معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

پارتیشن اداری متحرک | انواع، خرید، سفارش و قیمت سال 1403

پارتیشن اداری متحرک | انواع، خرید، سفارش و قیمت سال 1403

پارتیشن اداری متحرک چیست؟

استفاده از پارتیشن اداری متحرک یکی از راه های تقسیم و تغییر فضای بزرگ محیط کار به قسمت هایی با ابعاد مورد نظر می باشد. این پارتیشن ها زمانی که بخواهیم فضا را به طور مداوم تغییر دهیم و یا اینکه بخواهیم تقسیم بندی غیر دائمی داشته باشیم، بسیار کارآمد و مناسب هستند. امروزه پارتیشن های اداری متحرک به دو صورت به کار برده می شوند. نوع اول این پارتیشن ها در واقع پارتیشن هایی هستند که امکان جابجایی و حرکت آنها روی ریل سقفی یا محور زمینی وجود دارد.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت پارتیشن اداری تماس بگیرید.

تماس

نوع دوم پارتیشن های اداری متحرک در واقع همان پارتیشن هایی هستند که می توان آنها را به راحتی جابجا کرد و یا اینکه در آن تغییراتی به وجود آورد. در این مقاله به بررسی بیشتر این نوع پارتیشن اداری می پردازیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تفاوت پارتیشن اداری متحرک و ثابت

قبل از اطلاع از قیمت پارتیشن اداری باید بدانید که پارتیشن اداری ثابت قابلیت جابجایی و تغییر فضا را ندارد و پس از نصب در محیط به طور ثابت باقی می ماند و مانند یک دیوار عایق و زیبا به کار برده می شود. وزن پارتیشن اداری ثابت سنگین است و به همین دلیل برای محیط های اداری به کار می رود که افراد قصد تغییر موقعیت و تقسیم بندی مجدد را ندارند. بعضی از این پارتیشن ها ارتفاع بلندی دارند و به سقف می رسند و برخی بر روی زمین از طریق پیچ و مهره های مخصوص نصب می گردند.

همانطور که گفتیم پارتیشن های اداری متحرک به راحتی قابل جابجایی هستند و می توان با استفاده از آنها تقسیم بندی محیط را تغییر داد و بعضی از آنها حول محور ریلی سقفی یا زمینی به راحتی قابل حرکت کردن هستند. پارتیشن های متحرک وزن کمی دارند تا بتوان آنها را به سرعت جابجا کرد و در مواردی که افراد می خواهند به طور موقت دو فضا را تفکیک کنند، به کار می آید.

مزایای پارتیشن اداری متحرک

استفاده از پارتیشن اداری متحرک مزایایی دارد که در این بخش به بررسی آنها می پردازیم.

پارتیشن ام دی اف و شیشه اداری

۱- ایجاد حریم خصوصی برای کارمندان

در هر اداره ای مجموعه ای از افراد مشغول به کار هستند و هر یک از این افراد با توجه به وظایف خود نیاز به محیط مجزایی دارند. با استفاده از پارتیشن های اداری از نوع متحرک می توان فضای تفکیک شده ای برای کارمندان به وجود آورد تا با دقت و تمرکز بیشتری به انجام فعالیت های خود بپردازند.

۲- استفاده بهتر از محیط کار

ممکن است دفتر یا محیط اداری شما دارای وسعت چندانی نباشد و کارمندانی در شیفت های مختلف داشته باشید، در چنین موقعیتی اگر از پارتیشن ثابت استفاده شود بخشی از محیط تنها در ساعاتی از روز مورد استفاده قرار می گیرد و در ساعات دیگر کاملا بدون استفاده است و از سویی با کمبود فضا مواجه خواهید شد. با استفاده از پارتیشن  متحرک اداری این مشکل حل می شود و به سادگی می توان فضای تفکیک شده را متناسب با نوع کار افراد، تغییر داد.

۳- طراحی های جذاب و لوکس

با استقبال مردم از پارتیشن اداری متحرک ، انواع مختلف آن با طرح ها و رنگ های جذابی در بازار عرضه شدند. هر یک از مدل های این نوع پارتیشن برای محیط اداری جذابیت خاصی دارند اما شما باید با در نظر داشتن سایر اجزای دکوراسیون خود، طرح و رنگ مناسبی را برای محیط اداری خود انتخاب کنید.

۴- حمل و نقل آسان

ممکن است مکان اداری که در آن فعالیت می کنید، اجاره ای باشد و بعدها به دلایلی مجبور به تعویض مکان خود شوید. در صورتی که پارتیشن های متحرک را خریداری کرده اید، به راحتی می توانید آنها را حمل کنید و بدون هیچ نگرانی در مکان جدید از آنها استفاده نمایید.

۵- قیمت بسیار مناسب

از جمله مزایای مهم پارتیشن متحرک اداری داشتن قیمت مناسب است که سبب تفکیک فضا با هزینه مقرون به صرفه می شود. این پارتیشن ها علاوه بر اینکه هزینه کمتری نسبت به ساخت دیوار دارند، این مزیت را دارند که در هر زمانی که بخواهید می توانید چیدمان مکان را تغییر دهید.

۶- وزن کم و انعطاف پذیری بالا

پارتیشن متحرک با توجه به کاربرد خود، وزن کمی دارد تا به سادگی قابل جابجایی باشد و از سویی انعطاف پذیری بالایی دارد تا کاربران بتوانند در هر زمان که اراده کنند، تفکیک و دکوراسیون محیط را تغییر دهند.

