معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

بازسازی منزل در تهران

بازسازی منزل در تهران یکی از خدمات مهمی است که گروه معماری آترینا در کنار سایر خدمات تولیدی خود نظیر تولید کابینت، کمد و پارتیشن، به شما عزیزان با بالاترین کیفیت ممکن ارائه می دهد.

گروه معماری آترینا با بهره مندی از تیمی برجسته و متخصص در حوزه بازسازی منزل در تهران و طراحی دکوراسیون داخلی، سالهاست که به بازسازی و نوسازی منازل قدیمی و کلنگی و ویلاهای قدیمی در استان تهران و سایر استان های مجاور به شکل کاملا حرفه ای مشغول به فعالیت است.

تیم فنی گروه معماری آترینا، خدمات بازسازی منزل و ویلا را علاوه بر استان تهران، در استان های شمالی و سایر استان های مجاور نیز  با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت با قرارداد پیمان انجام می دهد.

بازسازی منزل

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت بازسازی منزل تماس بگیرید.

تماس

قیمت بازسازی منزل در تهران

هنگامی که جهت بازسازی منزل در تهران و یا خانه و ویلای قدیمی یا کلنگی خود قصد اقدام دارید، یکی از مهمترین مواردی که احتمالا به دنبال کسب اطلاعات درباره آن هستید، آگاهی از قیمت بازساری منزل و ویلا می باشد.

قیمت بازسازی خانه و یا ویلا، تحت تاثیر عوامل مختلفی می تواند متغیر باشد. مهمترین عواملی که در قیمت بازسازی خانه تاثیر گذار هستند، عبارتند از:

 • سبک بازسازی
 • میزان بازسازی
 • متراژ خانه
 • متریال مورد استفاده
 • تعداد نیروهای مورد استفاده در پروژه
 • نوع قرارداد
قیمت بازسازی منزل

بازسازی منزل در تهرانپارس و حکیمیه

تهرانپارس و حکیمیه در محدوده شرقی شهر تهران واقع شده اند. در این دو محله خانه ها و آپارتمان های بسیاری وجود دارند که از زمان ساخت بعضی از آنها مدت زمان زیادی می گذرد. به همین دلیل در این مناطق علاوه بر خانه های مدرن و به روز، خانه های قدیمی نیز دیده می شوند. این موضوع ممکن است برای صاحبان این خانه ها کمی آزاردهنده باشد و قصد بازسازی داشته باشند. بازسازی منزل در تهران به این افراد کمک می کند تا خانه خود را با اصول و تکنیک های مدرن، زیبا و مقاوم سازند.

بازسازی ساختمان در تهرانپارس و حکیمیه باید متناسب با اصول معماری این منطقه انجام شود. هر یک از خانه های قدیمی که در تهرانپارس و حکیمیه قرار دارند باید توسط یک تیم متخصص مورد بررسی قرار گیرند و سپس بازسازی شوند. به دلیل حساسیت بازسازی خانه، باید به انتخاب تیم بازسازی توجه ویژه ای داشته باشید تا با اطمینان خاطر، خانه خود را بازسازی کنید. گروه معماری آترینا سابقه درخشانی در زمینه بازسازی خانه در شرق تهران دارد و همین موضوع سبب شده تا مشتریان بدون نگرانی بازسازی خانه های خود را به این تیم بسپارند.

بازسازی منزل در سعادت آباد و شهرک غرب

سعادت آباد و شهرک غرب از جمله محله هایی هستند که در شمال غرب تهران واقع شده اند. در شهرک غرب خانه های ویلایی بسیاری وجود دارد و در کنار آن برج ها و مراکز تجاری مختلفی نیز ساخته شده است. سبک طراحی شهرک غرب، آب و هوا و عدم شلوغی و ترافیک سبب شده تا در سال های اخیر افراد زیادی برای زندگی در این منطقه ترغیب شوند.

در سعادت آباد نیز آپارتمان ها و برج های مختلفی وجود دارد و بخش مهمی از تمام بلوارها و خیابان های این منطقه، به ساختمان های مسکونی تعلق دارد. افرادی که در این منطقه خانه ای دارند و از بافت و یا سبک طراحی آن راضی نیستند می توانند آن را مورد بازسازی قرار دهند. بازسازی خانه در سعادت آباد و شهرک غرب سبب افزایش ارزش خانه های این منطقه شده و کسانی که قصد فروش خانه خود را دارند به سود خوبی دست می یابند. گروه معماری آترینا علاوه بر بازسازی منزل در شرق تهران، پروژه های مربوط به غرب تهران را نیز بر عهده می گیرد.

بازسازی منزل در شهرک اکباتان

یکی از بزرگ ترین شهرک های تهران شهرک اکباتان است که در غرب تهران واقع شده است. این شهرک نه تنها در تهران بلکه در خاورمیانه نیز شناخته شده است و خانه ها، برج ها و آپارتمان های بسیاری در دل خود دارد. قدمت این شهرک زیاد است و بسیاری از خانه های قدیمی آن نیاز به بازسازی دارند. بازسازی خانه های اکباتان می تواند تنها در بخشی خاص و یا در کل خانه اجرا شود. بدین شکل خانه ها سبکی مدرن یافته و با دکوراسیونی به روز طراحی می گردند.

بازسازی منزل در تهران علی الخصوص در منطقه اکباتان سبب افزایش زیبایی و مقاومت ساختمان های این محدوده می گردد. این موضوع بر قیمت خانه نیز اثر دارد و باعث افزایش قیمت آن نسبت به قبل می شود. بازسازی آپارتمان های اکباتان باید زیر نظر تیمی مجرب انجام شود تا کیفیت متریال، نحوه ساخت و مدت زمان اجرای آن مطلوب و ایده آل باشد. گروه معماری آترینا در زمینه بازسازی ساختمان های مسکونی اکباتان تخصص و تجربه خوبی دارد و این میزان از تجربه، در خانه های بازسازی شده این منطقه قابل مشاهده می باشد.

