معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

طراحی پارتیشن اداری | ویژگی های بهترین پارتیشن اداری

طراحی پارتیشن اداری | ویژگی های بهترین پارتیشن اداری

طراحی پارتیشن اداری

پارتیشن ها وسایلی برای تفکیک فضا می باشند و در انواع مختلفی ساخته می شوند. از پارتیشن ها هم در فضای منزل و هم در محیط های اداری استفاده می شود. استفاده از پارتیشن های اداری فضای یکپارچه ساختمان را به اندازه و شکل مورد نظر تفکیک می کند تا کارمندان هر بخش بتوانند با تمرکز و دقت، کار خود را انجام دهند. طراحی پارتیشن اداری بسیار با اهمیت است زیرا انتخاب جنس، ابعاد، تعداد جداره ها و رنگ پارتیشن باید به درستی و متناسب با نیاز و محیط مورد نظر انجام شود.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت پارتیشن اداری تماس بگیرید.

تماس

در این مقاله موارد مهم و تاثیر گذار در طراحی پارتیشن های اداری را مورد بررسی قرار می دهیم تا پس از اطلاع از قیمت پارتیشن اداری، برای طراحی آن سردرگم نباشید و به درستی اقدام کنید.

انتخاب جنس در طراحی پارتیشن اداری

در تولید پارتیشن های اداری از متریال مختلفی استفاده می شود. هر کدام از متریال موجود در بازار دارای مزایا و معایبی می باشند که ممکن است انتخاب آن را برای مشتری سخت و یا آسان کند. جنس پارتیشن تاثیر بسیار زیادی در قیمت و کیفیت پارتیشن اداری دارد و از آنجایی که هر جنسی ویژگی های به خصوصی دارد، برای هر محیطی می توان از جنسی که مناسب محیط است بهره برد.

پارتیشن چوبی

گرما و زیبایی خاصی دارد و به سادگی نصب می شود اما در برابر آتش و نفوذ آب مقاوم نیست و قیمت بالایی دارد.

پارتیشن ام دی اف

بسیار پرطرفدار است و سطح آن به خوبی رنگ آمیزی می شود و طرح پذیری مناسبی دارد. این پارتیشن در برابر نوسانات دما تغییر شکل نمی دهد و قیمت مناسبی نیز دارد.

پارتیشن شیشه و ام دی اف

پارتیشن ام دی اف و شیشه از فریم ام دی اف که ماندگاری بالایی دارد ساخته شده و داخل آن با شیشه پوشانده می شود.

پارتیشن با فریم آلومینیومی

پارتیشن های اداری که از جنس شیشه و ام دی اف هستند می توانند فریمی از جنس آلومینیوم داشته باشند. آلومینیوم علاوه بر زیبایی، سبک است و مقاومت بالایی دارد.

انتخاب ابعاد در طراحی پارتیشن اداری

در طراحی پارتیشن اداری باید به ابعاد آن بسیار دقت کرد زیرا اگر به درستی انتخاب نشود، اهداف مجموعه قابل دستیابی نخواهند بود و یا با سرعت کمتری محقق می شوند. اولین نکته ای که مدیر مجموعه باید به آن توجه داشته باشد این است که هر بخش چه اهداف و وظایفی دارد و میزان ارتباطات کارمندان به چه صورت است، پس از آن می توان ابعاد پارتیشن اداری را مشخص کرد.

ممکن است کارمندان یک بخش نیاز به ارتباط بسیاری با سایر کارمندان یا ارباب رجوع داشته باشند و یا ممکن است کارمندان بخشی ارتباطات چندانی با سایر بخش ها نداشته باشند و در عین حال برای انجام وظایف خود نیاز به تمرکز و دقت داشته باشند. پس این موضوع بسیار با اهمیت است که با توجه به اهداف و میزان ارتباطات هر بخش، ابعاد پارتیشن آن مشخص گردد.

اگر هدف از نصب پارتیشن در یک فضا، تفکیک هر بخش باشد می توان از پارتیشن های کوتاه استفاده نمود اما در صورتی که هدف از نصب پارتیشن، آکوستیک کردن محیط باشد باید ارتفاع آن را بلندتر کرد و حتی آن را تا سقف ادامه داد. پس آنچه در تعیین ابعاد پارتیشن اداری اهمیت دارد؛ اهداف، ارتباطات و نیاز افراد می باشد.

