معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

مدل کمد دیواری اتاق خواب کوچک | جدیدترین مدل های سال 2023

مدل کمد دیواری اتاق خواب کوچک | جدیدترین مدل های سال 2023

استفاده از کمد در اتاق خواب امری رایج و ضروری می باشد زیرا کمدها نقش مهمی در زیبایی دیزاین خانه و جای دادن وسایل دارند‌. برای اتاق خواب های کوچک استفاده از کمد دیواری مناسب تر از کمدهای معمولی است زیرا کمد دیواری فضای کمتری را اشغال می کند، تنوع زیادی دارد و وسایل بیشتری را در خود جای می دهد. مدل کمد دیواری اتاق خواب کوچک و رنگ آن نقش مهمی در بزرگ نشان دادن اتاق دارد.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کمد دیواری تماس بگیرید.

تماس

کمد دیواری ام دی اف به رنگ روشن، بهترین گزینه برای اتاق خواب های کوچک هستند زیرا نور محیط را افزایش داده و جلوه اتاق خواب را بهتر نشان می دهند. ابعاد کمد دیواری با توجه به ابعاد اتاق خواب و دیوارهای آن متفاوت است چون معمولا کمد دیواری یک ضلع از اتاق خواب را به طور کامل اشغال می کند. اگر شما هم قصد انتخاب مدل کمد دیواری اتاق خواب کوچک را دارید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

ایده هایی برای مدل کمد دیواری اتاق خواب کوچک

مدل های بسیاری برای کمد دیواری اتاق خواب کوچک وجود دارد که ما در این بخش جدیدترین ایده ها را در این زمینه بررسی می کنیم.

۱- کمد دیواری ریلی

به دلیل اینکه در اتاق خواب کوچک فضای کمی وجود دارد، استفاده از کمدهای دیواری ریلی انتخاب مناسبی می باشد. درب های این نوع کمد دیواری، روی ریل های تعبیه شده سر می خورند و پس از باز شدن امکان دسترسی به بخشی از کمد را فراهم می نمایند. کمدهای ریلی از بهترین و مرغوب ترین متریال ساخته می شوند تا پس از باز و بسته شدن روی ریل، آسیب نبینند.

کمد دیواری ریلی

۲- کمد دیواری زن و مرد

اگر می خواهید در اتاق خواب کوچک، دو کمد برای خودتان و همسرتان داشته باشید، بهتر است از کمدهای دیواری زن و مرد استفاده کنید. این کمدها به دو بخش مجزا تقسیم می شوند که بخشی از آن متعلق به زن و بخشی از آن متعلق به مرد است. قسمت های مختلفی از این کمد می تواند به طور مشترک مورد استفاده قرار گیرد.

کمد دیواری زن و مرد

۳- کمد دیواری مشترک لباس و رختخواب

این مدل کمد دیواری اتاق خواب کوچک از بخش هایی برای جای دادن لباس و رختخواب تشکیل شده است. معمولا بخش میانی برای جای دادن رختخواب و دو قسمت کناری برای لباس مورد استفاده قرار می گیرد. هیچ قانونی برای طراحی این مدل از کمد دیواری وجود ندارد و هر کسی می تواند محل قرار گرفتن رختخواب ها و لباس را متناسب با سلیقه خود به سازندگان کمد دیواری، سفارش دهد.

کمد دیواری مشترک لباس و رختخواب

۴- کمد دیواری تا سقف

اتاق های کوچک اگرچه فضای کمی دارند اما با طراحی کمد دیواری متناسب با این فضا می توان از آن بهترین استفاده را برد‌. یکی از ایده های مناسب برای این فضا، استفاده از کمد دیواری هایی تا سقف است. این کمدها می توانند دارای قفسه و کشوهای مختلفی باشند تا بیشترین وسایل را در خود جای دهند.

کمد دیواری تا سقف

۵- کمد دیواری در داخل دیوار

در بسیاری از اتاق ها فضاهایی وجود دارد که بخشی از دیوار جلوتر از سایر قسمت ها قرار دارد و به همین دلیل فضایی به وجود آمده است که کمد دیواری می تواند در داخل دیوار قرار بگیرد. این سبک از کمد دیواری هیچ فضای مازادی را اشغال نمی کند بلکه امکان استفاده بهینه از فضا را فراهم می کند.

کمد دیواری در داخل دیوار

۶- کمد دیواری زیر راه پله

اگر در اتاق خواب شما فضایی مانند زیر راه پله وجود دارد بهتر است از کمد دیواری مناسبی برای این بخش استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی محیط، از آن برای قرار دادن وسایل و لباس های خود بهره ببرید. این مدل کمد دیواری اتاق خواب کوچک بسیار خلاقانه است.

