معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

پارتیشن ام دی اف و شیشه اداری | انواع، کاربرد، ابعاد و قیمت

پارتیشن ام دی اف و شیشه اداری | انواع، کاربرد، ابعاد و قیمت

پارتیشن ام دی اف و شیشه چیست؟

یکی از انواع پارتیشن های اداری پرطرفدار پارتیشن ام دی اف و شیشه می باشد. در واقع در ساخت این پارتیشن از ترکیب شیشه و ام دی اف به گونه ای استفاده می گردد که فریم و قاب پارتیشن از ام دی اف ساخته شده و قسمت های داخل فریم با شیشه پوشانده می شود. در بسیاری از ادارات از این نوع پارتیشن استفاده می کنند.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت پارتیشن اداری تماس بگیرید.

تماس

با توجه به ویژگی های ام دی اف و ماندگاری آن و همچنین سهولت برقراری ارتباط از طریق شیشه، آسان ترین دسترسی برای کارمندان فراهم می گردد و به همین دلیل این نوع پارتیشن در ادارات طرفداران زیادی دارد. در این مقاله اطلاعاتی در مورد انواع و کاربرد پارتیشن ام دی اف و شیشه به شما عزیزان ارائه می دهیم. اگر شما هم قصد خرید پارتیشن اداری را دارید قبل از آگاهی از قیمت پارتیشن ام دی اف، توصیه میکنیم که تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

ویژگی های مهم پارتیشن ام دی اف و شیشه

پارتیشن ام دی اف و شیشه، نوعی پارتیشن مدرن است که از آن می توان در فضاهای مختلف و مخصوصا محیط های رسمی و اداری، استفاده نمود. این پارتیشن ها به دلیل اینکه ترکیبی از شیشه و ام دی اف هستند، ویژگی های مثبت بسیاری دارند. با استفاده از پارتیشن ام دی اف و شیشه شما می توانید مبلمان و پارتیشن را ست کنید تا دکوراسیون جذاب تر و هماهنگ تر باشد.

در محیط های اداری می توان لوگو و آرم شرکت را بر روی این پارتیشن ها اجرا کرد تا سفارشی سازی آن بیشتر از سایر پارتیشن ها به چشم بیاید. در هر محیطی استفاده از نور طبیعی در ا‌ولویت است و پارتیشن های بدون شیشه، از ورود نور به محیط جلوگیری می کنند و این سبب دلگیر شدن فضا می شود. پارتیشن ام دی اف و شیشه به خوبی نور را به محیط منتقل می کند و باعث تاثیر مثبت بر روحیه افراد می گردد. به همین دلیل در محیط های کوچک و کم نور می توان به خوبی از این نوع پارتیشن استفاده کرد تا جلوه فضا چشمگیر تر باشد.

با استفاده از پارتیشن ام دی اف و شیشه میزان تعامل افراد در دفتر یا اداره بیشتر می شود و در نتیجه بهره وری کلی آنها افزایش می یابد. این پارتیشن محبوب به دلیل داشتن ام دی اف در ساختار اسکلت خود، مقاومت خوبی در برابر نفوذ رطوبت، قارچ و حشرات دارد و ماندگاری آن بسیار بالا می باشد.

انواع پارتیشن ام دی اف و شیشه

پارتیشن های ام دی اف و شیشه در دو نوع تک جداره و دو جداره ساخته می شوند و هر کدام مزایای خاص خود را دارند که در ادامه هر کدام را به صورت مجزا بررسی می کنیم.

پارتیشن اداری 456

پارتیشن ام دی اف و شیشه تک جداره

پارتیشن های تک جداره در واقع نسبت به نوع دو جداره ساده تر هستند و با توجه به ستون هایی که دارند می توانند به آسانی بر روی سطح زمین قرار بگیرند و بدون لغزش در سر جای خود ثابت بمانند. پارتیشن ام دی اف و شیشه عایق خوبی برای سر و صدا نیست و نمی توان از آن انتظار داشت که صداهای موجود در محیط کار را به سایر بخش ها منتقل نکند.

این نوع پارتیشن با توجه به ابعاد مکان مورد نظر در ارتفاع های مختلفی ساخته می شود و نصب آن به سادگی انجام گرفته و زمان زیادی را نمی گیرد. این نوع پارتیشن از نظر طرح محدود بوده و تنوع زیادی ندارد اما قیمت آن نسبت به نوع دو جداره کمتر می باشد زیرا برای ساخت آن مواد اولیه کمتری استفاده می گردد. بر روی درب پارتیشن های تک جداره می توان از یراق ها و قفل های مختلفی استفاده کرد.