خانه های شهرک اکباتان

بازسازی منزل در الهیه

الهیه یکی از محله های شمال شهر تهران می باشد که از دیرباز به عنوان محله ای خاص شناخته شده است. این محله در منطقه شمیران قرار گرفته و به همین دلیل آب و هوای مطلوبی دارد. ساختمان های مهمی مثل سفارتخانه ها و موزه های تاریخی در این منطقه قرار دارند و این نشان دهنده موقعیت جغرافیایی مناسب الهیه است.

الهیه و پیشینه آن نشان می دهد که این منطقه علاوه بر ساختمان ها، باغ ها و خانه های مدرن، دارای خانه ها و منازل قدیمی نیز می باشد. به همین دلیل بازسازی خانه در این منطقه از تهران بسیار حائز اهمیت است و باید به بهترین نحو ممکن انجام شود. اگر شما هم در الهیه خانه ای قدیمی دارید بهتر است برای بازسازی آن دست به کار شوید. بازسازی منزل در الهیه به شما کمک می کند تا با احساس بهتری در خانه ایده آل خود زندگی کرده و یا آن را به راحتی و با قیمتی مناسب اجاره داده یا به فروش برسانید.

بازسازی منزل در دروس

دروس نام یکی از قدیمی ترین محله های تهران است که در شمال شهر واقع شده است. این منطقه از نظم بسیاری برخوردار است و ساختمان های دیپلماتیک مختلفی در آن واقع شده است. این محله دارای آرامش بالایی بوده و تنها در برخی ساعات روز اندکی دارای ازدحام و ترافیک می باشد. خانه های دروس با بهترین و باکیفیت ترین متریال ساخته می شوند و این نشان دهنده این است که امنیت ساختمان و استحکام آن برای ساکنین و مالکان دروس بسیار مهم می باشد.

به همین دلیل خانه های قدیمی دروس باید به سرعت مورد بازسازی قرار گیرند. بازسازی منزل در تهران و منطقه دروس به حفظ استحکام خانه های این منطقه و جلوگیری از فرسوده شدن بیشتر آن کمک می کند. علاوه بر این با اجرای بازسازی خانه در محله دروس، ظاهر خانه و دکوراسیون آن متناسب با نظر و سلیقه مشتری تغییر می کند و شکل مدرن تری می گیرد. این موضوع سبب طولانی تر شدن عمر خانه شده و فضای دلنشین و امنی را برای ساکنین به ارمغان می آورد.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت بازسازی منزل تماس بگیرید.

تماس

بازسازی با مدیریت پیمان به چه معناست؟

بازسازی منزل در حالت کلی به دو صورت چکی و مدیریت پیمان توسط شرکت های مربوط انجام می شود. در حالت چکی یا اقساطی، تیم اجرا کننده در محل حاضر شده و پس از بررسی موارد مورد بازسازی، قیمت نهایی خود را به مشتری ارائه می دهد. برای مثال ممکن است هزینه بازسازی یک خانه 80 متری، حدود 350 میلیون تومان برآورد شود. که توسط مشتری به صورت چکی پرداخت و تمامی مراحل کار اعم از خرید مصالح و اجرا توسط تیم مجری انجام می شود.
اما بازسازی با مدیریت پیمان به این صورت است که فقط دستمزد و مبلغ مدیریت پیمان توسط تیم اجرایی بابت اجرای پروژه دریافت می شود و متراژ خانه تاثیری در هزینه ها نخواهد داشت. مبلغ بازسازی خانه با مدیریت پیمان طبق فرمول زیر محاسبه می شود:
مبلغ کل مصالح + دستمزد و تمام ریز هزینه ها + درصد مدیریت پیمان = هزینه کل بازسازی
بازسازی منزل توسط گروه معماری آترینا با قرارداد مدیریت پیمان انجام می شود. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که بازسازی با مدیریت پیمان چه مزیتی نسبت به بازسازی به شکل چکی دارد، در ادامه به این موضوع می پردازیم.

بازسازی با مدیریت پیمان چه مزیتی دارد؟

در واقع مهم ترین مزیتی که بازسازی با مدیریت پیمان دارد، کاهش هزینه ها برای مشتری است. در بازسازی منزل با مدیریت پیمان، دست مشتری باز است تا خودش متریال و مصالح کار را بسته به بودجه اش انتخاب نماید و گروه معماری آترینا فقط مبلغ دستمزد به اضافه درصد مدیریت پیمان را از مشتری دریافت می کند. در این حالت مشتری می تواند با تهیه مصالح ارزان تر، هزینه های بازسازی منزل خود در تهران را تا حد زیادی کاهش دهد. البته روند اجرای بازسازی با مدیریت پیمان به دلیل مرحله به مرحله انجام شدن آن ممکن است اندکی طولانی تر باشد، اما در عوض، هزینه ها به میزان چشمگیری می توان کاهش پیدا کند.

درصد مدیریت پیمان چقدر است؟

درصد مدیریت پیمان برای بازسازی منزل در تهران با توجه به نوع پروژه و نحوه قراداد متغیر است. به طور کلی هرچه حجم یک پروژه بازسازی بزرگتر باشد، درصد مدیریت پیمان آن نیز بیشتر است. اما در سال 1402 درصد مدیریت پیمان بین 10 الی 17 درصد متغیر می باشد. این عدد برای پروژه های ویلایی بین 15 تا 22 درصد است. حجم پروژه، سختی پروژه، نوع پروژه و شرایط آب و هوایی از جمله مواردی است که می تواند سبب کاهش یا افزایش درصد مدیریت پیمان بازسازی شود.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت بازسازی منزل تماس بگیرید.

تماس
بازسازی منزل با قرارداد مدیریت پیمان

عوامل موثر بر هزینه بازسازی خانه

در ادامه به بررسی عوامل موثر بر هزینه بازسازی خانه می پردازیم.

