معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

بهترین کمد دیواری اتاق خواب | خصوصیات کمد مناسب اتاق خواب

بهترین کمد دیواری اتاق خواب | خصوصیات کمد مناسب اتاق خواب

زندگی مردم با به وجود آمدن کمد دچار تغییراتی شد زیرا کمدها وسایل بسیاری را در خود جای داده و به همه چیز نظم تازه ای بخشیدند. انواع مختلف کمد، خیلی زود در بین مردم محبوب شدند و یکی از محبوب ترین آنها، کمد دیواری می باشد. کمدهای دیواری برای خانه هایی با فضای کوچک نیز مناسب هستند و فضای کمی را اشغال می کنند. استفاده از کمد دیواری در اتاق خواب بیشتر خانه ها دیده می شود اما برای انتخاب بهترین کمد دیواری اتاق خواب باید به نکاتی توجه داشت.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کمد دیواری تماس بگیرید.

تماس

در هنگام خرید کمد مناسب اتاق خواب باید توجه کنید که کمد دارای ویژگی هایی باشد تا پس از نصب آن بتوانید به راحتی نیاز خود را برطرف کرده و از زیبایی ظاهری آن نیز لذت ببرید. قیمت کمد، جنس، نوع، سبک طراحی و فضای کمد دیواری بسیار با اهمیت است و به هنگام انتخاب کمد دیواری باید به آن دقت داشت. در این مقاله نکات مهمی در مورد خصوصیات بهترین کمد دیواری اتاق خواب ارائه می دهیم.

بهترین کمد دیواری اتاق خواب چه خصوصیاتی دارد ؟

کمد دیواری مانند کمدهای معمولی نیست که بشود به آسانی آن را تعویض نمود به همین دلیل در زمان انتخاب آن باید دقت زیادی به خرج داده شود. در این قسمت ویژگی های یک کمد دیواری مناسب برای اتاق خواب را بررسی می کنیم.

۱- سبک کمد دیواری

سبک طراحی کمد دیواری اتاق خواب به سه صورت کلاسیک، مدرن و نئوکلاسیک می باشد.

سبک کمد دیواری

سبک کلاسیک

در زمان های قدیم کمد دیواری به سبک کلاسیک را  از چوب طبیعی می ساختند اما پس از گذشت مدت زمانی، افراد برای حفظ طبیعت از سایر متریال استفاده نمودند.

سبک مدرن

سبک مدرن که امروزه از محبوب ترین سبک ها می باشد به سادگی و جذابیت معروف است. در این سبک بیشتر از ام دی اف و هایگلاس برای ساختن کمد دیواری استفاده می گردد.

سبک نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک در واقع چیزی بین سبک مدرن و کلاسیک است. در این سبک خبری از پیچیدگی سبک کلاسیک و سادگی سبک مدرن نیست بلکه تلفیقی از این دو سبک باعث پدیدار شدن نمونه های جذاب و زیبای کمد دیواری شده است.

۲- جنس کمد دیواری

کمدهای دیواری از جنس های مختلفی ساخته می شوند و هر کدام از این جنس ها ویژگی های مخصوص به خود را دارند. به هنگام انتخاب جنس باید به ماندگاری آن توجه شود. قیمت کمد لباس ام دی اف در با توجه به کیفیتی که دارد، از سایر کمدها مقرون به صرفه تر می باشد.

کمد دیواری چوبی

کمد دیواری هایی از جنس چوب طبیعی در زمان های گذشته بسیار مورد استقبال قرار می گرفتند اما از سویی قیمت بالایی داشتند. با به وجود آمدن متریال باکیفیت و مقرون به صرفه ای مانند ام دی اف، بیشتر مردم برای کمد دیواری خود از چوب طبیعی صرف نظر و به انتخاب سایر مواد پرداختند.

کمد دیواری ام دی اف

یکی از متریال محبوب برای ساخت بهترین کمد دیواری اتاق خواب ، ام دی اف می باشد. ام دی اف به دلیل سطح صاف و یکدست خود به آسانی طرح می پذیرد و زیبایی خاصی دارد. تنوع رنگی ام دی اف به گونه ای است که تمامی سلیقه ها را پوشش می دهد. ام دی اف در برابر نوسانات دما مقاوم است و تغییر شکل نمی دهد و ماندگاری بالایی نیز دارد.

کمد دیواری پی وی سی

ورق های پی وی سی دارای مغز ام دی اف و روکش ضدآب پی وی سی هستند. کمدهای دیواری ساخته شده از پی وی سی ظاهری زیبا و منحصر به فرد دارند اما قیمت آنها نسبت به کمدهای دیواری ام دی اف گران تر است.

کمد دیواری هایگلاس

کمد دیواری هایگلاس نیز مانند پی وی سی دارای مغر ام دی اف می باشد. این روکش ها براق بوده و زیبایی فوق العاده ای دارند اما در برابر خط و خش مقاومت زیادی ندارند.

۳- مدل کمد دیواری

با توجه به نیاز افراد و با در نظر داشتن محیط،  باید از کمد دیواری مناسب استفاده شود. مدل های مختلف کمد دیواری به سه صورت ریلی، کشویی و کلاسیک ساخته می شوند. مدل بهترین کمد دیواری اتاق خواب به محیط اتاق بستگی دارد و باید به گونه ای ساخته شود تا بدون هیچ مشکلی به رفع نیاز افراد بپردازد.

