معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

پارتیشن بندی اتاق اداری چیست و چگونه باید انجام می شود؟

پارتیشن بندی اتاق اداری چیست و چگونه باید انجام می شود؟

پارتیشن بندی اتاق اداری

امروزه بیشتر ساختمان ها به صورت یکپارچه ساخته می شوند تا  بهره وری از فضا افزایش پیدا کند. در ساختمان های اداری افراد متناسب با نیاز خود می توانند از پارتیشن بندی اتاق اداری استفاده نمایند. پارتیشن های اداری فضا را به قسمت های مختلف تقسیم می کنند و افراد می توانند بر اساس فعالیت خود در بخش مجزایی به انجام کارهای مربوطه بپردازند.

زمانی که هر کدام از کارکنان بخش مجزایی برای خود داشته باشند، احساس مسئولیت پیدا کرده و برای انجام کارها با دقت و تمرکز بیشتری عمل می کنند. پارتیشن های اداری از متریال مختلفی ساخته می شوند که با توجه به محیط، نوع کار و سلیقه افراد می توان از متریال مناسب استفاده کرد. در ادامه نکات مهمی در مورد پارتیشن بندی اتاق اداری و انتخاب بهترین نوع آن برای خرید پارتیشن را ارائه می دهیم.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت پارتیشن اداری تماس بگیرید.

تماس

پارتیشن بندی اتاق اداری چگونه باید انجام شود؟

در ابتدا مدیر مجموعه باید به میزان ارتباطات کارکنان توجه داشته باشد و سپس بر اساس آن پارتیشن بندی مناسبی انجام دهد. برای مثال ممکن است یک بخش با ارباب رجوع ارتباطات زیادی داشته و یک بخش برای انجام وظایف نیاز به تمرکز و دقت بالایی داشته باشد پس پارتیشن بندی باید به نحوی انجام شود که ارتباط ارباب رجوع با کارمند مربوطه به سهولت انجام شود و در عین حال بخشی که نیاز به تمرکز دارد، در فضایی آرام و به دور از شلوغی به انجام کار خود بپردازد.

پارتیشن بندی باید به گونه ای باشد که بهره وری فضا را افزایش دهد و بر کارکرد کارکنان تاثیر مثبت داشته باشد. زیرا هدف از پارتیشن بندی در واحدهای اداری فقط قسمت بندی کردن نیست و در واقع فضا باید پاسخگوی نیاز افراد باشد. قطعا قرار گرفتن در فضایی تنگ و تاریک بر روحیه کارمندان تاثیر بسیار منفی دارد و سرعت عمل آنها را کاهش می دهد.

بهترین پارتیشن های اداری کدام است؟

با وجود اینکه پارتیشن های اداری مزایای بسیار زیادی دارند اما اگر به درستی انتخاب نشوند نه تنها نیاز شما را رفع نمی کنند بلکه باعث هدر رفتن وقت و هزینه شما می گردند. در ادامه چند نمونه از پارتیشن های اداری را معرفی می کنیم.

پارتیشن بندی ادارات

پارتیشن اداری ام دی اف

این نوع پارتیشن اداری از ام دی اف ساخته می شود. شکل ظاهری این پارتیشن به گونه ای است که همه قسمت های آن از ام دی اف ساخته شده است. پارتیشن بندی اتاق اداری با این متریال مزایای بسیاری دارد. همانطور که می دانید سطح ام دی اف صاف است و همین موضوع باعث می شود که به خوبی بتوان این پارتیشن را رنگ آمیزی و روکش کرد. پارتیشن اداری ام دی اف در برابر رطوبت و نفوذ آب مقاوم است و با توجه به نوسانات دما تغییر شکل نمی دهد و همچنین ماندگاری بالایی دارد.

علاوه بر موارد گفته شده این پارتیشن عایق صوتی می باشد و از انتقال سر و صدا به سایر قسمت ها جلوگیری می کند و این ویژگی سبب می شود که کارکنان با آرامش بیشتری به انجام کارهای خود بپردازند و سرعت عمل بالاتری داشته باشند.

