بازسازی منزل

بازسازی منزل یکی از خدمات مهمی است که گروه معماری آترینا در کنار سایر خدمات تولیدی خود نظیر تولید کابینت، کمد و پارتیشن، به شما عزیزان با بالاترین کیفیت ممکن ارائه می دهد.

گروه معماری آترینا با بهره مندی از تیمی برجسته و متخصص در حوزه بازسازی منزل و طراحی دکوراسیون داخلی، سالهاست که به بازسازی و نوسازی منازل قدیمی و کلنگی و ویلاهای قدیمی در استان تهران و سایر استان های مجاور به شکل کاملا حرفه ای مشغول به فعالیت است.

تیم فنی گروه معماری آترینا، خدمات بازسازی منزل و ویلا را علاوه بر استان تهران، در استان های شمالی و سایر استان های مجاور نیز  با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت با قرارداد پیمان انجام می دهد.

بازسازی منزل

قیمت بازسازی منزل

هنگامی که جهت بازسازی منزل و یا خانه و ویلای قدیمی یا کلنگی خود قصد اقدام دارید، یکی از مهمترین مواردی که احتمالا به دنبال کسب اطلاعات درباره آن هستید، آگاهی از قیمت بازساری منزل و ویلا می باشد.

قیمت بازسازی خانه و یا ویلا، تحت تاثیر عوامل مختلفی می تواند متغیر باشد. مهمترین عواملی که در قیمت بازسازی خانه تاثیر گذار هستند، عبارتند از:

 • سبک بازسازی
 • میزان بازسازی
 • متراژ خانه
 • متریال مورد استفاده
 • تعداد نیروهای مورد استفاده در پروژه
 • نوع قرارداد
قیمت بازسازی منزل

قیمت بازسازی منزل توسط گروه معماری آترینا به صورت مدیریت پیمان و با توجه به حجم پروژه تعیین می گردد، همچنین میزان دستمزد دریافتی بابت بازسازی خانه، حدود 17 تا 35 درصد بوده که با توجه به حجم و کل هزینه بازسازی محاسبه خواهد شد.

مراحل بازسازی منزل

مهم نیست که خانه شما یک واحد آپارتمانی است یا یک خانه ویلایی، مهم این است که اگر قصد بازسازی آن را دارید، طبق مراحل زیر عمل کنید. البته گروه معماری آترینا، تمامی مراحل بازسازی منزل شما را با قرارداد پیمان و با بهره مندی از تیمی مجرب و حرفه ای در حوزه بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی منزل، به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. اما بد نیست تا از این مراحل نیز آگاه باشید:

 • انتخاب سبک بازسازی
 • انتخاب یک شرکت یا پیمانکار خوب
 • تعیین میزان بودجه
 • طراحی و ایجاد پلن بازسازی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری
 • برنامه ریزی جهت شروع بازسازی
 • آغاز تخریب بخش های فرسوده
 • شروع عملیات‌ بازسازی خانه
 • بررسی کیفیت بازسازی طبق استانداردهای بین المللی
 • تایید نهایی و اتمام بازسازی خانه

در ویدئوی زیر بخش هایی از  مراحل و روند بازسازی منزل را مشاهده می کنید.

آیا برای بازسازی منزل به مجوز نیاز داریم؟

اگر بازسازی خانه شما نیاز به اقداماتی نظیر موارد زیر داشته باشد، باید برای انجام آن مجوز لازم را از شهرداری دریافت نمایید. طبق ماده ۵۵ قانون شهرداری، برای اجرای بازسازی خانه های قدیمی در صورتی نیاز به اخذ مجوز است که یکی از اقدامات ذیل صورت بگیرد:

 • جابجایی و تخریب دیوارهای باربر
 • تغییر مکان و یا کاربری راه پله ها
 • تغییر مکان و یا کاربری پارکینگ منزل
 • تغییر کاربری قسمت های داخلی مانند آشپزخانه

مدارک و مراحل لازم جهت اخذ مجوز بازسازی خانه

پس از  تعیین آن بخش از اقدامات بازسازی که نیاز به اخذ مجوز دارند، باید با آماده نمودن مدارک مورد نیاز به شهرداری مراجعه و نسبت به دریافت مجوز اقدام کنید. مدارک لازم جهت دریافت مجوز بازسازی خانه به شرح زیر است:

 • اصل و کپی سند مالکیت خانه
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • اصل و کپی سند مالکیت و بنچاق برای املاک تفکیک شده
 • تکمیل فرم های مربوط به دریافت مجوز بازسازی خانه
 • جوابیه شرکت های بیمه مرتبط
 • جوابیه سازمان آتش نشانی
بازسازی منزل معماری آترینا

نمونه کارهای بازسازی منزل

در ادامه تعدادی از نمونه کارهای بازسازی منزل انجام شده توسط گروه معماری آترینا را مشاهده می کنید. تصاویر زیر، قبل و بعد بازسازی بخش های مختلف یک منزل را به تصویر می کشد.

