معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

بهترین رنگ کابینت ام دی اف | 8 رنگ مناسب برای کابینت آشپزخانه

بهترین رنگ کابینت ام دی اف | 8 رنگ مناسب برای کابینت آشپزخانه

بهترین رنگ کابینت ام دی اف

بدون شک قلب تپنده هر خانه ای آشپزخانه است. در آشپزخانه چیزی که بیشتر از همه جلب توجه می کند، کابینت و رنگ آن است. کابینت ها انواع مختلفی دارند و یکی از محبوب ترین آن ها کابینت ام دی اف می باشد. به دلیل مهم بودن آشپزخانه نسبت به سایر قسمت های خانه، انتخاب بهترین رنگ کابینت ام دی اف برای آشپزخانه به هنگام خرید کابینت ام دی اف از اهمیت بالایی برخوردار است.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت ام دی اف تماس بگیرید.

تماس

آشپزخانه جدا از سایر قسمت های خانه نیست، پس باید به  همخوانی رنگ کابینت ها با سایر وسایل خانه دقت کرد. شما می توانید با در نظر گرفتن سلیقه خود و سایر رنگ های به کار رفته در محیط، بهترین رنگ کابینت ام دی اف را انتخاب کنید. در ادامه این مقاله از وبلاگ معماری آترینا قصد داریم تا انواع رنگ کابینت ام دی اف و تاثیر آن بر فضای آشپزخانه را بررسی کنیم.

چه رنگی برای کابینت آشپزخانه مناسب است؟

کابینت ها اولین و مهم ترین بخش در آشپزخانه هستند که توجه افراد را به خود جلب می کنند. کابینت آشپزخانه انواع مختلفی دارد و متناسب با نیاز و سلیقه افراد، ممکن است بخشی از دیوار یا اینکه کل آن را پوشانده باشد. به همین دلیل تناسب رنگ کابینت با فضای آشپزخانه بسیار با اهمیت است. اگر شما هم به این موضوع فکر کرده اید که چه رنگی برای کابینت آشپزخانه مناسب است و هنوز رنگ مناسب را پیدا نکرده اید، این مقاله را از دست ندهید.

برای انتخاب بهترین رنگ کابینت ام دی اف مناسب کابینت آشپزخانه باید فاکتورهای مهمی را در نظر داشت و همچنین متناسب با سلیقه و ویژگی رنگ ها، بهترین رنگ را برگزید. در ادامه اهمیت انتخاب رنگ کابینت و اصول مهم آن و همچنین مزایا و معایب رنگ های مختلف را به طور کامل بررسی می کنیم تا فرآیند خرید کابینت برای آشپزخانه شما آسان گردد.

چرا انتخاب رنگ کابینت اهمیت دارد؟

انتخاب رنگ کابینت اهمیت زیادی دارد زیرا:

۱- طرح و رنگ کابینت های آشپزخانه، بر دکوراسیون خانه هم تاثیر می گذارد.

۲- وقتی کسی وارد آشپزخانه می شود، اولین بخشی که توجه او را جلب می کند، کابینت و رنگ آن است.

۳- رنگ کابینت های آشپزخانه باید همخوانی لازم با پارکت، سرامیک و دیوارها را داشته باشد.

۴- رنگ کابینت می تواند برای نور و روشنایی آشپزخانه تاثیرات منفی و یا مثبت به همراه داشته باشد.

۵- با توجه به رنگ دکوراسیون خانه، رنگ کابینت ها هم باید مکمل سایر بخش ها باشد.

اصول مهم انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

انتخاببهترین رنگ کابینت ام دی اف از میان رنگ های مختلف کار دشواری نیست و شما با دانستن اصول مهم انتخاب رنگ متوجه می شوید که چه رنگی برای کابینت آشپزخانه مناسب است .

۱- اندازه آشپزخانه

وقتی از رنگ کابینت آشپزخانه صحبت می کنیم، بسیاری از افراد تنها وجه زیبایی آن را مورد توجه قرار می دهند اما نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که اندازه آشپزخانه چقدر است. شما باید رنگی را برای کابینت های خود انتخاب کنید که علاوه بر زیبایی، با اندازه آشپزخانه نیز همخوانی داشته باشد.