۱- متراژ خانه

 یکی از عواملی که بر هزینه بازسازی خانه ها موثر است، متراژ خانه می باشد. هر اندازه که یک خانه متراژ بیشتری داشته باشد، هزینه بازسازی آن هم بیشتر است. خانه های کوچک به دلیل متراژ کمی که دارند هزینه های بازسازی را کاهش می دهند. این موضوع به این دلیل است که خانه های بزرگ، نیاز به صرف زمان و مواد اولیه بیشتری دارند و این سبب افزایش کلی هزینه های بازسازی می گردد.

۲- مصالح و مواد اولیه

برای بازسازی بخش های مختلف خانه به مواد اولیه و مصالح نیاز است. هر بخشی با توجه به نوع خود، نیاز به مصالح خاصی دارد و قیمت این مواد با هم متفاوت است. برای تمامی مصالح قیمت های مختلفی وجود دارد و این به دلیل درجه بندی کیفیت مصالح می باشد. اگر شما برای بازسازی خانه از مصالح درجه یک استفاده کنید، هزینه های بیشتری را باید بپردازید.

بدین شکل شما می توانید با در نظر داشتن بودجه خود، از مصالحی با کیفیت و‌ قیمت مناسب استفاده نمایید. گاهی برای بازسازی یک بخش از خانه چند نوع مصالح در بازار وجود دارد که هر کدام بازه قیمتی مشخصی دارند. در چنین زمانی شما باید بهترین مصالح را با توجه به بودجه خود انتخاب کنید. به طور مثال برای کابینت می توانید از چوب و یا ام دی اف استفاده کنید اما هزینه کابینت ام دی اف مناسب تر است و ماندگاری بیشتری دارد.

۳- دستمزد و هزینه پیمانکار

پیش از اخذ قرارداد باید بر سر مبلغ دستمزد پیمانکار با وی توافق کنید. بسیاری از پیمانکارها هزینه های گزافی را از مشتریان دریافت می کنند و خدمات محدودی را ارائه می دهند. شما باید ابتدا پیمانکار خوب و ماهری را انتخاب کنید و سپس با توجه به وظایف وی، مبلغ دستمزد را توافق کنید. مبلغ دستمزد پیمانکار هزینه های بازسازی را دستخوش تغییر می کند و می توان گفت که بخش عظیمی از هزینه های بازسازی خانه، مربوط به این مورد می باشد.

۴- بخش های مورد بازسازی

گاهی یک خانه نیاز به بازسازی کلی ندارد و تنها بخش هایی از آن باید بازسازی شود، در اینصورت هزینه های بازسازی با توجه به بخش ها و مصالح به کار رفته در آنها مشخص می شود. خانه ای که تنها سرویس بهداشتی آن بازسازی می شود هزینه های بازسازی کمتری نسبت به خانه ای دارد که سرویس بهداشتی، پذیرایی و آشپزخانه آن مورد بازسازی قرار می گیرد.

هزینه بازسازی خانه

تفاوت قیمت خانه بازسازی شده

در صورتی که خانه به طور کامل بازسازی شود، به طور میانگین 5 الی 10 درصد افزایش ارزش خواهد داشت. میزان دقیق این افزایش قیمت براساس متراژ خانه، هزینه‌های مصرفی، موقعیت مکانی و نوع  کاربری خانه متغیر خواهد بود.

البته به خاطر داشته باشید که هدف از بازسازی منزل، به منظور افزایش قیمت کار چندان درستی نبوده، و بهتر است که این اقدام را جهت زیباسازی، افزایش طول عمر و کارایی خانه انجام دهید. زیرا با بازسازی خانه، در هر صورت بر ارزش آن نیز افزوده می‌شود، اما مقدار آن براساس عوامل مختلفی که به آن اشاره کردیم، متفاوت خواهد بود.

ضمنا هزینه بازسازی با طول عمر خانه ارتباط مستقیمی دارد، به طور مثال یک خانه‌ قدیمی و کلنگی به هنگام بازسازی، نیاز به تعمیرات اساسی لوله‌کشی، برق‌کشی و زیرسازی خواهد داشت، اما در مقابل منازل نوساز به تعمیرات چندانی نیاز نداشته و می‌توان بخش عمده بودجه را برای تغییر دکوراسیون و زیباسازی و بهبود فضای داخلی صرف کرد.

بازسازی خانه چقدر طول میکشد؟

به طور میانگین و بسته به حجم پروژه و تعمیرات مورد نیاز حین اجرای عملیات؛ بازسازی منزل بین 2 الی 6 ماه زمان خواهد برد. ضمنا پروسه بازسازی خانه مراحل مختلفی دارد که در ادامه به بررسی هر یک از آنها، به همراه مدت زمان مورد نیاز خواهیم پرداخت:

 • بررسی و پژوهش: در این مرحله، پروژه هدف مورد بررسی قرار گرفته و شرایط آن براساس معیارهای مختلف سنجیده می‌شود. مدت زمان مورد نیاز: ۲ الی 4 هفته
 • برنامه‌ریزی: ارائه طرح اولیه جهت اجرای پروژه بازسازی؛ مدت زمان مورد نیاز: 1 الی 2 ماه
 • مرحله بازسازی: مرحله اصلی پروژه، که همان بازسازی می‌باشد، بسته به حجم عملیات متغیر خواهد بود؛ مدت زمان مورد نیاز: 2 الی 6 ماه
 • تکمیل پروژه: انجام یکسری اقدامات نهایی جهت ارائه پروژه به کارفرما؛ مدت زمان مورد نیاز2 الی 3 ماه

حتما به این نکته توجه کنید که در انجام کارهای ساختمانی، بهتر است یک برنامه زمانی منعطف داشته باشید، تا در صورت بروز تغییرات مختلف در روند پروژه، مشکل چندانی از بابت سایر کارها و برنامه‌ها به وجود نیاید.

