معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

نصب پارتیشن دوجداره | آموزش کامل نصب پارتیشن های اداری

نصب پارتیشن دوجداره | آموزش کامل نصب پارتیشن های اداری

نصب پارتیشن دوجداره

امروزه بیشتر ساختمان ها به صورت یکپارچه ساخته می شوند و دیوارهای اضافی حذف می گردند تا کاربران به شکل دلخواه از محیط بهره ببرند. پارتیشن ها در این زمینه کمک بسیاری به تفکیک فضا می کنند و یکی از پارتیشن های بسیار کاربردی که در اکثر ادارات از آن استفاده می گردد، پارتیشن دوجداره می باشد. این نوع پارتیشن ویژگی و مزایای بسیاری دارد که آن را برجسته ساخته است. پیش از نصب پارتیشن دوجداره باید اطلاعاتی را در مورد این پارتیشن کسب کرد و سپس برای نصب اقدام نمود.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت پارتیشن دوجداره تماس بگیرید.

تماس

نصب پارتیشن های دو جداره مانند تمامی پارتیشن ها دارای قواعدی است که باید آن را فراگرفت و مطابق با آن عمل کرد. ما در این مقاله اطلاعاتی را در زمینه نصب پارتیشن دوجداره و ویژگی های آن، به شما عزیزان ارائه می دهیم تا قبل از آگاهی از قیمت پارتیشن و اقدام به خرید، اطلاعات کاملی درباره آن و نحوه نصبش داشته باشید.

پارتیشن دوجداره چیست؟

پارتیشن دوجداره نوعی دیوار کاذب است که بیشتر در محیط های اداری مورد استفاده قرار می گیرد و فضا را به قسمت های دلخواه تقسیم می کند. پارتیشن دوجداره تنها یک جدا کننده نیست بلکه به دلیل زیبایی ظاهری که دارد محیط کار را جذاب تر می کند. استفاده از پارتیشن دوجداره با اجرای تفکیک های لازم، نظم خاصی به محیط داده و بهره وری آن را افزایش می دهد.

از آنجایی که پارتیشن دوجداره عایق صوتی بسیار مناسبی می باشد، آرامش لازم برای تمرکز و دقت کارمندان را به وجود می آورد و در نتیجه کارها با سرعت بیشتری انجام می شوند. پارتیشن های دوجداره در انواع مختلف و با جنس های متفاوتی ساخته می شود و افراد باید با توجه به ویژگی های هر یک از جنس ها، آن را انتخاب کنند.

مزایای پارتیشن دوجداره

پارتیشن دوجداره نسبت به پارتیشن تک جداره مزایایی دارد که انتخاب آن را برای مشتری آسان می کند.

۱- با نصب پارتیشن دوجداره می توان به آسانی فضا را تفکیک کرد.

۲- عایق صوتی و حرارتی بسیار مناسبی می باشد.

۳- قاب یکپارچه ای دارد که می توان طرح های دلخواه را بر روی آن اجرا کرد.

۴- قابلیت اجرا در ابعاد و ارتفاع های مختلف را دارد.

۵- فضای ساختمان را زیبا می کند.

۶- امکان نصب کرکره و زیباسازی بیشتر پارتیشن در این نوع وجود دارد.

۷- برای عبور کابل ها می توان به راحتی از فضای ایجاد شده استفاده کرد.

۸- استحکام بسیار بالایی دارد.

۹- ستون های زیادی نداشته و با مقاومت بالا، بر روی زمین قرار می گیرد.

۱۰- طراحی متنوع تری نسبت به پارتیشن تک جداره دارد.

۱۱- دارای قابلیت جابجایی می باشد.

۱۲- عیب های بخش های مختلف ساختمان را می‌پوشاند.

جنس پارتیشن دوجداره

پارتیشن دوجداره در جنس های مختلفی ساخته می شود. در ادامه این جنس ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

پارتیشن دوجداره ام دی اف

این نوع پارتیشن دوجداره کاملا از جنس ام دی اف بوده و عایق مناسبی برای جلوگیری از انتقال سر و صدا می باشد. پارتیشن دوجداره ام دی اف دارای سطحی صاف بوده و در برابر نوسانات دما و نفوذ رطوبت مقاوم است و تغییر شکل نمی دهد. انواع روکش ها و رنگ آمیزی های متنوع را می توان بر روی این نوع پارتیشن اجرا کرد.

پارتیشن دوجداره شیشه و ام دی اف

پارتیشن ام دی اف و شیشه در واقع ترکیبی از ام دی اف و شیشه می باشد به این صورت که از ام دی اف برای قاب پارتیشن و از شیشه برای پوشاندن داخل قاب استفاده می شود. وجود شیشه باعث افزایش نور شده و همچنین کارمندان می توانند بر محیط اطراف خود تسلط داشته باشند.

پارتیشن دوجداره ام دی اف و آلومینیوم

این نوع پارتیشن دوجداره دارای قابی از جنس آلومینیوم می باشد که داخل آن با ام دی اف پوشانده می شود. فلز آلومینیوم سبک، زیبا و مستحکم است.