بازسازی-منزل-1
بازسازی-منزل-2
بازسازی-منزل-4
بازسازی-منزل-6

فیلم بازسازی منزل

در ویدئوی زیر، روند بازسازی یکی از منازل قدیمی را توسط گروه معماری آترینا را مشاهده می کنید.

انواع بازسازی خانه

هر خانه ‌ای پس از گذشت چندین سال نیاز به بازسازی دارد. به طور کلی بازسازی روش بهتری نسبت به تخریب ساختمان است و از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه ‌تر می باشد. آشنایی با انواع روش ها و سبک های بازسازی منزل، قبل از اقدام به بازسازی بسیار حائز اهمیت است. به طور کلی بازسازی خانه ‌ها و بناها به ۴ شکل و در چهار سبک انجام می ‌شود:

بازسازی حفاظتی

در این نوع بازسازی، ابتدا باید در مورد تمام قسمت‌های ساختمان، تحقیقات مفصلی انجام شود و پس از آن بخش هایی از خانه که فرسوده شده ‌اند، شناسایی و با بازسازی تقویت شوند. در این روش، ستون‌ها و دیوارهای خانه معمولا با هدف تقویت ساختار ساختمان، تعمیر و تقویت می ‌گردند.

بازسازی سبکی

این نوع بازسازی که به آن آناستیلوز هم می ‌گویند به این صورت است که در خلال اجرای آن، برای قسمت‌های فرسوده‌ ساختمان، یک جایگزین‌ در نظر می ‌گیرند. به این صورت که پس از بازسازی، نمای اولیه‌ ساختمان حفظ شده و تغییری در ظاهر آن دیده نمی شود و فقط ساختار درونی آن بخش از ساختمان تقویت می شود. در بازسازی سبکی، حفظ ظاهر قدیمی بنا حائر اهمیت است. از این روش بازسازی، معمولا برای مرمت مکان ‌های قدیمی و تاریخی و یا خانه های با معماری سنتی استفاده می شود.

بازسازی پاکسازی سبکی

در این نوع از بازسازی منزل، ابتدا تیم بازسازی به صورت تخصصی بررسی می ‌کند که چه عواملی سبب فرسودگی و کاهش عمر خانه شده و سپس با حذف این عوامل، ساختمان را تقویت و طول عمر و ماندگاری آن را  افزایش می ‌دهد.

بازسازی تکمیلی

در طی این نوع از بازسازی، فقط قسمت‌های فرسوده خانه شناسایی می ‌شوند و مورد بازسازی قرار می‌گیرند تا بتوان از ساختمان همچنان استفاده کرد و طول عمر آن را بالا برد. معمولا بسیاری از افراد که منازل فرسوده‌ ای دارند، برای بازسازی از این روش استفاده می‌ کنند.

انواع بازسازی خانه

بازسازی خانه ویلایی قدیمی

هنوز هم در بیشتر محله های تهران، تعداد زیادی از خانه های ویلایی قدیمی به چشم می خورد. منظور از خانه ویلایی یعنی خانه ای که در یک یا دو طبقه با حیاط، ورودی و انشعابات مستقل ساخته شده است. این خانه ها معمولا پس از گذشت ۲۵ سال به عنوان خانه های ویلایی قدیمی شناخته می شوند و نیاز به بازسازی دارند. به طور کلی بازسازی منزل باعث افزایش قیمت ملک، استفاده بهینه از فضا و افزایش طول عمر خانه می شود.

مراحل بازسازی خانه ویلایی قدیمی

در ادامه به بررسی مراحل بازسازی خانه های ویلایی قدیمی می پردازیم:

۱- بررسی خانه و انتخاب نوع بازسازی

ابتدا باید از خانه خود با دقت بازدید کنید و تمام قسمت های آن را مورد بررسی قرار داده و بخش هایی که نیاز به بازسازی دارند را با دقت یادداشت نمایید. سپس باید مشخص کنید که هر یک از قسمت های یادداشت شده نیاز به چه نوع بازسازی از نظر زیرساختی و یا دکوراسیون دارند.