اگر آشپزخانه شما فضای بزرگی دارد پس در انتخاب رنگ محدودیتی ندارید اما اگر آشپزخانه شما فضای کوچکی دارد، بهتر است از بین رنگ های روشن، رنگ مناسب کابینت خود را انتخاب کنید. رنگ های روشن باعث بازتاب نور شده و فضای آشپزخانه را دلباز و بزرگ تر نشان می دهند.

۲- جنس متریال به کار رفته در کابینت

هر نوع کابینت آشپزخانه با توجه به مواد ساخته شده از آن، در طیف رنگ های مختلفی موجود می باشد. به طور کلی کابینت های ام دی اف، طرح پذیری بیشتری نسبت به سایر کابینت ها دارند و در طیف رنگ متنوعی ساخته می شوند. پس اگر شما از کابینت ام دی اف برای آشپزخانه خود استفاده کنید در انتخاب رنگ محدودیتی از این نظر نخواهید داشت.

۳- رنگ پس زمینه

وقتی آشپزخانه شما تکمیل شده و رنگ پارکت و سرامیک ها انتخاب شده است، پس شما باید با توجه به رنگ اجزای تشکیل دهنده آشپزخانه، رنگ کابینت خود را انتخاب کنید. ست کردن رنگ ها و مکمل بودن آن ها با هم، آشپزخانه شما را بهتر و زیباتر نشان می دهد.

چه رنگی برای کابینت آشپزخانه مناسب است

بهترین رنگ برای کابینت ام دی اف

از آنجایی که کابینت های ام دی اف طیف رنگی متنوع و گسترده ای دارند و همه سلیقه ها را تحت پوشش قرار می دهند، طرفداران زیادی دارند. کابینت های ام دی اف در انواع مختلفی به مخاطب عرضه و به راحتی با سایر اجزای موجود در دکوراسیون، هماهنگ می شوند.  در ادامه ویژگی های هر کدام از رنگ ها را بررسی می کنیم تا شما به راحتی بتوانید برای انتخاب رنگ کابینت ام دی اف خود اقدام کنید.

کابینت ام دی اف طوسی

رنگ طوسی برای کابینت ها یک رنگ بسیار جذاب است. اگر آشپزخانه شما کوچک است بهتر است از طیف روشن این رنگ استفاده کنید. رنگ طوسی در طیف های مختلف تاثیرات ویژه ای بر دکوراسیون منزل شما دارد و محیط را پر از آرامش و حس خوب می کند. این رنگ در کنار وسایل تزیینی چوبی و فلزی زیبایی چشمگیری دارد.

کابینت ام دی اف سفید

رنگ سفید برای کابینت ام دی اف آشپزخانه، انتخابی بدون ریسک است زیرا این رنگ با سایر رنگ ها همخوانی دارد و شما برای انتخاب وسایل آشپزخانه، دیگر هیچ نگرانی نخواهید داشت. رنگ سفید نماد پاکی و آرامش است و محیط آشپزخانه شما را مملو از حس خوب می کند.

یکی از علل پرطرفدار بودن این رنگ این است که فضای آشپزخانه را بزرگ تر از حد معمول نشان می دهد. اگر آشپزخانه کوچکی دارید، بهترین رنگ کابینت ام دی اف برای شما همین رنگ است.

کابینت آشپزخانه سفید

کابینت ام دی اف کرمی

رنگ کرمی هم از جمله رنگ های پر طرفدار و کم ریسک است که علاوه بر زیبایی و همه پسندی آن، هیچوقت از مد نمی افتد و فضای آشپزخانه شما را لوکس می کند. از جمله مزیت های این رنگ این است که با بسیاری از رنگ ها همخوانی داشته و به راحتی ست می شود.

برای تصمیم گیری در مورد بهترین رنگ کابینت ام دی اف آشپزخانه، رنگ کرمی را فراموش نکنید زیرا کابینت ام دی اف کرمی، به آشپزخانه روشنی خوبی می دهد و فضای آن را دلباز می کند. این رنگ علاوه بر ویژگی های گفته شده، گرمای خاصی به آشپزخانه می بخشد و آن را دلنشین می کند.

کابینت ام دی اف قهوه ای

رنگ قهوه ای از جمله رنگ های گرم و طبیعی است که در طراحی کابینت ام دی اف از آن در طیف های مختلفی استفاده می شود. این رنگ علاوه بر اینکه جلوه ای طبیعی دارد، هیچوقت قدیمی نشده و در طراحی های مدرن و کلاسیک بسیار پر استفاده است.