پارتیشن دوجداره شیشه و آلومینیوم

نصب پارتیشن دوجداره شیشه و آلومینیوم به این صورت است که از آلومینیوم برای قاب و از شیشه برای پر کردن داخل آن استفاده می شود.

پارتیشن بندی اتاق اداری

ابعاد پارتیشن دوجداره

پارتیشن های دوجداره در ابعاد و ارتفاع های گوناگونی ساخته می شوند تا مطابق با نیاز مشتری در مکان مورد نظر نصب شوند. با در نظر داشتن اهداف و میزان ارتباطات بخش ها می توان ارتفاع و ابعاد پارتیشن های دوجداره را مشخص نمود. پارتیشن اداری متحرک یا ثابت بسته به محل استفاده، می تواند ابعاد متفاوتی نیز داشته باشد.

به طور کلی برای بخش هایی که نیاز به ارتباطات زیادی با سایر افراد ندارند، از پارتیشن های دوجداره ای که تا سقف می رسند،استفاده می گردد تا آرامش کارکنان تامین شود. برای بخش هایی که ارتباطات بیشتری دارند از پارتیشن های دوجداره کوتاه تر استفاده می گردد به گونه ای که ارتباطات به سهولت انجام شود.

شیوه نصب پارتیشن دوجداره

برای نصب پارتیشن دوجداره باید مراحل زیر را به ترتیب انجام داد.

۱- مشخص کردن هدف

ابتدا باید هدف نصب پارتیشن مشخص شود تا بتوان از پارتیشن دوجداره ای که مناسب می باشد بهره برد و تفکیک فضا و تسهیل ارتباطات را به خوبی اجرا کرد. اگر هدف به درستی مشخص نشود ممکن است پس از نصب پارتیشن، نیاز کاربران به درستی برآورده نشود.

۲- انتخاب متریال مناسب

هر یک از جنس های مناسب برای پارتیشن دوجداره دارای مشخصاتی می باشند. افراد پیش از سفارش و خرید پارتیشن باید ویژگی این جنس ها را بررسی کنند و سپس متریالی که با محیط و بودجه آنها همخوانی دارد، انتخاب نمایند‌. بهترین جنس های پارتیشن دوجداره را در قسمت های قبلی بررسی کردیم و با مرور دوباره آنها می توان جنس مناسب را انتخاب نمود‌.

۳- اندازه گیری

به منظور نصب پارتیشن دوجداره، باید به محض انتخاب جنس متریال به سراغ اندازه گیری محل مورد نظر رفت. با توجه به اهداف مشخص شده و نیاز کاربران، می توان از پارتیشن های کوتاه، نیمه بلند و یا بلند استفاده کرد. اندازه گیری مکان مورد نظر برای نصب پارتیشن، باید به دقت انجام شود تا افراد پس از ساخت پارتیشن، با مشکلی روبرو نشوند.

۴- طراحی پارتیشن دوجداره

پس از مشخص شدن جنس و ابعاد پارتیشن طراحی آن انجام می شود. بعضی از طرح ها با توجه به ابعاد پارتیشن قابل اجرا هستند و مدیران مجموعه و کسانی که طرح ها را انتخاب می کنند باید به این موضوع توجه داشته باشند و طرحی را سفارش دهند که با محیط و ابعاد همخوانی لازم را داشته باشد.

۵- ساخت پارتیشن دوجداره

پس از انجام مراحل قبلی، پارتیشن ها در کارگاه تولید شده و تمامی اجزا مطابق با اندازه ها اجرا و ساخته می گردند.

۶- نصب پارتیشن دوجداره در محل

در آخرین مرحله، نصب پارتیشن اداری دوجداره انجام می شود و قطعات ساخته شده به محل مورد نظر منتقل شده و ابتدا ریل ها، قیدها و ستون ها در جای خود نصب می شوند و سپس دیواره ها، پنجره و درب پارتیشن به آن متصل می گردند.

پارتیشن دوجداره ام دی اف

قیمت نصب پارتیشن دوجداره

عوامل مختلفی در تعیین قیمت نصب پارتیشن دوجداره نقش دارد. اولین مورد، جنس پارتیشن است که می تواند به صورت چوب، شیشه، ام دی اف، آلومینیوم و ترکیبی از این متریال باشد. ام دی اف به عنوان ماده اولیه ای ماندگار و خوش قیمت و چوب طبیعی به عنوان گران ترین ماده برای نصب پارتیشن دوجداره شناخته می شود. طرح پارتیشن دوجداره می تواند ساده یا پر نقش باشد که معمولا طرح های پیچیده، گران تر هستند.

یراق آلات و تزیینات پارتیشن دوجداره از دیگر موارد موثر بر قیمت آن می باشد. اگر در بین جداره ها  از پرده و تزئینات استفاده گردد، قیمت پارتیشن افزایش می یابد و جذابیت آن چند برابر می شود. ارتفاع پارتیشن دوجداره نیز از دیگر مواردی است که قیمت نصب این پارتیشن را تغییر می دهد. پارتیشن هایی که تا سقف ادامه دارند، دارای قیمت بیشتری می باشند و پارتیشن هایی با ارتفاع کم، ارزان تر هستند.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت پارتیشن دوجداره تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.