مزایای بازسازی خانه ویلایی قدیمی

بازسازی منزل آن هم خانه های ویلایی قدیمی مزایایی دارد که مهمترین این مزایا شامل موارد زیر است:

۱- استفاده بهینه از فضا

۲- افزایش قیمت ملک

۳- افزایش طول عمر خانه

۴- کاهش هزینه های مربوط به مصرف انرژی 

۵- افزایش زیبایی ظاهری خانه

مراحل بازسازی منزل

مهم نیست که خانه شما یک واحد آپارتمانی است یا یک خانه ویلایی، مهم این است که اگر قصد بازسازی آن را دارید، طبق مراحل زیر عمل کنید. البته گروه معماری آترینا، تمامی مراحل بازسازی منزل شما را با قرارداد پیمان و با بهره مندی از تیمی مجرب و حرفه ای در حوزه بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی منزل، به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. اما بد نیست تا از این مراحل نیز آگاه باشید:

 • انتخاب سبک بازسازی
 • انتخاب یک شرکت یا پیمانکار خوب
 • تعیین میزان بودجه
 • طراحی و ایجاد پلن بازسازی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری
 • برنامه ریزی جهت شروع بازسازی
 • آغاز تخریب بخش های فرسوده
 • شروع عملیات‌ بازسازی خانه
 • بررسی کیفیت بازسازی طبق استانداردهای بین المللی
 • تایید نهایی و اتمام بازسازی خانه

در ویدئوی زیر بخش هایی از  مراحل و روند بازسازی منزل را مشاهده می کنید.

آیا می توان خانه اجاره ای را بازسازی کرد؟

در صورتی که فردی مستاجر باشد و قصد بازسازی خانه اجاره ای خود را داشته باشد، باید به موارد زیر دقت کند:

۱- فرد باید قبل از بازسازی رضایت صاحب خانه را جلب نماید.

۲- طرح ها و ایده های مورد نظر برای بازسازی را با صاحب خانه در میان بگذارد.

۳- مستاجر باید تا جایی که ممکن است هزینه های بازسازی را کاهش دهد.

۴- اگر صاحب خانه راضی به بازسازی نیست، ابتدا رضایت او را جلب کرده و سپس کار را شروع کند، زیرا در صورت عدم رضایت صاحب خانه، در ادامه به مشکلات حقوقی برخورد می کند.

آیا برای بازسازی منزل به مجوز نیاز داریم؟

اگر بازسازی خانه شما نیاز به اقداماتی نظیر موارد زیر داشته باشد، باید برای انجام آن مجوز لازم را از شهرداری دریافت نمایید. طبق ماده ۵۵ قانون شهرداری، برای اجرای بازسازی خانه های قدیمی در صورتی نیاز به اخذ مجوز است که یکی از اقدامات ذیل صورت بگیرد:

 • جابجایی و تخریب دیوارهای باربر
 • تغییر مکان و یا کاربری راه پله ها
 • تغییر مکان و یا کاربری پارکینگ منزل
 • تغییر کاربری قسمت های داخلی مانند آشپزخانه

مدارک و مراحل لازم جهت اخذ مجوز بازسازی خانه

پس از  تعیین آن بخش از اقدامات بازسازی که نیاز به اخذ مجوز دارند، باید با آماده نمودن مدارک مورد نیاز به شهرداری مراجعه و نسبت به دریافت مجوز اقدام کنید. مدارک لازم جهت دریافت مجوز بازسازی خانه به شرح زیر است:

 • اصل و کپی سند مالکیت خانه
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • اصل و کپی سند مالکیت و بنچاق برای املاک تفکیک شده
 • تکمیل فرم های مربوط به دریافت مجوز بازسازی خانه
 • جوابیه شرکت های بیمه مرتبط
 • جوابیه سازمان آتش نشانی
بازسازی منزل معماری آترینا

نمونه کارهای بازسازی منزل

در ادامه تعدادی از نمونه کارهای بازسازی منزل انجام شده توسط گروه معماری آترینا را مشاهده می کنید. تصاویر زیر، قبل و بعد بازسازی بخش های مختلف یک منزل را به تصویر می کشد.

بازسازی-منزل-1
بازسازی-منزل-2
بازسازی-منزل-4
بازسازی-منزل-6

فیلم بازسازی منزل

در ویدئوی زیر، روند بازسازی یکی از منازل قدیمی را توسط گروه معماری آترینا را مشاهده می کنید.

انواع بازسازی خانه

هر خانه ‌ای پس از گذشت چندین سال نیاز به بازسازی دارد. به طور کلی بازسازی روش بهتری نسبت به تخریب ساختمان است و از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه ‌تر می باشد. آشنایی با انواع روش ها و سبک های بازسازی منزل، قبل از اقدام به بازسازی بسیار حائز اهمیت است. به طور کلی بازسازی خانه ‌ها و بناها به ۴ شکل و در چهار سبک انجام می ‌شود:

بازسازی حفاظتی

در این نوع بازسازی، ابتدا باید در مورد تمام قسمت‌های ساختمان، تحقیقات مفصلی انجام شود و پس از آن بخش هایی از خانه که فرسوده شده ‌اند، شناسایی و با بازسازی تقویت شوند. در این روش، ستون‌ها و دیوارهای خانه معمولا با هدف تقویت ساختار ساختمان، تعمیر و تقویت می ‌گردند.

بازسازی سبکی

این نوع بازسازی که به آن آناستیلوز هم می ‌گویند به این صورت است که در خلال اجرای آن، برای قسمت‌های فرسوده‌ ساختمان، یک جایگزین‌ در نظر می ‌گیرند. به این صورت که پس از بازسازی، نمای اولیه‌ ساختمان حفظ شده و تغییری در ظاهر آن دیده نمی شود و فقط ساختار درونی آن بخش از ساختمان تقویت می شود. در بازسازی سبکی، حفظ ظاهر قدیمی بنا حائر اهمیت است. از این روش بازسازی، معمولا برای مرمت مکان ‌های قدیمی و تاریخی و یا خانه های با معماری سنتی استفاده می شود.

بازسازی پاکسازی سبکی

در این نوع از بازسازی منزل، ابتدا تیم بازسازی به صورت تخصصی بررسی می ‌کند که چه عواملی سبب فرسودگی و کاهش عمر خانه شده و سپس با حذف این عوامل، ساختمان را تقویت و طول عمر و ماندگاری آن را  افزایش می ‌دهد.

