معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

بهترین کاشی بین کابینتی | چگونه کاشی بین کابینتی انتخاب کنیم؟

بهترین کاشی بین کابینتی | چگونه کاشی بین کابینتی انتخاب کنیم؟

از زمان قدیم تاکنون بهترین متریال برای پوشاندن دیوار آشپزخانه، کاشی بوده است. انتخاب کاشی برای دیوار آشپزخانه به این دلیل است که در آشپزخانه حرارت، دود و چربی وجود دارد و پوشش دیوارها باید در برابر این حرارت مقاوم باشد و به راحتی شسته و تمیز گردد. کاشی ها تمامی این قابلیت ها را دارند و در انواع مختلف، با طرح و رنگ های متنوعی عرضه می شوند. بخشی از کاشی های آشپزخانه مربوط به بین کابینت است. انتخاب بهترین کاشی بین کابینتی بسیار مهم است زیرا علاوه بر موارد گفته شده، باید به خوبی با کابینت ها و دکوراسیون، همخوانی داشته باشد.

به دلیل نقش مهم آشپزخانه در زیبایی دکوراسیون خانه، در این مطلب از وبلاگ معماری آترینا به بررسی کاشی بین کابینتی و انواع مختلف آن می پردازیم تا شما برای انتخاب کاشی بین کابینتی به راحتی تصمیم بگیرید. اگر شما هم اصول و نکات انتخاب بهترین کاشی بین کابینتی را نمی دانید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت ام دی اف تماس بگیرید.

تماس

کاشی بین کابینتی چیست؟

بخش بزرگی از دیوار آشپزخانه به وسیله کابینت پوشیده می شود و فقط بخش کوچکی از آن که بین دو کابینت زمینی و دیواری و یا بالای سینک و اجاق گاز قرار دارد، باقی می ماند. پس از خرید کابینت باید فضای بین کابینت ها به وسیله کاشی زیبا و شیکی پوشیده شود تا دکوراسیون آشپزخانه را به زیباترین شکل تکمیل کند. قیمت کاشی بین کابینتی نسبت به سایر کاشی ها بیشتر است و این به دلیل نحوه ساخت آن می باشد. این کاشی کیفیت و مقاومت بیشتری در برابر عوامل خارجی دارد و قیمت بیشتر آن، منطقی به نظر می رسد.

مزایای بهترین کاشی بین کابینتی

۱- زیبایی ظاهری

کاشی بین کابینتی ظاهر زیبایی دارد و باعث چشمگیر شدن آشپزخانه می شود. به دلیل تنوع طرح و رنگ کاشی های بین کابینتی می توانید از مدل دلخواه خود برای آشپزخانه استفاده نمایید. به هنگام خرید کاشی بین کابینتی به رنگ هایی که برای دکوراسیون آشپزخانه در نظر دارید، دقت کنید.

۲- تعویض آسان

بهترین کاشی بین کابینتی  به راحتی دکوراسیون آشپزخانه را تغییر می دهد و باعث بهتر دیده شدن سایر عناصر در آشپزخانه می شود. بعضی از این کاشی ها به صورت چسبی، بر روی کابینت های پیشین نصب شده و این تعویض ساده یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

۳- مقاومت در برابر آلودگی ها

به دلیل اینکه کاشی بین کابینتی در بخش هایی قرار می گیرد که در معرض انواع آلودگی ها می باشد، باید در برابر این آلودگی ها مقاوم بوده و پس از شست و شو با مشکلی مواجه نشود. هر اندازه که جنس کاشی بین کابینتی بهتر باشد، مقاومت آن بیشتر است و شما با خیالی آسوده می توانید آن را تمیز کنید.

۴- مقاومت در برابر ضربه

هر اندازه که مراقب کاشی ها باشید باز هم امکان ضربه خوردن وجود دارد. سازندگان کاشی بین کابینتی این احتمال را می دهند که این کاشی ها بیشتر از سایر کاشی ها ضربه می خورند و به  همین دلیل آن را مقاوم تر می سازند. کاشی بین کابینتی در برابر ضربه و خط و خش مقاوم است و زیبایی خود را به آسانی از دست نمی دهد.