پارتیشن اداری ام دی اف و شیشه

این پارتیشن ترکیبی از دو جنس ام دی اف و شیشه می باشد. از ام دی اف به عنوان فریم یا قاب پارتیشن و از شیشه برای پوشاندن قسمت داخل این قاب استفاده می گردد. در بسیاری از ادارات از این نوع پارتیشن استفاده می گردد زیرا ام دی اف که مزایای آن بر کسی پوشیده نیست و ماندگاری و مقاومت بالایی دارد و شیشه هم آسان ترین ارتباط با سایر بخش ها را فراهم می سازد. در این نوع پارتیشن بندی اداری ، حریم خصوصی کارکنان حفظ شده و در عین حال می توانند بر فضای اطراف خود تسلط داشته باشند.

پارتیشن اداری چوبی

پارتیشن های ساخته شده از چوب به راحتی با دکوراسیون اداری هماهنگ می شوند و از این جهت شما نگرانی نخواهید داشت. این نوع پارتیشن بندی اتاق اداری به فضای اداری گرما و آرامش خاصی می بخشد اما با توجه به ویژگی های چوب، اگر محیط مرطوب باشد رطوبت به سرعت در آن نفوذ می کند و باعث پوسیدگی و خرابی آن می شود.

علاوه بر نکته گفته شده چوب قیمت بسیار بالاتری نسبت به سایر متریال موجود در بازار دارد و شما با استفاده از متریالی مانند ام دی اف می توانید پارتیشن هایی زیبا، کارآمد، ماندگار و در عین حال مقرون به صرفه تهیه کنید. توجه داشته باشید که تنوع بعضی از متریال مانند ام دی اف بسیار بیشتر از چوب طبیعی می باشد.

پارتیشن اداری تک جداره یا دوجداره؟

پارتیشن اداری به دو صورت تک جداره و دوجداره ساخته می شود:

پارتیشن اداری تک جداره

این نوع پارتیشن به صورت قاب هایی یک تکه ساخته می شود و به دلیل داشتن ستون های زیاد به راحتی بر روی سطح زمین قرار می گیرد. به دلیل وزن کم این نوع پارتیشن به راحتی می توان آن را جابجا کرد و نوع پارتیشن بندی اداری را تغییر داد.

متریال مورد استفاده برای ساخت این پارتیشن معمولا شیشه و ام دی اف است. این پارتیشن ها در ابعاد مختلفی ساخته می شوند و افراد می توانند با توجه به نیاز و سلیقه خود به انتخاب پارتیشن مناسب بپردازند. این پارتیشن ها عایق خوبی برای سر و صدا نیستند.

پارتیشن دوجداره

پارتیشن دوجداره ام دی اف به دلیل نوع متریال خود مقاوم هستند و دیگر نیازی به ستون ندارند زیرا به آسانی بر روی سطح زمین قرار می گیرند. در این نوع پارتیشن بندی اتاق اداری می توان فضای بین جداره ها را با پرده پوشاند تا حریم خصوصی کارمندان حفظ شود و همچنین می توان کابل های مربوط به شبکه را از این قسمت به راحتی عبور داد. این نوع پارتیشن بندی اداری نسبت به پارتیشن تک جداره قیمت بیشتری دارد اما عایق صوتی بسیار خوبی است.

پارتیشن بندی اداری

ابعاد پارتیشن بندی اتاق اداری باید چقدر باشد؟

ابعاد پارتیشن اداری با توجه به شرایط محیط و میزان ارتباط افراد متفاوت است و با در نظر گرفتن نیازهای هر بخش باید ابعاد مناسب پارتیشن اداری را مشخص کرد. اگر شما ابعاد پارتیشن اداری را به درستی انتخاب نکنید در آینده با مشکل روبرو خواهید شد زیرا پارتیشنی که ابعاد مناسبی نداشته باشد فقط یک دیوار است و نقش دیگری ندارد.

میزان ارتباط کارکنان با ارباب رجوع و سایر کارکنان اداره، نوع کار افراد، نیاز بخش ها و اهداف کلی مجموعه را در نظر داشته باشید و سپس برای انتخاب ابعاد مناسب و استاندارد پارتیشن اقدام کنید. توجه داشته باشید که ابعاد مناسب پارتیشن های اداری دستیابی به اهداف کل سازمان را تسریع می کند، پس انتخاب آن نیاز به بررسی و دقت زیادی دارد.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت پارتیشن اداری تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.