بازسازی تکمیلی

در طی این نوع از بازسازی، فقط قسمت‌های فرسوده خانه شناسایی می ‌شوند و مورد بازسازی قرار می‌گیرند تا بتوان از ساختمان همچنان استفاده کرد و طول عمر آن را بالا برد. معمولا بسیاری از افراد که منازل فرسوده‌ ای دارند، برای بازسازی از این روش استفاده می‌ کنند.

انواع بازسازی خانه

بازسازی خانه ویلایی قدیمی در تهران

هنوز هم در بیشتر محله های تهران، تعداد زیادی از خانه های ویلایی قدیمی به چشم می خورد. منظور از خانه ویلایی یعنی خانه ای که در یک یا دو طبقه با حیاط، ورودی و انشعابات مستقل ساخته شده است. این خانه ها معمولا پس از گذشت ۲۵ سال به عنوان خانه های ویلایی قدیمی شناخته می شوند و نیاز به بازسازی دارند. به طور کلی بازسازی منزل باعث افزایش قیمت ملک، استفاده بهینه از فضا و افزایش طول عمر خانه می شود.

مراحل بازسازی خانه ویلایی قدیمی

در ادامه به بررسی مراحل بازسازی خانه های ویلایی قدیمی می پردازیم:

۱- بررسی خانه و انتخاب نوع بازسازی

ابتدا باید از خانه خود با دقت بازدید کنید و تمام قسمت های آن را مورد بررسی قرار داده و بخش هایی که نیاز به بازسازی دارند را با دقت یادداشت نمایید. سپس باید مشخص کنید که هر یک از قسمت های یادداشت شده نیاز به چه نوع بازسازی از نظر زیرساختی و یا دکوراسیون دارند.

۲- در نظر داشتن بودجه و برآورد هزینه ها

اگر از نظر بودجه دارای محدودیت هستید، پس باید اولویت های خود را مشخص کنید و موارد حیاتی را مورد بازسازی قرار دهید و در آینده به بازسازی سایر بخش ها بپردازید. پس از این کارف باید هزینه های لازم برای تهیه مصالح، دستمزد کارگران، پیمانکار و سایر موارد برآورد کنید.

۳- انتخاب پیمانکار و اخذ مجوز

پس از انجام کارهای گفته شده باید با پیمانکار متخصص و ماهری در این باره مشورت کنید و انتظارات، تغییرات مدنظر و میزان بودجه خود را با  او در میان بگذارید. پیمانکار پس از بررسی خانه و با توجه به موارد گفته شده میزان دقیق هزینه ها را مشخص می نماید و در صورت تایید، قراردادی بین طرفین منعقد می گردد. در صورتی که بازسازی خانه ویلایی قدیمی همراه با تغییراتی باشد که کاربری بخش هایی از خانه را به کل تغییر دهد و یا جزء قسمت های ممنوعه باشد، باید نسبت به اخذ مجوز اقدام شود.

۴- برنامه ریزی، تخریب، شروع عملیات

برای انجام بازسازی باید برنامه ریزی درستی انجام شود تا همه کارها به موقع و درست انجام گیرد. پس از برنامه ریزی، نوبت به مهم ترین مرحله یعنی تخریب می رسد. این مرحله نیاز به دقت زیادی دارد تا تخریب دیگری به وجود نیاید و به کسی یا چیزی آسیبی وارد نشود. پس از تخریب بخش های مورد نظر، کار بازسازی شروع می شود.

۵- بررسی بازسازی و تایید نهایی

شما باید پس از اتمام بازسازی خانه ویلایی خود، قسمت های مختلف خانه را بررسی کنید و چنانچه همه چیز مطابق میل شما بود، رضایت خود را اعلام و پروژه را به پایان برسانید، اما اگر مورد نامطلوبی را مشاهده کردید از پیمانکار بخواهید تا آن را رفع کند.

بازسازی خانه ویلایی قدیمی

بازسازی خانه 50 متری در تهران

خانه های 50 متری یکی از آن دست خانه هایی هستند که بازسازی آنها به دلیل کوچک بودن ابعاد، ساده تر و کم هزینه تر می باشد. در ادامه به بررسی نکات مهم بازسازی خانه های 50 متری می پردازیم.

1- توجه به نورپردازی

استفاده از یک نقشه نورپردازی مناسب، خانه های کوچک را بزرگتر و روشن تر نشان می دهد. توجه به نورپردازی یکی از مهمترین مراحل در بازسازی خانه های 50 متری است.

2- توجه به نوع پوشش دیوارها، سقف و کف

برای پوشش دیوارها، سقف و کف خانه های کوچک باید به این نکته توجه نمود که کدام پوشش باعث بزرگنمایی و روشنی بیشتر محیط می گردد. بهترین پوشش برای دیوار خانه های کوچک، کاغذ دیواری های مدرن و دیوارکوب های ساده می باشد.

برای بازسازی سقف خانه و پوشش آن می توان از رنگ آمیزی های مناسب، کناف های شیک و انواع سقف های کاذب که برای خانه های کوچک مناسب هستند، بهره برد. بهترین نوع کفپوش برای این خانه ها کفپوش سرامیک، سنگ و لمینت می باشد.

3- پارتیشن بندی محیط

زمانی که دیوارهای اضافی حذف می گردند و فضا یکپارچه می شود، می توانید از پارتیشن های مناسب جهت قسمت بندی و تفکیک فضای خانه اقدام کنید. انواع پارتیشن های ام دی اف، شیشه و آلومینیوم می توانند برای بازسازی خانه های 50 متری مناسب باشند.

4- بازسازی آشپزخانه

 بازسازی آشپزخانه را می توان با تعویض کابینت ها و انتخاب مدل شیک دیگری آغاز نمود. بازسازی دیوارها و کفپوش آشپزخانه هم از جمله کارهایی است که می توان در راستای بازسازی منزل 50 متری خود انجام دهید.

5- بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی از طریق تعمیر و تعویض لوله کشی ها، عایق سازی کف و دیوارها، بازسازی بخش تهویه، تعویض کاشی ها و شیرآلات، جابجایی کاسه توالت و موارد مشابه نیز یکی از بخش های مهم بازی سازی خانه های کوچک می باشد.

6- بازسازی پذیرایی و اتاق خواب

برای رنگ آمیزی قسمت پذیرایی باید از رنگ های روشن استفاده شود و برای بازسازی اتاق خواب خانه های 50 متری باید ابعاد و محل قرار گرفتن کمد دیواری، تخت خواب و سایر وسایل را مشخص نمود تا طراحی آن ها به درست ترین نحو انجام شود.

بازسازی منزل معماری آترینا

بازسازی خانه 70 متری در تهران

متراژ 70، یکی از رایج ترین متراژها برای خانه هایی است که درخواست بازسازی منزل دارند. در ادامه به بررسی مهمترین مراحل بازسازی خانه های 70 متری می پردازیم.

1- بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه قلب تپنده هر خانه ای است. زیبایی آشپزخانه علاوه بر افزایش جذابیت دکوراسیون منزل، باعث آرامش ساکنین می شود به همین دلیل بازسازی آن اهمیت زیادی دارد. در خانه ۷۰ متری، بیشتر خانه ها آشپزخانه ای حدود ۴-۵ متر دارند و این فضا با این متراژ، کوچک به حساب می آید. با بازسازی باید تغییراتی در این فضا ایجاد شود که بزرگ تر از چیزی که هست دیده شود.

با بررسی بودجه خود می توانید تغییراتی در کابینت ها ایجاد کنید تا فضا را به  طور کل تغییر دهند. می توانید کابینت ها را تعویض، تعمیر و رنگ آمیزی کنید و به هنگام انتخاب رنگ به این موضوع توجه داشته باشید که هر چه رنگ کابینت ها روشن تر و ارتفاع آنها بلندتر باشد، فضا پر نورتر شده و در نتیجه بزرگ تر از آنچه که هست، به چشم می آید. برای بازسازی آشپزخانه علاوه بر موارد گفته شده می توانید کاشی ها را تعویض و کف آشپزخانه را عایق کاری نمایید.

2- بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

اگر خانه شما زیاد قدیمی نیست و بودجه کمی دارید، بهتر است بازسازی این بخش را نادیده بگیرید زیرا بازسازی سرویس بهداشتی و حمام خانه، پر هزینه تر از سایر بخش ها می باشد و این افزایش هزینه به دلیل وجود وان، لوله کشی، کاشی ها و… است. همانطور که می دانید فضای داخل سرویس بهداشتی دارای رطوبت است و به همین دلیل از عایق های رطوبتی در زیر کار استفاده می شود. به هنگام بازسازی این قسمت می توانید ابتدا کف را تخریب کنید و سپس عایق کاری کف و دیوارها را به طور مجدد انجام دهید.

در بازسازی خانه ۷۰ متری به این موضوع توجه کنید که فضای سرویس بهداشتی کوچک و در حدود ۵ متر است و باید از این فضا بیشترین بهره را ببرید. استفاده از توالت فرنگی دیواری، به داشتن فضای بیشتر کمک می کند. در حمام هم برای جداسازی بخش خیس و خشک از پرده حمام استفاده کنید تا فضای کمتری را اشغال و قیمت مناسب تری داشته باشد. تعویض و تعمیر شیرآلات سرویس بهداشتی هم از جمله موارد بازسازی در این قسمت است.

3- بازسازی اتاق نشیمن

متراژ اتاق نشیمن در یک خانه ۷۰ متری، تقریبا ۳۰ متر می باشد و یکی از راه های بازسازی این بخش، حذف دیوارهای اضافی و غیر باربر، یکپارچه کردن محیط خانه و اتصال فضای نشیمن و آشپزخانه به همدیگر است. در صورتی که دیوارهایی فرسوده در این بخش دارید که خراب یا نمدار شده اند، به فکر تراشیدن و گچکاری مجدد آن باشید. با این کار فضای خانه دلباز تر از قبل خواهد شد.

اگر دیوارها مشکل جدی ندارند می توانید با صرف هزینه کمی به رنگ آمیزی آنها بپردازید. استفاده از رنگ سفید باعث می شود که فضا بزرگتر از حد واقعی خود دیده شود. همچنین می توانید تغییرات مختلفی را در مدل سقف، نوع نورپردازی و کفپوش نشیمن ایجاد کنید. استفاده از کتابخانه و یا دکورهای مختلف برای جای دادن کتاب ها و وسایل دکوری و تزیینی مناسب است و باعث حفظ نظم در کل نشیمن می شود.

نکته دیگری که به هنگام بازسازی نشیمن باید به آن دقت کنید، تغییر مبلمان است. مبلمانی که فضای زیادی را اشغال کرده اند با مبلمان چند کاربرده تعویض کنید و این قسمت از بازسازی خانه ۷۰ متری خود را با تعویض پرده های پنجره تکمیل نمایید. اگر ارتفاع پرده با ارتفاع پنجره هماهنگ و هم اندازه باشد، فضای اتاق نشیمن بزرگتر نشان داده می شود.

4- بازسازی اتاق خواب

خانه های ۷۰ متری معمولا دارای یک یا دو اتاق خواب می باشند. متراژ اتاق ها متفاوت است اما معمولا خانه هایی با این متراژ، اتاق هایی بین ۹ تا ۱۲ متر دارند. برای بازسازی اتاق خواب نیازی به در نظر داشتن بودجه زیادی نیست بلکه با کوچک ترین تغییرات می توانید اتاق خواب جذابی داشته باشید. از آنجایی که اتاق هایی با این متراژ کوچک حساب می شوند، ابتدا باید به فکر روشن شدن فضای اتاق باشید و برای انجام این کار می توانید دیوارها را با رنگ های روشن، رنگ آمیزی کنید.

