب نواری، خط کش، پیچ، پیچ گوشتی، لولا، مگنت و جک درب کابینت بپردازید. پس از خرید کابینت ام دی اف، برای نصب درب آن باید لولای مرغوب و مناسب کابینت ام دی اف را خریداری کنید زیرا کیفیت نصب درب کابینت به کیفیت لولا بستگی دارد. پس از نصب لولا نوبت به  مگنت و جک می رسد. در صورت استفاده از مگنت و جک، درب کابینت کاملا اصولی و دقیق در محل دقیق خود قرار می گیرد.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت ام دی اف تماس بگیرید.

تماس

در نصب درب کابینت باید به تراز بودن درب ها دقت شود زیرا اگر به آن توجهی نداشته باشید در آینده با مشکلاتی مانند نشست کردن، آویزان شدن و عدم باز و بسته شدن راحت درب ها روبرو خواهید شد. در ادامه شیوه نصب لولا، مگنت و انواع جک های درب کابینت ام دی اف را به شما عزیزان آموزش می دهیم.

آموزش نصب لولای درب کابینت

در آموزش نصب درب کابینت ام دی اف باید به نصب لولا توجه ویژه ای داشته باشید زیرا نصب صحیح لولا منجر به هم تراز شدن درب ها و عملکرد صحیح آنها می گردد. لولاهای مناسب کابینت به دو صورت گازور و خرچنگی هستند و لولاهای خرچنگی برای درب هایی استفاده می شوند که نیاز به باز شدن بیش از ۹۰ درجه دارند.  برای نصب لولا گازور باید محل نصب لولا را بر روی درب علامت گذاری کنید و دو لولا را در فاصله ۱.۵ سانتی متری از لبه درب نصب نمایید.

در مرحله بعدی باید سمت دیگر لولا را به بدنه کابینت با پیچ وصل کنید.  برای نصب درب دیگر کابینت باید تراز بودن درب ها را در اولویت قرار دهید و با چسب نواری و یا خط کش، خط درب نصب شده را امتداد دهید تا خط کابینت با دقت مشخص شود. بدین صورت می توان تمامی لولاهای کابینت ها را نصب نمود.

آموزش نصب مگنت درب کابینت

مگنت ابزاری جدید برای باز و بسته کردن درب کابینت است که در داخل آن نصب می شود و سطح روی درب را کاملا یکپارچه نشان می دهد. با نصب مگنت دیگر نیازی به نصب دستگیره نیست زیرا این ابزار مغناطیسی به راحتی و با یک فشار کوچک درب را باز و بسته می کند. مگنت فشاری دارای یک جاقفلی آهنربایی، یک مگنت استوانه ای و یک ریباندر است که به شکل فنر عمل می کند.

در این بخش از آموزش نصب درب کابینت باید صفحه ریباندر و مگنت مدادی را به هم وصل کنید و محل نصب آن را در داخل درب علامت بزنید. پس از آن باید محل ضربه گیر را بر روی درب کابینت مشخص کنید تا با مگنت هم تراز باشد زیرا در غیر اینصورت درب کابینت بسته نمی شود. در مرحله بعدی با استفاده از پیج باید جاقفلی مگنت و مگنت استوانه را با پیچ در محل مشخص شده محکم کنید.

آموزش نصب جک درب کابینت

جک کابینت ابزاری است در قسمت داخلی درب نصب می شود تا درب به هنگام باز شدن نیاز به فشار زیادی نداشته باشد و به هنگام بسته شدن نیز دارای سرعت متعادلی باشد. جک درب کابینت به دو صورت ساعتی و پمپی می باشد که در ادامه طریقه نصب هر یک را به شما آموزش می دهیم.

آموزش نصب جک درب کابینت

طریقه نصب جک ساعتی کابینت

در آموزش نصب درب کابینت برای اینکه بتوانید جک ساعتی را در محل خود پیچ کنید باید چهار پیچ ۱.۵ سانتی متری، پیچ گوشتی و جک های ساعتی لازم را فراهم کنید. جک ساعتی دو پایه و دو بخش بازویی دارد که در آغاز کار باید محل قرار گیری این بازوها را بر روی درب و بدنه مشخص نمایید. پس از آن باید درب را با دست خود نگه داشته و برای هر درب یکی از پایه ها را نصب کنید.

پس از این مرحله باید برای پیچ های انتهای جک، سوراخ های مناسبی به وجود آورید و آنها را بر روی پایه های بازو محکم ببندید.  توجه داشته باشید که جک ساعتی تنها در یک سمت کابینت نصب می شود. اگر قصد تعویض جک ساعتی کابینت خود را دارید، لازم است که درب کابینت را با دست نگه داشته و پیچ های جک را باز نموده و جک جدید را جایگزین کنید.

طریقه نصب جک پمپی کابینت

بدنه جک پمپی از یک بازوی فلزی و یک پمپ تشکیل شده است. در نصب این نوع جک باید به جهت قرارگیری جک دقت شود تا بازوی فلزی روبه پایین و پمپ آن رو به بالا باشد. اگر جک پمپی بر عکس مدل گفته شده نصب گردد، به مرور زمان گاز درون پمپ را از دست خواهد داد و درب به درستی بالا نگه داشته نمی شود‌. برای نصب این جک باید از بخش سقف کابینت به سمت پایین ۲۵ سانتی متر علامت بزنید و جک را بر روی بدنه پیچ کنید.

برای نصب پمپ جک باید فاصله ۹ الی ۱۰سانتی متری به سمت بیرون درب کابینت رعایت شود. در ادامه با نصب شدن هر دو بخش جک می توانید درب کابینت را باز و بسته کنید. در آموزش نصب درب کابینت باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای تعویض جک پمپی نیازی به جداسازی کامل جک ها نیست و تنها باید کلمپ های بالا و پایین جک را با پیچ گوشتی باز کرده و جک جدید را جایگزین نمایید.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت ام دی اف تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.