محاسبه آنلاین قیمت کمد دیواری

محاسبه آنلاین قیمت کمد دیواری

با ورود کمدهای دیواری به بازار، تحولی نو در این بخش به وجود آمد زیرا تا پیش از آن مردم از کمدهای ساده استفاده می کردند ولی اکنون این کمدها با جای دادن وسایل بسیار و اشغال فضای کم، محیط اتاق و خانه را به زیباترین و منظم ترین شکل در آوردند. امروزه در بسیاری از خانه ها کمدهای دیواری دیده می شوند و این نشان دهنده محبوبیت این کمدهای کارآمد است. بدون شک اطلاع از قیمت کمد دیواری از اهمیت زیادی برخوردار است و با محاسبه آنلاین قیمت کمد دیواری به راحتی می توانید قیمت آن را مشخص کنید.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کمد دیواری تماس بگیرید.

تماس

عوامل مهمی بر قیمت کمد دیواری تاثیر می گذارد که قبل از سفارش ساخت کمد باید از آنها آگاه باشید. در ادامه به طور کامل این موارد را بررسی می کنیم. اگر شما هم قصد خرید کمد و محاسبه آنلاین قیمت کمد دیواری را دارید، این مقاله را از دست ندهید!

لیست قیمت کمد دیواری در تیرماه 1401

در صورت سفارش کمد یا کمد دیواری برای 4 واحد به بالا، 10 الی 12 درصد تخفیف روی قیمت های ذیل برای مشتری اعمال می گردد.

نام محصول

قیمت هر متر مربع

کمد دیواری تمام ام دی اف برند تیسان

2.500.000 تومان

کمد دیواری تمام ام دی اف برند ایزوفام

2.900.000 تومان

کمد دیواری هایگلاس ایرانی برند سیتک و پانوتک

3.700.000 تومان

کمد دیواری هایگلاس ترک درجه 2 یلدیز

4.000.000 تومان

کمد دیواری هایگلاس ترک درجه 1 AGT

4.300.000 تومان

کمد دیواری نئوکلاسیک رنگ پلی اورتان

از 5.300.000 تومان

تا 6.000.000 تومان

کمد دیواری طرح انزو با رنگ پولیشی

از 6.000.000 تومان

تا 7.200.000 تومان

کمد دیواری انزو با رنگ پولیشی

از 7.500.000 تومان

تا 8.000.000 تومان

کمد دیواری تمام چوب

از 8.200.000 تومان

تا 11.000.000 تومان

کمد دیواری ممبران

از 4.900.000 تومان

تا 5.800.000 تومان

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کمد دیواری تماس بگیرید.

تماس

تفاوت قیمت کمد دیواری ریلی با کمد دیواری ساده

امروزه در بیشتر خانه های بزرگ و کوچک از کمد دیواری در ابعاد و اندازه های مختلفی، استفاده می شود. درب کمد دیواری می تواند به صورت لولایی ساده و یا ریلی باشد. ابتدا کمدهای دیواری به صورت لولایی  و پس از آن به شکل ریلی ساخته شدند پس می توان گفت که کمدهای ریلی جدید تر از کمد دیواری های ساده هستند. کمدهای ریلی از نظر ظاهری زیبایی بیشتری نسبت به نوع لولایی ساده دارند. کمد ریلی عمق کمتری در مقایسه با کمد دیواری ساده دارد و این موضوع به دلیل شیوه قرار گرفتن درب ها می باشد.

اگر بخواهیم از نظر مقاومت درب ها این دو نوع کمد دیواری را مورد مقایسه قرار دهیم، باید بگوییم که کمد دیواری ساده مقاومت بیشتر و حساسیت کمتری دارد. درب کمدهای ریلی با توجه به نوع حرکت خود و  نداشتن جایگاه ثابت، بیشتر در معرض آسیب هستند اما با این حال همه چیز به جنس درب بستگی دارد. در صورتی که ام دی اف درب کمد دیواری دارای کیفیت مناسبی باشد، ماندگاری و مقاومت هر دو درب بالا خواهد بود.

در صورتی که فضای اتاق شما جای کافی برای باز کردن درب لولایی را دارد، می توانید از این نوع کمد دیواری استفاده کنید زیرا اگر در جلوی درب فضای کافی نباشد، درب به طور کامل باز نمی شود. کمد دیواری ریلی برای اتاق هایی با فضای کم، بسیار مناسب است زیرا درب کمد به صورت ریلی باز شده و نیاز به فضای اضافه ای ندارد اما در این نوع کمد نمی توان به همه بخش های آن به طور همزمان دسترسی داشت.