۵- تنوع رنگ و مدل

تنوع رنگ و مدل این نوع کاشی بسیار بالا می باشد و مشتریان می توانند مطابق با میل و سلیقه خود به انتخاب مدل مورد نظر بپردازند. کاشی های معمولی بیشتر دارای طیف رنگی ملایمی هستند و گستردگی زیادی ندارند اما این کاشی ها با توجه به نوع کاربرد خود، تنوع رنگ، طرح و مدل بالایی دارند. در حین انتخاب بهترین کاشی بین کابینتی مدل و طرحی را انتخاب نمایید که با سبک آشپزخانه و دکوراسیون آن، ست باشد.

۶- قیمت مقرون به صرفه

گفتیم که کاشی بین کابینتی تقریبا گران است و از کاشی های معمولی، قیمت بالاتری دارد. شاید برای شما جای تعجب داشته باشد که چرا این کاشی ها مقرون به صرفه هستند. در هر آشپزخانه ای تنها مساحت کمی از دیوار به وسیله کاشی بین کابینتی پوشیده می شود و این مساحت کم هزینه زیادی را به شما تحمیل نمی کند. با انتخاب کاشی بین کابینتی علاوه بر هزینه ای مقرون به صرفه، زیبایی بی نظیری به آشپزخانه خود هدیه می کنید.

کاشی بین کابینتی زیبا

نکات مهم انتخاب بهترین کاشی بین کابینتی

برای انتخاب کاشی بین کابینتی باید نکاتی را در نظر داشته باشید و سپس نسبت به خرید آن اقدام کنید. این نکات به صورت زیر است:

۱- مقاومت در برابر شست و شو

آشپزخانه محیطی برای پخت غذا و شستن ظرف ها می باشد. در این فضا آلودگی های بسیاری به شکل دود، چربی و کثیفی دیده می شود که باید در زمان های مقرر تمیز شوند. یک کاشی بین کابینتی مرغوب باید با انواع شوینده ها سازگار باشد و پس از شست و شو دچار تغییر و افت کیفیت نگردد. اگر کاشی بین کابینتی شما از کیفیت پایینی برخوردار باشد به مرور زمان و پس از چندبار شست و شو، جلوه و زیبایی خود را از دست خواهد داد.

۲- مقاومت در برابر گرما

بهترین کاشی بین کابینتی باید در برابر گرما مقاومت بالایی داشته باشد و از نظر ظاهری تغییر رنگ نداده و یا بر اثر حرارت، نشکند. این کاشی  بیشتر در معرض گرمای اجاق گاز قرار دارد و مقاومت آن نشان دهنده کیفیت و مرغوبیت متریال به کار رفته در آن می باشد. یک کاشی بی کیفیت پس از چند بار حرارت دیدن، رنگ دیگری به خود گرفته و زیبایی اولیه خود را از دست می دهد. کدر شدن رنگ، تیرگی و زرد شدن کاشی، نشان دهنده بی کیفیت بودن آن است.

۳- هماهنگی با دکوراسیون

اگر به دکوراسیون آشپزخانه خود اهمیت می دهید پس برای انتخاب کاشی بین کابینتی زمان بیشتری را صرف کنید. هماهنگی نقش و نگار و رنگ این کاشی با دکوراسیون باعث می شود که هماهنگی خاصی بین اجزای آشپزخانه پدید آید. به هنگام خرید کاشی بین کابینتی، طرح های شلوغ را انتخاب نکنید زیرا این طرح ها با گذشت زمان شما را خسته و دلزده می کنند.

