معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی اورتان | قیمت پاییز 1401

کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی اورتان | قیمت پاییز 1401

کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی اورتان چیست؟

کابینت های آشپزخانه در انواع مختلفی ساخته می شوند اما امروزه کابینت های پلی اورتان که به سبک نئوکلاسیک ساخته می شوند و ظاهر زیبا و مقاومت بالایی دارند، مورد توجه مخاطبان قرار گرفته و رقیبی برای کابینت های قدیمی به حساب می آیند. کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی اورتان از مغزی ام دی اف یا چوب ساخته شده و سپس سطح آن با استفاده از رنگ پلی اورتان پوشیده می شود.

کابینت پلی اورتان در سه مدل براق، مات و نیمه براق ساخته می شود و تنوع رنگ گسترده ای دارد به همین دلیل تمامی سلیقه ها را پوشش می دهد و هر کسی می تواند متناسب با علاقه و با توجه به دکوراسیون منزل، کابینت پلی اورتان مورد نظر خود را سفارش دهد.

قیمت کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی اورتان در پاییز 1401

قیمت کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی اورتان با توجه به متریال به کار برده شده برای ساخت آن، متغیر است. از عوامل تاثیر گذار بر قیمت این نوع کابینت می توان به  نوع ام دی اف، نوع رنگ و کیفیت آن، ریل و لولا آن اشاره کرد. قیمت تمام شده این کابینت ها با توجه به طرح مورد نظر مشتری و نوع ابزار کار، ممکن است افزایش و یا کاهش داشته باشد.

به طور کلی کابینت های نئوکلاسیک که با رنگ پلی اورتان خارجی ساخته شده اند قیمت بالاتری نسبت به کابینت های ساخته شده با رنگ ایرانی دارند و این به انتخاب شما بستگی دارد که چه متریالی را برای کابینت خود استفاده کنید.

قیمت کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی اورتان در پاییز 1401 به شرح زیر است:

قیمت هر متر مربع از 5.700.000 تومان تا 6.500.000 تومان

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت نئوکلاسیک تماس بگیرید.

تماس

مزایا و معایب کابینت پلی اورتان

دانستن مزایا و معایب کابینت پلی اورتان به شما کمک می کند که جهت سفارش و خرید کابینت ام دی اف از این نوع با آگاهی کامل تصمیم بگیرید. در ادامه مزایا و معایب کابینت پلی اورتان را بررسی می کنیم.

مزایا

مزایا و معایب کابینت پلی اورتان

۱- ظاهر جذاب و چشمگیر

کابینت ام دی اف پلی اورتان سطحی زیبا با رنگ های جذاب دارد. زیبایی سطح این کابینت به گونه ای است که به راحتی با سایر اجزای آشپزخانه مانند دیوارها، سقف و میز و صندلی های آشپزخانه ست می شود. وجود طرح های گوناگون و سایه های صاف و ظریف بر روی سطح این کابینت، زیبایی چشمگیری به آن بخشیده است.

۲- ضد نفوذ آب

ویژگی ضد نفوذ آب بودن این کابینت از جمله مهم ترین مزایای آن است. در مرحله پایانی ساخت کابینت پلی اورتان، سطح کابینت را با یک لایه از ماده نانو که ضد نفوذ آب است، می پوشانند. این لایه علاوه بر اینکه ضد آب است، کیفیت و ماندگاری کابینت پلی اورتان را بیشتر می کند.

۳- مقاومت در برابر لکه ها و خراشیدگی ها

بسیاری از خانواده ها به هنگام سفارش کابینت مورد نظر خود، نگران خراشیدگی و لکه های روی کابینت هستند. نگران نباشید زیرا کابینت پلی اورتان در برابر خراشیدگی و لکه ها مقاوم است.

۴- تنوع گسترده رنگ

تنوع گسترده رنگ کابینت پلی اورتان سبب می شود که مشتریان به راحتی و متناسب با سلیقه و دکوراسیون خود تصمیم بگیرند و رنگ کابینت خود را انتخاب کنند.

۵- ماندگاری بالا

از دیگر ویژگی های کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی اورتان ، ماندگاری بالای آن است. این کابینت در برابر نوسانات دما و همچنین اشعه ماوراء بنفش مقاومت بالایی دارد. این کابینت به دلیل پوشش سطح خود، ماندگاری بالایی داشته و در برابر تابش آفتاب هم زیبایی خود را حفظ می کند.

۶- تمیزکاری آسان

کابینت ام دی اف با رنگ پلی اورتان به آسانی و با استفاده از یک دستمال مرطوب و یک شوینده معمولی تمیز می شود و تمیز کردن آن کار دشواری نیست.

معایب

کابینت نئوکلاسیک پلی اورتان

۱- قیمت پلی اورتان

رنگ پلی اورتان خارجی قیمت نسبتا بالایی دارد اما در حال حاضر کارخانه های ایرانی رنگ های پلی اورتان با کیفیتی تولید می نمایند که از نظر کیفیت با نمونه های خارجی رقابت می کنند. پس قیمت این رنگ تا حد زیادی کمتر از نمونه خارجی و به صرفه می باشد.

۲- نگهداری از کابینت پلی اورتان

اگرچه تمیزکاری این کابینت آسان است اما اگر در شرایط مناسبی از آن نگهداری نشود مانند هر کابینت دیگری ممکن است کمی کدر شود. پس تمیز کردن به موقع آن اهمیت زیادی دارد. کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی اورتان با توجه به مزایای بیشتری که نسبت به معایبش دارد، مورد استقبال مردم قرار گرفته است و کمتر کسی به معایب آن توجه می کند زیرا عمر طولانی، تنوع رنگ، مقاومت در برابر آب و خراشیدگی و همچنین زیبایی چشمگیر آن، معایب را می پوشاند.