پارتیشن ام دی اف و شیشه دو جداره

از آنجایی که در محیط های اداری سر و صدای زیادی وجود دارد و کارمندان هر بخش نیاز به تمرکز بر روی کار خود را دارند پس بهتر است از پارتیشنی برای قسمت بندی استفاده شود که عایق سر و صدا باشد تا علاوه بر کاهش سر و صدا، دقت و تمرکز کارمندان را بالا ببرد. بهترین گزینه، پارتیشن ام دی اف و شیشه دو جداره می باشد که در ارتفاع های گوناگون کوتاه، بلند، تمام سقف و نیمه بلند ساخته می شود.

این نوع پارتیشن از نظر رنگ و طرح، تنوع بالایی دارد و مشتریان متناسب با دکوراسیون خود می توانند رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنند. برای ساخت این نوع پارتیشن می توان از قاب هایی یک تکه و بزرگ بدون خطوط اضافه بهره برد و مابین دو جداره هم می توان از پرده های کرکره استفاده کرد تا کارمندان به هنگام نیاز بتوانند حریم خصوصی خود را حفظ کنند.

پارتیشن های دو جداره از نظر ساخت و نصب، زمان بیشتری را به خود اختصاص می دهند و جابجایی سخت تری دارند. برای ساخت این نوع پارتیشن از ستون های کمتری استفاده می شود و این به دلیل مقاومت و استحکام بالای این پارتیشن است که می تواند بدون نیاز به ستون بر روی زمین قرار بگیرد. این پارتیشن به دلیل مواد اولیه به کار رفته در آن، قیمت بالاتری نسبت به پارتیشن تک جداره دارد.

کاربرد پارتیشن ام دی اف و شیشه

همانطور که در قسمت های قبلی هم به صورت مختصری اشاره کردیم، پارتیشن ام دی اف و شیشه در ادارات بیشترین کاربرد را دارند. این نوع پارتیشن با قاب ام دی اف، جداسازی و تفکیک محیط را به خوبی انجام می دهد و همچنین بهترین استحکام را داشته و در برابر نوسانات دما تغییر شکل نمی دهد. رطوبت و آب به داخل این پارتیشن نفوذ پیدا نمی کند و به دلیل سطح صاف ام دی اف، رنگ و طرح پذیری آن آسان بوده و مشتریان به راحتی رنگ مورد نظر خود را انتخاب می کنند.

شیشه ای که برای پوشاندن فضای داخل فریم از آن استفاده می شود، زیبایی خاصی به محیط می دهد و سبب می شود که کارمندان بتوانند علاوه بر حفظ حریم خود، بر محیط اطراف خود تسلط داشته باشند. با توجه به شیشه ای بودن بخشی از پارتیشن، کارمندان می توانند به هنگام نیاز با سایر کارمندان و ارباب رجوع ارتباط برقرار کنند و این سهولت دسترسی سبب ایجاد نظم در کارها می شود. علاوه بر کاربردهای گفته شده شیشه به دلیل ظرافت خاصی که دارد تاثیر زیادی بر زیبایی دکوراسیون داشته و محیط را مدرن و جذاب نشان می دهد.

پارتیشن ام دی اف و شیشه اداری

ابعاد پارتیشن ام دی اف و شیشه

ابعاد پارتیشن اداری از جنس ام دی اف و شیشه با توجه به مکان مورد نظر، متفاوت است و برای انتخاب ابعاد و ارتفاع مناسب، مدیر مجموعه با در نظر گرفتن میزان ارتباطات بخش ها با هم و همچنین ارتباط ارباب رجوع با کارمندان، تصمیم می گیرد.

ممکن است در یک اداره کارمندان ارتباطات نزدیکی با هم داشته و برای انجام کارها باید به طور مداوم در حال تبادل اطلاعات مختلف باشند و حتی ممکن است در یک اداره بر عکس این موضوع باشد و کارمندان اگر به دور از هم باشند، خللی در روند کار ایجاد نشود. پس مدیر باید با در نظر گرفتن تمامی این ارتباطات ابعاد پارتیشن را به گونه ای تعیین کند که آسان ترین دسترسی برای افراد فراهم شود.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت پارتیشن اداری تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.