تضاد رنگ کاشی بین کابینتی با رنگ کابینت ها بسیار ایده آل است اما می توانید از رنگ هایی هماهنگ با رنگ کابینت و سایر اجزای آشپزخانه، استفاده کنید. کاشی های بین کابینتی که هیچ سنخیتی با رنگ و سبک دکوراسیون شما ندارند، انتخاب مناسبی نیستند و در آینده شما را پشیمان خواهند کرد. این کاشی ها هر چقدر که خاص و زیبا باشند اما به دلیل هماهنگ نبودن با دکوراسیون شما، جلوه خوبی را به آشپزخانه نمی دهند.

۴- استحکام در برابر خط و خش

مورد دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که کاشی بین کابینتی را از جنس های ظریف انتخاب نکنید. این کاشی ها در برابر ضربه های کوچک هم آسیب می بینند و برای کاشی بین کابینتی اصلا مناسب نیستند. بهتر است استحکام جنس کاشی بین کابینتی را از نظر خط و خش و ضربه بررسی کنید و سپس  بهترین کاشی بین کابینتی  را انتخاب نمایید.

۵- استفاده از رنگ های روشن

اگر آشپزخانه کوچکی دارید پس از رنگ های روشن و براق برای کاشی بین کابینتی استفاده کنید تا نور بیشتری را در فضا به وجود آورد و منجر به بزرگتر دیده شدن آشپزخانه شود. کاشی هایی با رنگ تیره، آشپزخانه را کوچک و دلگیر نشان می دهند و موجب ایجاد خستگی در شما می شوند.

۶- استفاده از کاشی عمودی یا افقی

کاشی های بین کابینتی عمودی و کشیده باعث می شوند که سقف آشپزخانه بلندتر به نظر برسد. اگر آشپزخانه ای با سقف کوتاه دارید می توانید از این کاشی های بین کابینتی برای بلند به نظر رسیدن سقف، استفاده کنید. اگر آشپزخانه شما کوچک است و متراژ کمی دارد، باید از کاشی هایی که عرض بیشتری دارند استفاده نمایید تا آشپزخانه عریض تر جلوه کند.

مدل-کاشی-بین-کابینتی

استیکر کاشی آشپزخانه چیست؟

یکی از روش هایی که علاوه بر زیبایی، هزینه کمی را برای دکوراسیون آشپزخانه به شما تحمیل می کند، استفاده از استیکر کاشی آشپزخانه است. این استیکرها ظاهری مشابه با کاشی دارند و به وسیله برچسب پشت خود، به کاشی ها می چسبند. استیکرهای آشپزخانه مانند کاشی ها در برابر رطوبت و شست و شو مقاوم هستند و می توانید به راحتی آنها را تمیز کنید.

بهترین کاشی بین کابینتی مقاومت بیشتری نسبت به استیکر کاشی دارد اما این استیکرها برای کسانی که قصد هزینه زیادی را ندارند، بسیار مناسب می باشند. استیکرهای کاشی طرح های مختلفی دارند و مانند کاشی ها در انواع رنگ و شکل تولید می شوند. به هنگام خرید این استیکرها باید از مرغوبیت چسب آنها مطمئن شوید و همچنین سایز آن را متناسب با سایز کاشی های خود انتخاب نمایید تا مشکلی برای نصب آن وجود نداشته باشد.

تاثیر رنگ کاشی بین کابینتی بر آشپزخانه

رنگ کاشی بین کابینتی باید با فضای آشپزخانه هماهنگی های لازم را داشته باشد تا خانم خانه را به آشپزی کردن تشویق نماید. در این بخش تعدادی از رنگ های رایج برای کاشی بین کابینتی را بررسی می کنیم.