علاوه بر استفاده از رنگ روشن برای دیوارها، از چراغ های مختلف برای تکمیل نورپردازی بهره ببرید. آینه ها فضا را بزرگتر از اندازه واقعی آن نشان می دهند که به همین منظور می توانید آینه مورد نظر خود را بر یکی از دیوارها نصب کنید و از فضای دلنشین اتاق خود لذت ببرید!

بازسازی خانه ۷۰ متری

بازسازی خانه 100 متری در تهران

مراحل بازسازی خانه های 100متری اهمیت زیادی دارند و باید نکات مهم  این مراحل به درستی و با وسواس خاصی اجرا شود تا نتیجه کار نتیجه ای مطلوب و ایده آل باشد.  اگر شما هم خانه ای 100 متری دارید و به فکر بازسازی آن هستید، با ما همراه باشید، چرا که در ادامه قصد داریم تا به معرفی چهار مرحله اصلی در بازسازی خانه های بزرگ بپردازیم.

1- بازسازی آشپزخانه

در هر خانه ای، آشپزخانه مکان مهمی است که افراد خانواده و مخصوصا زن های خانه دار بخشی از ساعات روز را در آن سپری می کنند و محیط آن در تامین روحیه و انرژی اهل خانه نقش بسزایی دارد. در آشپزخانه، بیشترین توجه به شکل ناخودآگاه متمرکز کابینت ها می شود و نوع و رنگ آنها بسیار با اهمیت است. انتخاب رنگ های روشن برای کابینت ها، فضای آشپزخانه را روشن تر کرده و فضای آن را بزرگتر نشان می دهد.

در  روند بازسازی خانه ۱۰۰ متری خود می توانید حتی کاشی ها را تعویض کنید و رنگ و طرح آنها را به گونه ای هماهنگ با سایر قسمت ها انتخاب نمایید. عایق کاری کف آشپزخانه و تعویض شیرآلات و تجهیزات دیگر نیز از جمله موارد مورد توجه در بازسازی آشپزخانه های بزرگ می باشد.

2- بازسازی سرویس بهداشتی

بازسازی این بخش شامل بازسازی لوله ها، کف، دیوارها، وان، شیرآلات و … است که تمامی این موارد هزینه نسبتا بالایی را به خود اختصاص می دهند. اگر می خواهید این بخش را بازسازی کنید پس حتما بودجه لازم برای آن را در نظر داشته باشید. عایق کاری کف و دیوارهای سرویس بهداشتی اهمیت زیادی دارد و بازسازی آن باید با دقت بسیار انجام شود. تاسیسات و تجهیزات مورد استفاده در سرویس های بهداشتی متنوع است و شما می توانید از بین مدل های مختلف، مورد مناسب را انتخاب نمایید.

3- بازسازی پذیرایی

پذیرایی خانه را می توان با یک رنگ آمیزی بر روی دیوار، مورد بازسازی قرار داد. بدون شک در بازسازی خانه ۱۰۰ متری ، پذیرایی بخش بسیار مهمی است که بازسازی آن با حداقل هزینه هم می تواند انجام شود. حذف دیوارهای غیرباربر، یکپارچه سازی محیط، حذف دیوارهای اضافی، استفا‌ده از کاغذ دیواری، استفاده از نورپردازی های متعادل و مناسب، تعویض مبلمان و پرده ها و استفاده از کتابخانه و دکوری ها نقش بسزایی در بازسازی پذیرایی دارد. شما می توانید همه و یا چند مورد از این کارها را انجام دهید و پذیرایی منزل خود را مورد بازسازی قرار دهید.

4- بازسازی اتاق خواب

تعداد اتاق خواب های خانه هایی با متراژ ۱۰۰ متر متفاوت است و شما می توانید برای بازسازی اتاق خواب، دیوارها را رنگ آمیزی کنید و یا از کاغذ دیواری مناسب استفاده کنید. استفاده از کمدها نیز به بهره وری فضای اتاق می افزاید. استفاده از پرده های روشن و متناسب با پنجره هم بسیار کارآمد است.

بازسازی خانه ۱۰۰ متری

آیا بازسازی خانه با هزینه کم امکان پذیر است؟

بسیاری از افراد وقتی حرف از بازسازی منزل می شود، به فکر هزینه های زیاد می افتند و به همین دلیل بازسازی خانه خود را به تعویق می اندازند. ما در ادامه ایده هایی را به شما ارائه می دهیم تا به کمک این ایده ها روند بازسازی منزل با هزینه کم برای شما امکان پذیر باشد. کلید کاهش هزینه های بازسازی منزل این است که باید کاملا هوشمندانه و با در نظر داشتن بودجه ای که در دست دارید، از میان ایده های ارائه شده موارد مورد نیاز را انتخاب و درخواست اجرای آن را به گروه معماری آترینا ارائه کنید.

ایده های بازسازی خانه با هزینه کم

ایده هایی که در ادامه ارائه می دهیم راهکارهایی است که برای بازسازی خانه با هزینه کم مناسب می باشد. نیازی به استفاده از تمامی این ایده ها نیست بلکه شما باید سلیقه شخصی خود را در اولویت قرار دهید.

۱- تغییر در نورپردازی

نورپردازی ساختمان شما باید مورد بررسی قرار بگیرد زیرا وقتی نور خانه مناسب باشد، زیبایی آن چشم نوازتر است و بزرگتر دیده می شود. بهتر است تا حدامکان از نور خورشید استفاده شود و برای بخش هایی که به نور خورشید دسترسی ندارند، از نورپردازی های مناسب استفاده کنید. تعویض لامپ های قدیمی با لامپ های جدید، ایده بسیار مناسبی می باشد.

۲- رنگ آمیزی بخشی از دیوارها

برای بازسازی خانه با هزینه کم می توان رنگ دیوارها را تغییر داد. رنگ کردن تمامی دیوارها نیاز به هزینه بالایی دارد و برای کاهش هزینه ها باید یک سقف یا یک دیوار یا اینکه چند دیوار را در کل خانه، رنگ آمیزی کرد. با این کار نور خانه هم بیشتر می شود و فضای خانه انرژی تازه ای می گیرد.