کمد دیواری اتاق خواب

کمد دیواری ریلی

یکی از محبوب ترین مدل های کمد دیواری، نوع ریلی آن است. درب این نوع کمد دیواری در چهارچوب خود کمد حرکت کرده و نیازی به فضای خالی در جلوی کمد نیست. استفاده از این نوع کمد دیواری در اتاق هایی با دیوارهای کم عرض و کوچک به سختی امکان پذیر است.

برای انتخاب کمد دیواری ریلی باید به ابزارآلات و یراق آن نیز توجه نمود زیرا اهمیت زیادی دارند. ریل های ۸۰ کیلویی یا بیشتر، به راحتی درب کمد را باز و بسته می کنند اما بعضی از مراکز تولید کمد دیواری برای کم کردن هزینه ها از ریل های ۴۰ کیلویی استفاده می کنند که این ریل ها مقاومت لازم را نداشته و پس از مدت زمانی آسیب می بینند.

کمد دیواری کشویی

کمد دیواری کشویی دارای ابعاد کوچکی می باشد و از آن در کنار کمد دیواری کلاسیک و ریلی، برای افزایش بهره وری استفاده می گردد.

کمد دیواری کلاسیک

این کمد دارای ارتفاعی به اندازه ارتفاع خانه می باشد و معمولا یک ضلع از دیوار به آن اختصاص دارد. این مدل بهترین کمد دیواری اتاق خواب ، برای آویز کردن لباس، چیدن رختخواب ها و یا به طور کلی برای جای دادن وسایلی با ابعاد بزرگ مناسب می باشد. کمدهای کلاسیک برای خانه های کوچک مناسب نیستند زیرا اگر عرض درب ۶۰ سانتیمتر باشد، باید به اندازه ۶۰ سانتیمتر فضای جلوی کمد دیواری خالی باشد.

۴- فضای خالی کمد دیواری

همه افراد کمد دیواری را با هدف استفاده از فضای خالی آن نصب می کنند. با توجه به نیاز افراد، فضای خالی مورد نیاز برای کمد دیواری متفاوت است. افراد باید پیش از سفارش کمد دیواری، فضای خالی مورد نیاز خود را مشخص کنند و در این رابطه به مساحت ساختمان نیز توجه داشته باشند.

۵- دستگیره های کمد دیواری

شکل ظاهری دستگیره ها، جنس و استحکام آن از جمله عوامل مهم برای کمد دیواری هستند. بهترین کمد دیواری برای اتاق خواب باید دستگیره هایی مقاوم و زیبا داشته باشد تا رضایت کاربران را جلب کند. تناسب جنس بدنه با جنس دستگیره نیز مهم است و نقش بسزایی  در زیبایی کمد دیواری دارد.

۶- امنیت کمد دیواری

شاید به کار بردن کلمه امنیت در کنار کمد دیواری برای بسیاری از افراد تعجب آور باشد اما کمد دیواری محلی برای نگهداری وسایل شخصی افراد است و امنیت آن نیز اهمیت دارد. بیشتر کمدهای دیواری موجود در بازار بدون قفل طراحی می شوند اما افراد برای داشتن بهترین کمد دیواری اتاق خواب باید به این نکته توجه داشته باشند و از کمد دیواری هایی که قابلیت اضافه کردن قفل را دارند، استفاده نمایند.

۷- امکانات ویژه کمد دیواری

درست است که از کمد دیواری برای جای دادن وسایل استفاده می گردد اما بعضی از امکانات، یک کمد دیواری معمولی را به کمدی بسیار کاربردی تغییر می دهد. داشتن چراغ در قسمت های مختلف کمد برای دیدن بهتر وسایل و داشتن آینه برای پوشیدن لباس و انتخاب آن، از جمله امکانات ویژه کمد دیواری می باشد.

کمد دیواری چراغ دار

نکات مهم انتخاب بهترین کمد دیواری اتاق خواب

همانطور که گفتیم بهترین کمد دیواری اتاق خواب باید ویژگی هایی داشته باشد و با توجه به این ویژگی ها انتخاب شود. به طور خلاصه در انتخاب کمد دیواری باید به این نکات توجه شود:

۱- سبک کمد دیواری باید متناسب با دکوراسیون منزل طراحی شود و با سایر بخش ها همخوانی های لازم را داشته باشد.

۲- کیفیت جنس بدنه و درب های کمد دیواری بالا باشد و ماندگاری مناسبی داشته باشد.

۳- مدل کمد دیواری باید با در نظر داشتن نیاز افراد و محیط اتاق انتخاب شود.

۴- فضای خالی کمد باید با توجه به نیاز افراد و متناسب با مساحت ساختمان تعیین گردد.

۵- حفظ و نگهداری وسایل شخصی بسیار با اهمیت است و بهتر است که کمد دیواری به قفل مجهز باشد.

۶- دستگیره های کمد دیواری علاوه بر زیبایی باید مرغوب باشند و با بدنه کمد همخوانی داشته باشند.

۷- وجود چراغ و آینه در کمد دیواری، کارایی آن را افزایش می دهد.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کمد دیواری تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.