ابعاد پارتیشن اداری

انتخاب تعداد جداره های پارتیشن

موضوع دیگری که در طراحی پارتیشن اداری باید به آن توجه کرد، تعداد جداره های پارتیشن است. پارتیشن های تک جداره و دوجداره هر کدام دارای ویژگی هایی می باشند که در ادامه بررسی می کنیم.

پارتیشن تک جداره

پارتیشن تک جداره دارای قاب هایی است که به صورت یک تکه و ایستاده می باشند. وزن این نوع پارتیشن به دلیل تک جداره بودن، سبک است و به آسانی می توان آن را جابجا نمود. در ساخت این پارتیشن از ستون هایی استفاده می شود تا به آسانی بر روی زمین قرار گیرد. پارتیشن های تک جداره قیمت کمتری نسبت به پارتیشن دو جداره دارند اما عایق صدای خوبی نیستند.

پارتیشن دوجداره

پارتیشن دوجداره ام دی اف برای اینکه روی سطح زمین قرار بگیرند، ستونی ندارند و دارای مقاومت بسیار بالایی می باشند. در این نوع پارتیشن می توان از پرده برای پوشاندن فاصله بین دوجداره استفاده کرد که علاوه بر زیبایی سبب حفظ حریم خصوصی هر بخش می گردد. از سویی دیگر می توان کابل های مربوط به شبکه و سیستم را از این قسمت عبور داد. این پارتیشن ها به دلیل سطح یکپارچه خود، زیبایی خاصی دارند و می توانند حتی تا سقف ادامه داشته باشند. پارتیشن های دوجداره عایق صوتی بسیار مناسبی هستند و قیمت بالاتری نسبت به نوع تک جداره دارند.

انتخاب رنگ پارتیشن اداری

انتخاب رنگ پارتیشن اداری موضوع دیگری است که در طراحی پارتیشن اداری باید به آن توجه کرد. رنگ پارتیشن اداری تنها به سلیقه افراد بستگی ندارد بلکه باید با محیط کار و عناصر موجود در آن، همخوانی داشته باشد. در طراحی پارتیشن اداری باید به میزان نور فضا توجه کنید زیرا رنگ پارتیشن می تواند تاثیر بسیار زیادی در میزان نور فضا داشته باشد و هر چه نور فضا مناسب تر باشد، میزان انرژی افراد بیشتر شده و همچنین محیط بهتر، زیباتر و بزرگتر به نظر می رسد.

افراد باید با توجه به دکوراسیون و رنگ های به کار رفته در آن، رنگ پارتیشن اداری را انتخاب کنند. بعضی از رنگ ها مانند یاسی و آجری به هنگام تغییر در نورپردازی، کاملا تغییر می کنند. پس به این نکته هم باید توجه داشت و رنگی  انتخاب شود که علاوه بر هماهنگی با دکوراسیون و سلیقه افراد، با میزان نور هم هماهنگ باشد.

رنگ پارتیشن اداری

چرا معماری آترینا بهترین مرجع برای طراحی پارتیشن اداری است؟

مراکز بسیاری در زمینه طراحی، ساخت و تولید پارتیشن اداری فعالیت دارند اما مرکز معماری آترینا بهترین مرجع برای طراحی پارتیشن اداری می باشد زیرا از کادری مجرب و متخصص تشکیل شده است که به خوبی با این کار آشنایی دارند و در این حوزه متخصص می باشند و از سویی مشاوران این مرکز، افرادی که در زمینه انتخاب جنس، ابعاد، تعداد جداره و رنگ پارتیشن ها دچار سردرگمی شده اند را به خوبی راهنمایی می کنند.

استفاده از متریال درجه یک موجود در بازار از دیگر ویژگی های مثبت این مجموعه می باشد که سبب ماندگاری بالای پارتیشن ها شده و مشتریان با خیالی آسوده، سالها می توانند از پارتیشن خریداری شده خود استفاده نمایند. گروه معماری آترینا به سلیقه مشتریان احترام گذاشته و تنوع طرح، رنگ، ابعاد و قیمت را در طراحی پارتیشن های خود به بهترین شکل ممکن لحاظ می کند.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت پارتیشن اداری تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.