اگر فضای آشپزخانه شما پر نور است، بهترین رنگ کابینت ام دی اف پیشنهادی ما برای شما، قهوه ای تیره است و اگر فضای شما کم‌ نور و کوچک می باشد، بهتر است طیف روشنی از این رنگ را مورد استفاده قرار دهید.

کابینت ام دی اف مشکی

اگر به فکر داشتن آشپزخانه ای شیک و لوکس هستید، رنگ مشکی انتخاب ایده آلی برای شما است. این رنگ برای دکوراسیون هایی به سبک کلاسیک و مدرن مناسب است اما برای استفاده از این رنگ باید به میزان نور آشپزخانه خود دقت کنید.

اگر نور آشپزخانه شما مناسب نباشد و یا فضای آن کوچک باشد، این رنگ انتخاب درستی برای شما نیست و در صورتی که قصد انتخاب این رنگ را دارید، باید حتما از رنگ های روشنی مانند سفید و کرم در دکوراسیون خود استفاده نمایید.

کابینت ام دی اف مشکی

کابینت ام دی اف دورنگ

اگر کابینت  تک رنگ شما را کسل می کند و زود از آن خسته می شوید، کابینت ام دی اف دورنگ برای شما بهترین گزینه است. این کابینت جذابیت آشپزخانه شما را چند برابر و در عین حال استایل اصلی خانه شما را حفظ می کند، زیرا این نوع کابینت نه سنتی و نه مدرن است و هماهنگ کردن آن با سایر وسایل و همچنین بخش های مختلف خانه، آسان می باشد.

بهترین رنگ کابینت ام دی اف به عنوان زمینه یا همان رنگ اصلی، رنگ روشن است زیرا سبب انعکاس نور در محیط می شود. اگر از رنگ براق برای کابینت خود استفاده کنید، انعکاس نور بهتر است اما کثیفی و اثر انگشت بر روی آن، بیشتر از کابینت مات مشخص می باشد.

کابینت ام دی اف آبی

خانواده هایی که دائما به فکر کاهش وزن هستند اما وقتی وارد آشپزخانه می شوند کنترل خود را از دست می دهند و با اشتهای زیاد شروع به خوردن غذا می کنند بهتر است از رنگ آبی برای کابینت ام دی اف خود استفاده کنند. این رنگ اشتها را کم می کند اما استفاده زیاد از آن، تاثیر خوبی بر محیط آشپزخانه ندارد.

کابینت ام دی اف قرمز

افرادی که سلیقه خاص و متفاوتی دارند ممکن است برای انتخاب رنگ کابینت خود از رنگ قرمز که رنگی تند و سرد است، استفاده کنند. وقتی رنگ های به کار رفته در طراحی و دکوراسیون منزل و همچنین سایر وسایل آشپزخانه با این رنگ ها همخوانی و هماهنگی داشته باشند، زیبایی و خاص بودن این کابینت ها به چشم می آید. این کابینت های چشمگیر، آشپزخانه شما را منحصر به فرد و خاص نشان می دهند.

کابینت آشپزخانه قرمز

 در نهایت، بهترین رنگ کابینت ام دی اف کدام رنگ است ؟

در این مقاله به طور کامل در مورد بهترین رنگ کابینت ام دی اف و انواع آن صحبت کردیم اما برای آنکه بگوییم بهترین رنگ کدام است باید عوامل زیر را در نظر داشته باشید:

۱- مقدار روشنایی آشپزخانه: اگر آشپزخانه شما نور کافی ندارد، بهتر است از رنگ های روشن برای کابینت استفاده کنید.

۲- متراژ آشپزخانه: اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است از رنگ های روشن استفاده کنید زیرا فضای آشپزخانه را بزرگ تر نشان می دهند.

۳- مراقبت و تمیزکاری: بعضی از کابینت ها راحت تر تمیز می شوند اما بر روی بعضی رنگ ها مانند رنگ سفید، اثرات کثیفی به سرعت نمایان شده و نیاز به تمیزکاری بیشتری دارند.

۴- سلیقه مشتری: نظر و سلیقه مشتری در انتخاب رنگ کابینت اهمیت ویژه ای دارد.

۵- همخوانی با محیط: رنگ انتخابی باید با سایر وسایل منزل و سایر بخش ها همخوانی داشته باشد.

با در نظر گرفتن این عوامل شما می توانید بهترین رنگ کابینت ام دی اف را به درستی انتخاب کنید.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت کابینت ام دی اف تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.