کمد دیواری زیر راه پله

۷- کمد دیواری فصلی

اگر اتاق خواب کوچکی دارید می توانید به راحتی لباس های خود را به دو دسته زمستانی و تابستانی تقسیم نمایید و در هر فصل فقط لباس های مناسب با همان فصل را در کمد آویزان کنید. برای جای دادن لباس هایی که مورد استفاده نیستند از باکس ها و طبقات مختلف استفاده نمایید و یا اینکه آنها را در کشوهای زیر تخت قرار  دهید.

کمدی دیواری برای اتاق خواب کوچک

۸- کمد دیواری قفسه دار

بسیاری از افراد گمان می کنند که مدل کمد دیواری مخصوص اتاق کوچک وسیله زیادی را در خود جای نمی دهد در صورتی که این یک باور غلط است. یک کمد دیواری مخصوص اتاق کوچک می تواند از طبقات و قفسه های مختلفی تشکیل شده باشد، فضایی برای آویزان کردن لباس و کشوهایی برای قرار دادن وسایل کوچکتر داشته باشد‌.

این بستگی به انتخاب شما دارد که کمد دیواری اتاق خواب خود را چگونه انتخاب نمایید اما به این نکته توجه داشته باشید که کمدهایی که دارای طبقات، قفسه، کشو و آویزهای مختلفی هستند، وسایل بیشتری را در خود جای می دهند و نیاز شما را به طور کامل برآورده می کنند‌.

مدل کمد دیواری قفسه دار

۹- کمد دیواری تخت دار

بعضی از کمدهای دیواری در ضلعی از دیوار قرار می گیرند و دارای تخت خواب یک یا دو طبقه می باشند. این تخت ها به خوبی بر دیوار نصب شده و علاوه بر اینکه فضای کمی را اشغال می کنند، دارای قفسه هایی در قسمت زیرین خود می باشند. این مدل کمد دیواری اتاق خواب کوچک با اشغال تنها یک بخش از دیوار، باعث بزرگ نشان دادن محیط می شود و نظم خاصی به آن می بخشد.

 کمد دیواری تخت دار

۱۰- کمد دیواری و قفسات مجزا

نصب کمد دیواری در اتاق خواب کوچک مزایای بسیار زیادی دارد اما اگر باز هم نیاز به فضای بیشتری داشتید، می توانید قفسات و طبقات مجزایی را در بخش هایی از دیوار نصب کنید و وسایل خود را در آن قرار دهید. این قفسه ها با کمد دیواری قفسه دار متفاوت هستند و می توانند در هر قسمتی از اتاق نصب شوند. ترکیب رنگ قفسه ها و کمد دیواری باید با هم هماهنگ باشد تا دیزاین زیبایی را به وجود آورد.

کمد دیواری و قفسات مجزا

۱۱ – کمد دیواری در یک ضلع اتاق

این مدل کمد دیواری اتاق خواب کوچک ایده بسیار خوبی برای شما می باشد زیرا می توانید تخت خواب، کتابخانه، میز مطالعه و سایر قفسه ها را تنها در بخشی از اتاق قرار دهید و از سایر بخش ها بهره ببرید. این کار باعث زیبایی بیشتر اتاق شما می شود و اگر در انتخاب وسایل از رنگ های روشن و هماهنگ با دکوراسیون استفاده کنید، تاثیر بیشتری بر جلوه اتاق شما خواهد داشت.

کمد دیواری در یک ضلع اتاق

۱۲ – کمد دیواری با تخت توکار

کمد دیواری با تخت توکار این قابلیت را دارد که همه چیز را مدرن و به روز نشان دهد. این مدل از کمد دیواری، مدل بسیار ایده آلی برای کسانی است که می خواهند فضای مدرن و جاداری داشته باشند. تجربه داشتن تخت توکار و کمد دیواری با کشوها و طبقات مختلف، فوق العاده است.

کمد دیواری با تخت توکار

نکات انتخاب مدل کمد دیواری اتاق خواب کوچک

۱- پیش از انتخاب مدل کمد دیواری اتاق خواب کوچک ، به جزئیات موجود در دکوراسیون خود دقت کنید.

۲- از آنجایی که کمد دیواری به مدت طولانی مورد استفاده قرار می گیرد، پس باید از بهترین متریال ساخته شود.

۳- از بهترین رنگ و طرح برای کمد دیواری استفاده کنید تا فضای اتاق را روشن تر کنید.

۴- اگر وسایل و لوازم زیادی دارید بهتر است که از طبقات و قفسه های مجزا برای قرار دادن آنها استفاده نمایید.

۵- کمد دیواری علاوه بر کاربرد خود، نقش ویژه ای در دیزاین اتاق دارد پس نسبت به انتخاب سبک و مدل آن دقت زیادی به خرج دهید.

۶- پیش از طراحی و ساخت کمد دیواری با افراد متخصص مشورت کنید تا بهترین مدل کمد دیواری را برای اتاق خود انتخاب نمایید.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کمد دیواری تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.