عوامل مهم و تاثیرگذار بر قیمت کمد دیواری

قیمت کمد دیواری به عوامل مختلفی بستگی دارد و هر کدام از این عوامل می توانند باعث افزایش یا کاهش قیمت کمد دیواری شوند. در ادامه به معرفی این عوامل می پردازیم.

۱- جنس درب و بدنه کمد دیواری

یکی از مهم ترین عامل های تاثیرگذار بر قیمت کمد دیواری، جنس مواد مورد استفاده برای ساخت درب و بدنه کمد می باشد. نوع متریال کمد دیواری علاوه بر زیبایی و جذابیت ظاهری، در قیمت آن هم تاثیر می گذارد زیرا هر کدام از مواد، قیمت خاصی دارند. کمدهایی که از چوب طبیعی ساخته می شوند اگرچه جذابیت خاصی دارند اما قیمت بسیار بالایی داشته و همین مورد باعث افزایش قیمت تمام شده کمد دیواری با این جنس می شود.

کمد دیواری ها انواع دیگری نیز دارند که می توان به کمد دیواری ممبران، هایگلاس، اچ دی اف، ام دی اف و… اشاره کرد. در بین تمامی متریال، ام دی اف از نظر ماندگاری و زیبایی ظاهری جایگاه بالاتری نزد مردم دارد و بسیار محبوب می باشد. با توجه به نوع متریال باید محاسبه آنلاین قیمت کمد دیواری با دقت بررسی و انجام شود.

کمد دیواری مشکی

۲- سبک طراحی کمد دیواری

درب های کمد دیواری هر کدام طراحی خاصی دارند که نشان دهنده سبک انتخابی مشتری می باشد. زمانی که شما ساختمانی به سبک کلاسیک دارید پس برای طراحی درب کمد دیواری نیز همین سبک را انتخاب می نمایید . درب های این سبک دارای قاب هایی برجسته هستند که کلاسیک بودن آن را نشان می دهند.

اگر سبک دکوراسیون منزل شما مدرن است برای طراحی درب کمد دیواری نیز باید از همین سبک پیروی کنید، درب های فلت مخصوص این سبک می باشند. برای سبک نئوکلاسیک نیز از درب هایی با قاب تونیک استفاده می شود. چیزی که مشخص است این است که هر چه درب کمد ساده تر باشد، قیمت تمام شده آن کمتر می شود.

درب هایی که دارای قاب های برجسته با مدل های خاص  و همچنین درب هایی که دارای قاب تونیک هستند ، برای تولید به تکنیک و ابزارهای خاصی نیاز دارند و همین امر سبب افزایش قیمت آنها می شود. درب هایی که به سبک مدرن ساخته می شوند، قیمت پایین تری دارند.

۳- ابعاد کمد دیواری

یکی دیگر از موارد تاثیرگذار در محاسبه آنلاین قیمت کمد دیواری ، ابعاد آن می باشد. کمد دیواری هایی که ابعاد بزرگی دارند و حتی یک دیوار از اتاق را به طور کامل گرفته اند، قیمت بیشتری دارند زیرا متریال بیشتری برای ساخت آنها استفاده می شود. کمد دیواری هایی که دارای ابعاد کوچکی هستند، به متریال کمتری هم نیاز داشته و در نتیجه قیمت پایین تری دارند اما باید سایر موارد گفته شده مانند جنس متریال و نوع سبک طراحی را نیز مورد توجه قرار داد.

۴- نوع روکش کمد دیواری

امروزه کمد دیواری هایی که ساخته و در بازار عرضه می شوند، دارای روکش می باشند. تعدادی از این روکش ها را به طور خلاصه بررسی می کنیم.

روکش چوب طبیعی

کمدهایی که از چوب طبیعی ساخته می شوند بسیار گران قیمت هستند، زمان زیادی صرف تولید آنها می شود و آسیب پذیر می باشند به همین دلیل از روکش های طبیعی استفاده می شود تا آسیب پذیری این کمدها و معایب این متریال کاهش یابد. روکش های طبیعی نقوش مختلفی دارند که زیبایی کار را افزایش می دهد. با توجه به نوع چوب و شیوه روکش بر روی سطح درب کمد دیواری، قیمت کمد دیواری متفاوت است.