ابعاد پارتیشن اداری متحرک

یکی از موارد مهمی که پیش از انتخاب پارتیشن اداری متحرک باید به آن توجه شود این است که ابعاد پارتیشن به درستی انتخاب شود تا تنها نقش یک دیوار را نداشته باشد. ممکن است بعضی از کارمندان نیاز به ارتباط چندانی با سایر کارمندان نداشته باشند و در عوض برای انجام وظایف خود، تمرکز و دقت بالایی بخواهند پس ارتفاع پارتیشن مناسب برای این بخش ها باید به گونه ای باشد تا سر و صدا را انتقال ندهد.

در بعضی بخش ها که کارمندان با ارباب رجوع و سایر افراد ارتباطات زیادی دارند پس ارتفاع پارتیشن باید کوتاه تر باشد تا این ارتباطات به سهولت انجام شود. می توان اینطور نتیجه گرفت که ابعاد مناسب پارتیشن متحرک به میزان ارتباطات، اهداف هر بخش، وظایف افراد و کاربری محیط بستگی دارد.

پارتیشن دو جداره

جنس پارتیشن اداری متحرک

جنس پارتیشن متحرک به نوع سلیقه، دکوراسیون، نورپردازی و کاربرد محیط بستگی دارد اما دو جنس پرکاربرد در این زمینه ام دی اف و شیشه می باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

۱- پارتیشن متحرک ام دی اف

پارتیشن ام دی اف اگرچه ظاهر مدرن تری نسبت به چوب طبیعی دارد اما کمی هم به سبک کلاسیک نزدیک است و به همین دلیل بیشتر مدیران طرفدار این جنس از پارتیشن هستند. پارتیشن اداری متحرک ام دی اف نسبت به سایر پارتیشن ها، نصب آسان تر، زیبایی و ماندگاری بیشتری دارد.

۲- پارتیشن متحرک شیشه و ام دی اف

این جنس از پارتیشن در واقع به این صورت با هم ترکیب می شوند که از ام دی اف به عنوان فریم و از شیشه برای پر کردن داخل فریم استفاده می شود. پارتیشن شیشه و ام دی اف زیبایی خاصی داشته و در افزایش نور محیط نقش بسزایی دارد.

جداره های پارتیشن اداری متحرک

پارتیشن های متحرک به دو صورت تک جداره و دوجداره ساخته می شوند و مدیران می توانند متناسب با نیاز خود از نوع مناسب استفاده کنند.

۱- پارتیشن اداری متحرک تک جداره

پارتیشن های تک جداره متحرک قاب های یک تکه دارند و ستون های متعددی در آن ها تعبیه شده است تا به آسانی بر روی زمین قرار گیرند. این پارتیشن ها قیمت کمتری نسبت به پارتیشن دوجداره دارند و تنوع آنها نسبت به نوع دوجداره کمتر است.

۲- پارتیشن اداری متحرک دوجداره

پارتیشن های متحرک دوجداره به راحتی بر روی زمین قرار می گیرند و سطح یکپارچه و بدون ستونی دارند و عایق صوتی و حرارتی مناسبی می باشند. در این نوع پارتیشن می توان فضای بین دوجداره را با پرده کرکره پوشاند.

انواع پارتیشن اداری متحرک

انواع پارتیشن اداری متحرک را می توان بر اساس نوع نیاز، دکوراسیون و بودجه انتخاب نمود.

تولید پارتیشن اداری

پارتیشن اداری متحرک ریلی

از این نوع پارتیشن متحرک در فضاهای مختلف حتی اگر کوچک و بسته باشند، می توان استفاده نمود. پارتیشن های ریلی دارای چرخ هایی هستند که بر روی ریل های سقف و کف قرار می گیرند و به سمت چپ و راست حرکت می کنند.

پارتیشن اداری متحرک آکاردئونی

پارتیشن متحرک آکاردئونی هم بر روی ریل قرار دارد اما نوع حرکت آن متفاوت است و به هنگام باز و بسته شدن مانند لایه هایی بر روی هم قرار می گیرند که شکل آن بسیار مشابه با آکاردئون است.

پارتیشن اداری متحرک کشویی

پارتیشن متحرک کشویی یک نمونه رایج برای کاهش سر و صدا می باشد زیرا به عنوان عایق صوتی عمل می کند و در صورت داشتن ریل در قسمت بالا، به عنوان پارتیشن ترکیبی محسوب می گردد.

پارتیشن اداری متحرک چرخدار

در پارتیشن متحرک چرخدار از چرخ هایی مخصوص که در زیر پنل نصب شده اند برای حرکت دادن پارتیشن استفاده می شود. در بخش های آموزشی و همچنین بیمارستان ها از این نوع پارتیشن به طور گسترده ای استفاده می گردد.

پارتیشن متحرک چرخدار

قیمت پارتیشن اداری متحرک

قیمت پارتیشن اداری متحرک به فاکتورهایی مانند جنس، ابعاد، ارتفاع، طرح، تعداد جداره ها، نوع پارتیشن و همچنین برند آن بستگی دارد و با انتخاب  تمامی فاکتورهای مذکور می توان قیمت آن را محاسبه نمود.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت پارتیشن اداری تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.