تفاوت کابینت پولیشی و پلی اورتان

کابینت پولیشی و پلی اورتان از جمله کابینت های شیک و مدرنی هستند که در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. کابینت پولیشی به کابینتی گفته می شود که جنس آن از پولیش باشد. کابینت پولیشی در دسته کابینت انزو قرار می گیرد و ویژگی های این نوع کابینت را دارا است. رنگ این نوع کابینت مثل یک لایه خمیری بر روی بدنه پردازش می شود و ظاهر زیبایی به کابینت می دهد. کابینت پولیشی به دلیل نوع رنگ خود، بین ۲ تا ۳ میلی متر افزایش ضخامت دارد و این موضوع مقاومت آن را افزایش می دهد.

در رنگ آمیزی کابینت پلی اورتان از دو نوع رنگ بر پایه آب و روغن استفاده می شود. رنگ هایی که بر پایه آب است، سریع تر خشک می شود و در صنعت کابینت سازی، استفاده بیشتری دارد. این نوع کابینت به سه شکل مات، براق و نیمه براق تولید می شود. کابینت های پولیشی در مقایسه با پلی اورتان، قیمت بیشتری دارند زیرا روند و شرایط خشک شدن رنگ کابینت پولیشی طولانی می باشد.

تفاوت کابینت ممبران و پلی اورتان

کابینت ممبران از  پی وی سی ساخته می شود و در برابر حرارت، مقاومت بالایی دارد. این نوع کابینت تحت عنوان کابینت وکیوم نیز شناخته می شود و زیبایی و تنوع بالایی دارد. بعضی از افراد این نوع کابینت را در دسته کابینت های کلاسیک حساب می کنند اما کابینت ممبران در دو دسته کلاسیک و مدرن قابل ساخت و طراحی است. کابینت ممبران بدون هیچ درز و شکافی می باشد و زیبایی آن به دلیل یکپارچگی سطح، چند برابر می شود.

کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی اورتان نوعی از کابینت است که از رنگ پلی اورتان پوشیده می شود و مقاومت خوبی در برابر رطوبت دارد. کابینت ممبران با توجه به نوع روکش خود مقاومت مختلفی در برابر رطوبت دارد و گاهی پوسیدگی هایی در بین کابینت های ممبران دیده می شود. از نظر مقاومت در برابر رطوبت، کابینت پلی اورتان عملکرد بهتری دارد و نفوذناپذیر است. کابینت ممبران و پلی اورتان هر دو دارای تنوع بسیار بالایی هستند اما قیمت ممبران کمتر از کابینت پلی اورتان می باشد.

تفاوت کابینت ممبران و پلی اورتان

رنگ کابینت پلی اورتان

رنگ های کابینت پلی اورتان در دو نوع وجود دارند که نوع اول بر پایه روغن و نوع دوم بر پایه آب می باشد.

۱- رنگ پلی اورتان بر پایه روغن

رنگ پلی اورتانی که بر پایه روغن ساخته می شود غلظت بیشتری داشته و بعد از استفاده، دیرتر خشک می شود اما کیفیت و ماندگاری بالاتری دارد.

۲-رنگ پلی اورتان بر پایه آب

رنگ پلی اورتان بر پایه آب، غلظت کمتری داشته و رقیق است. این رنگ پس از استفاده به سرعت خشک می شود اما پس از اینکه سطح کابینت ام دی اف با این نوع رنگ پوشیده شد باید چند بار رنگ آمیزی شود تا به حد مطلوب برسد.

رنگ پلی اورتان به دو شکل ایرانی و خارجی وجود دارد. نوع خارجی این رنگ، قیمت و کیفیت نسبتا بالایی دارد اما امروزه در داخل کشور این رنگ با کیفیت بالا تولید می شود و قیمت مناسبی دارد. همین امر باعث شده افرادی که تمایل به سفارش کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی اورتان دارند به آسانی تصمیم بگیرند.

این رنگ به سه مدل براق، نیمه براق و مات سطح کابینت ها را می پوشاند که هر کدام متناسب با ویژگی های خود، جذابیت خاصی دارند. شما می توانید متناسب با سلیقه خود، رنگ کابینت پلی اورتان را انتخاب کنید.

نحوه نگهداری و تمیز کردن کابینت پلی اورتان

از آنجایی که کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی اورتان ضد نفوذ آب و رطوبت است، به آسانی و با استفاده از یک دستمال مرطوب تمیز می شود و شما دیگر نگران آسیب سطح کابینت بر اثر نفوذ آب نخواهید بود. برای تمیزکاری این کابینت نیاز به شوینده خاصی نیست اما در صورت نیاز می توانید از شوینده های معمولی برای این کار استفاده کنید.

اگر می خواهید کابینت های پلی اورتان تمیز و براقی داشته باشید پس تمیزکاری روزانه را از یاد نبرید زیرا وقتی شما هر روز کابینت های خود را تمیز کنید، چربی ها و آلودگی ها سریع تر پاک شده و درخشندگی کابینت حفظ می شود و راهی برای تجمع آلودگی ها نمی ماند.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت نئوکلاسیک تماس بگیرید.

تماس

کابینت پلی اورتان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.