کاشی بین کابینتی سفید

اگر آشپزخانه کوچکی دارید پس از کاشی بین کابینتی سفید غافل نشوید. رنگ سفید نور بیشتری را بازتاب می دهد و منجر به انعکاس بیشتر نور در آشپزخانه می شود. این نوع کاشی بین کابینتی با پرنور نشان دادن آشپزخانه، نقش مهمی در بزرگتر جلوه دادن آن دارد. با استفاده از رنگ سفید برای کاشی بین کابینتی، می توانید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

بهترین کاشی بین کابینتی سفید در دو نوع براق و مات عرضه می شود. رنگ سفید براق ، بازتاب نور بیشتری دارد و برای آشپزخانه های کوچک مناسب تر است. اگر آشپزخانه بزرگی دارید و یا از کابینت های براق استفاده می کنید، بهتر است کاشی بین کابینتی مات سفید را به کار ببرید تا تعادل نور در محیط به خوبی برقرار شود.

کاشی بین کابینتی طلایی

اگر کابینت های آشپزخانه شما به رنگ چوبی یا قهوه ای می باشد پس بهترین گزینه برای کاشی بین کابینتی، رنگ طلایی است. رنگ طلایی فضا را شیک و لاکچری می کند و گرمای دلنشینی در محیط به وجود می آورد.

کاشی بین کابینتی مسی

برای آشپزخانه هایی با کابینت قهوه ای، علاوه بر رنگ طلایی، رنگ مسی نیز برای کاشی بین کابینتی مناسب است. این رنگ باعث می شود که آشپزخانه شما درخشان و براق به نظر برسد.

کاشی بین کابینتی آینه ای

کاشی بین کابینتی آینه ای برای دکوراسیون مدرن بسیار مناسب است. این نوع کاشی باعث انعکاس نور شده و آشپزخانه را به دلیل خطای دید و بازتابش نور، بزرگتر از حد واقعی خود نشان می دهد. بهترین کاشی بین کابینتی برای آشپزخانه های ساده و مینیمال، نوع آینه ای می باشد. این کاشی بین کابینتی به سرعت کثیف می شود و اگر با این موضوع مشکلی ندارید می توانید آن را در آشپزخانه خود به کار ببرید.

کاشی بین کابینتی طرح سنگ

در دکوراسیون مدرن از کاشی بین کابینتی با طرح سنگ استفاد می شود. این نوع کاشی بین کابینتی می تواند از سنگ های طبیعی ساخته شده باشد و یا تنها دارای طرح سنگ باشد که در هر دو صورت زیبایی بی نظیری دارد. کاشی بین کابینتی با سنگ طبیعی، از نظر قیمت گرانتر است و تمیز کردن آن دشواری هایی دارد.

کاشی بین کابینتی تیره

اگر کابینت آشپزخانه شما رنگ روشنی دارد می توانید از رنگ تیره برای کاشی بین کابینتی استفاده کنید. این کاشی ها برای آشپزخانه کوچک مناسب نیستند زیرا بازتاب نور کمی دارند و در صورت استفاده، نیاز به نورپردازی های بیشتری در آشپزخانه خواهید داشت.

کاشی بین کابینتی آجری

کاشی های بین کابینتی آجری نیز در بیشتر آشپزخانه های مدرن دیده می شوند. این کاشی ها فضای گرمی در آشپزخانه ایجاد می کنند و صمیمیت و راحتی را به افراد حاضر در آشپزخانه، القا می نمایند. این کاشی  در انواع رنگ های سرد و گرم ساخته می شود و برای آشپزخانه های مدرن و شیک مناسب است.

کاشی بین کابینتی آجری

بهترین کاشی بین کابینتی کدام است؟

بهترین کاشی بین کابینتی باید دارای مرغوبیت مواد اولیه باشد تا مقاومت و استحکام خوبی از خود نشان دهد. رنگ و طرح کاشی بین کابینتی بسیار اهمیت دارد و باید با دکوراسیون و فضای خانه هماهنگ باشد. از آنجایی که نور نقش مهمی در آشپزخانه دارد، به هنگام انتخاب کاشی بین کابینتی باید به متراژ آشپزخانه توجه کنید و کاشی بین کابینتی با رنگ مناسبی را خریداری نمایید تا نور کافی در فضا برقرار شود.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت ام دی اف تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.