رنگ آمیزی دیوار خانه

۳- استفاده از برچسب و استیکر

اگر بخش هایی از دیوار خانه آسیب دیده است و بودجه کافی برای بازسازی آن در دسترس نیست، می توان از برچسب ها و استیکرهای مختلف با توجه به دکوراسیون منزل استفاده نمود و عیوب دیوار را به این وسیله پوشاند.

۴- ترمیم یا تعویض کابینت ها

آشپزخانه یکی از بخش های مهم هر خانه ای است که مهمترین قسمت آن کابینت ها می باشد. با تغییر رنگ کابینت ها جان تازه ای به آشپزخانه بخشیده می شود. در صورت داشتن بودجه کافی می توان کابینت ها را تعویض نمود و از متریال جدید برای کابینت ها بهره برد. برای کم کردن هزینه ها، برچسب کابینت هم گزینه مناسبی است. خرید کابینت ام دی اف گزینه ایده آلی برای بهبود اوضاع آشپزخانه شماست.

۵- تعویض کاشی های دیوار و کف آشپزخانه

شما می توانید در صورت لزوم، کاشی های دیوار و کف آشپزخانه را تعویض نمایید. استفاده از کاشی هایی که رنگ روشنی دارند، مطلوب تر می باشد زیرا علاوه بر روشنی محیط، باعث بزرگ دیده شدن آن شده و شست و شوی آن نیز آسان تر است.

۶- استفاده از شلف

شلف ها مدل های مختلفی دارند و وقتی روی دیوار نصب می گردند زیبایی خاصی به آن می بخشند و علاوه بر اینکه فضای کمی را اشغال می کنند، فضای مناسبی را برای جای دادن وسایل مختلف تزئینی فراهم می نمایند. از شلف ها می توان در بخش های مختلفی مانند پذیرایی و آشپزخانه استفاده نمود.

۷- تعویض کفپوش خانه

یکی از راه های بازسازی منزل با هزینه کم، تعویض کفپوش ها می باشد. بودجه تعویض کفپوش با توجه به متریال انتخاب شده توسط شما، متفاوت است. برای کفپوش خانه می توان از پارکت، سرامیک و کاشی استفاده نمود. قیمت پارکت و سرامیک بیشتر از کاشی می باشد اما با توجه به کیفیت متریال، قیمت ها نیز متفاوت است. 

۸- تعویض و تعمیر شیرآلات

شیرآلات بخش های مختلف خانه از جمله دستشویی و حمام ممکن است دچار آسیب، پوسیدگی و رسوبات مختلف شوند و به همین منظور به هنگام بازسازی خانه باید آنها را تعویض و یا تعمیر نمایید.

۹- تعویض کلید و پریزها

اگر افراد به هنگام بازسازی منزل با هزینه کم، دیوارهای خانه را رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری کرده اند باید به فکر تعویض کلید و پریزها‌ نیز باشند. در صورتی که حتی دیوارها بدون تغییر مانده اند با تعویض کلید و پریزهای قدیمی می توان با هزینه اندک تغییر محسوسی در خانه ایجاد نمود.

۱۰- بازسازی سرویس بهداشتی

در صورتی که سرویس بهداشتی نیاز به بازسازی داشته باشد می توان از کاشی هایی که قابلیت چسباندن روی کاشی های قدیمی را دارند استفاده کرد تا هم هزینه کمتری مصرف شود و هم زیبایی سرویس بهداشتی افزایش پیدا کند. علاوه بر این می توان عناصر موجود در سرویس بهداشتی را تعویض نمود تا تغییرات محسوسی در این بخش از خانه ایجاد شود.

۱۱- ایجاد باغچه

افرادی که به گل و گیاه علاقه دارند می توانند در ورودی ساختمان باغچه ای کوچک برای خود درست کنند تا جذابیت خانه خود را افزایش دهند. در صورت نداشتن حیاط می توان از باغچه های تزئینی که قابلیت جابجایی دارند، در بخش های مختلف خانه مانند تراس یا پاسیو استفاده نمود. این باغچه ها علاوه بر نقش مهمی که در تصفیه هوا دارند، جلوه ویژه ای به محیط می دهند و در عین حال نیاز به بودجه زیادی ندارند.

۱۲- آینه کاری و استفاده از لامپ ها تزئینی

می توان برای بازسازی منزل با هزینه کم به سبک خانه توجه نمود و متناسب با آن از آینه های متنوع استفاده کرد. آینه ها قیمت بالایی ندارند و از سویی فضا را تغییر داده و موجب افزایش و بهبود نورپردازی می شوند. لامپ های تزئینی و دکوری نیز دارای مدل، رنگ و طرح های متنوعی هستند و متناسب با دکوراسیون خانه شما می توانند جلوه خاصی به فضا ببخشند.

آینه کاری منزل

6 نظر

 • منزل ما رو در شرق تهران بازسازی کردین و انصافا همه چیز عالی و حرفه ای انجام شد، خواستم مجددا ازتون تشکر کنم بابت همه چیز.

  • از شما بابت اعتمادی که به مجموعه ما داشتید، متشکریم. امیدواریم از فضای جدید منزل خودتون لذت ببرید.

  • بله. خدمات بازسازی منزل ارائه شده توسط گروه معماری آترینا، در تمامی مناطق 22 گانه تهران قابل اجراست.

 • می‌خواستم از مجموعه معماری آترینا به خاطر بازسازی بی‌نظیر منزلمون تشکر کنم. کار شما با دقت و ظرافت انجام شد و از نتیجه کار بسیار راضی هستیم.

  • رضایت شما، افتخار ماست. از اینکه گروه معماری آترینا را برای بازسازی منزلتان انتخاب و به ما اعتماد کردید، سپاسگزاریم. ما همواره در تلاشیم تا با ارائه خدمات باکیفیت و جلب رضایت شما، پاسخگوی این اعتماد باشیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.