کمد دیواری ساخت

روکش هایگلاس

از روکش هایگلاس برای کمدهایی که به سبک مدرن ساخته می شوند و دارای درب فلت می باشند استفاده می شود. این روکش دارای سطحی براق و یکدست می باشد که زیبایی آن را افزایش داده است. روکش هایگلاس در مقایسه با روکش چوب طبیعی قیمت مناسبی دارد اما خارجی بودن نوع روکش هایگلاس در تعیین قیمت آن تاثیر دارد.

روکش ملامینه

روکش ملامینه از رایج ترین روکش های ام دی اف محسوب می شود و به دلیل داشتن چسب ملامین برای چسباندن این روکش به روی ام دی اف دیگر به چسب نیازی نیست. این نوع روکش از نظر قیمت بسیار مناسب است و قابلیت شستشو دارد. این روکش به دلیل ظاهر زیبا و مقاومت بالا در بین مردم محبوب است. از روکش های دیگری مانند لمینت، پی وی سی، کامپوزیت، لترون، یو وی، کاغذی، اکریلیک و … نیز در زمینه تولید کمد دیواری استفاده می شود.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کمد دیواری تماس بگیرید.

تماس

۵- رنگ کمد دیواری

برای تولید هر یک از کمدهای دیواری از رنگ خاصی استفاده می شود. رنگ های پولیش، نیم پلی استر و پلی اورتان برای کمد دیواری های ام دی اف و چوبی مناسب هستند. هر یک از این رنگ ها ویژگی هایی دارند که در قیمت کمد تاثیر می گذارند. برای محاسبه آنلاین قیمت کمد دیواری با توجه به رنگ به ادامه مقاله توجه نمایید.

رنگ پولیش

رنگ پولیش رنگی براق و شکننده است و از آنجایی که قیمت بالایی دارد برای کمدهای دیواری لوکس مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ پلی اورتان

رنگ پلی اورتان به دو صورت مات و نیمه مات تولید می شود و از سطح چوب در برابر نفوذ رطوبت محافظت می نماید. همچنین در برابر نور خورشید نیز مقاوم می باشد و قیمت کمتری نسبت به رنگ پولیش دارد.

رنگ نیم پلی استر

این رنگ کیفیت مناسبی دارد و قیمت آن در مقایسه با رنگ پلی اورتان و پولیش، مناسب تر است.

کمد دیواری قرمز

۶- شیوه رنگ آمیزی کمد دیواری

در قسمت قبل در مورد رنگ کمد دیواری صحبت کردیم و حال به سراغ شیوه رنگ آمیزی آن می رویم. شیوه رنگ آمیزی کمد دیواری نیز در تعیین قیمت آن موثر است.

رنگ آمیزی پوششی

از این شیوه در هر سه سبک مدرن، نئوکلاسیک و کلاسیک استفاده می شود. این شیوه زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که درب کمد بدون روکش باشد و شما بخواهید درب را متناسب با رنگ مورد نظر خود رنگ آمیزی کنید.

رنگ‌آمیزی پتینه

از این شیوه برای رنگ آمیزی کمدهایی با روکش چوب که دارای سبک کلاسیک هستند، استفاده می شود. شیوه رنگ آمیزی در این روش به این صورت است که با استفاده از رنگ کرم- نقره ای و یا کرم-طلایی، سطح روکش با در نظر داشتن نقوش، رنگ آمیزی می شود.

رنگ آمیزی موج نما

اگر از جمله افرادی هستید که به کمد دیواری با روکشی به رنگ چوب طبیعی علاقه دارید، این شیوه از رنگ آمیزی مناسب شما می باشد. در این شیوه انواع رنگ های عسلی، گردویی، آجری، فندقی و… در دو سبک کلاسیک و مدرن اجرا می گردند.

رنگ آمیزی وایت واش

برای کمدهایی که در دو سبک کلاسیک و نئوکلاسیک طراحی شده اند، این شیوه مناسب است. این شیوه در واقع ترکیب رنگ سفید با رگه هایی از چوب طبیعی است که زیبایی چشمگیری دارد.

۷- یراق آلات کمد دیواری

یراق آلات کمدهای دیواری با توجه به ریلی و لولایی بودن در دو دسته ایرانی و خارجی تولید می شود و همین موضوع در قیمت کمد دیواری تاثیر دارد و شما به هنگام محاسبه آنلاین قیمت کمد دیواری باید این موضوع را مورد بررسی قرار دهید. به طور کلی هر چقدر که کمد دیواری لوکس تر باشد و یراق آلات آن از کیفیت بالاتری برخوردار باشند، قیمت بالاتری دارد.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کمد دیواری تماس بگیرید.

تماس
مطالب مرتبط