۲- در نظر داشتن بودجه و برآورد هزینه ها

اگر از نظر بودجه دارای محدودیت هستید، پس باید اولویت های خود را مشخص کنید و موارد حیاتی را مورد بازسازی قرار دهید و در آینده به بازسازی سایر بخش ها بپردازید. پس از این کارف باید هزینه های لازم برای تهیه مصالح، دستمزد کارگران، پیمانکار و سایر موارد برآورد کنید.

۳- انتخاب پیمانکار و اخذ مجوز

پس از انجام کارهای گفته شده باید با پیمانکار متخصص و ماهری در این باره مشورت کنید و انتظارات، تغییرات مدنظر و میزان بودجه خود را با  او در میان بگذارید. پیمانکار پس از بررسی خانه و با توجه به موارد گفته شده میزان دقیق هزینه ها را مشخص می نماید و در صورت تایید، قراردادی بین طرفین منعقد می گردد. در صورتی که بازسازی خانه ویلایی قدیمی همراه با تغییراتی باشد که کاربری بخش هایی از خانه را به کل تغییر دهد و یا جزء قسمت های ممنوعه باشد، باید نسبت به اخذ مجوز اقدام شود.

۴- برنامه ریزی، تخریب، شروع عملیات

برای انجام بازسازی باید برنامه ریزی درستی انجام شود تا همه کارها به موقع و درست انجام گیرد. پس از برنامه ریزی، نوبت به مهم ترین مرحله یعنی تخریب می رسد. این مرحله نیاز به دقت زیادی دارد تا تخریب دیگری به وجود نیاید و به کسی یا چیزی آسیبی وارد نشود. پس از تخریب بخش های مورد نظر، کار بازسازی شروع می شود.

۵- بررسی بازسازی و تایید نهایی

شما باید پس از اتمام بازسازی خانه ویلایی خود، قسمت های مختلف خانه را بررسی کنید و چنانچه همه چیز مطابق میل شما بود، رضایت خود را اعلام و پروژه را به پایان برسانید، اما اگر مورد نامطلوبی را مشاهده کردید از پیمانکار بخواهید تا آن را رفع کند.

بازسازی خانه ویلایی قدیمی

بازسازی خانه 50 متری

خانه های 50 متری یکی از آن دست خانه هایی هستند که بازسازی آنها به دلیل کوچک بودن ابعاد، ساده تر و کم هزینه تر می باشد. در ادامه به بررسی نکات مهم بازسازی خانه های 50 متری می پردازیم.

1- توجه به نورپردازی

استفاده از یک نقشه نورپردازی مناسب، خانه های کوچک را بزرگتر و روشن تر نشان می دهد. توجه به نورپردازی یکی از مهمترین مراحل در بازسازی خانه های 50 متری است.

2- توجه به نوع پوشش دیوارها، سقف و کف

برای پوشش دیوارها، سقف و کف خانه های کوچک باید به این نکته توجه نمود که کدام پوشش باعث بزرگنمایی و روشنی بیشتر محیط می گردد. بهترین پوشش برای دیوار خانه های کوچک، کاغذ دیواری های مدرن و دیوارکوب های ساده می باشد.

برای بازسازی سقف خانه و پوشش آن می توان از رنگ آمیزی های مناسب، کناف های شیک و انواع سقف های کاذب که برای خانه های کوچک مناسب هستند، بهره برد. بهترین نوع کفپوش برای این خانه ها کفپوش سرامیک، سنگ و لمینت می باشد.

3- پارتیشن بندی محیط

زمانی که دیوارهای اضافی حذف می گردند و فضا یکپارچه می شود، می توانید از پارتیشن های مناسب جهت قسمت بندی و تفکیک فضای خانه اقدام کنید. انواع پارتیشن های ام دی اف، شیشه و آلومینیوم می توانند برای بازسازی خانه های 50 متری مناسب باشند.

4- بازسازی آشپزخانه

 بازسازی آشپزخانه را می توان با تعویض کابینت ها و انتخاب مدل شیک دیگری آغاز نمود. بازسازی دیوارها و کفپوش آشپزخانه هم از جمله کارهایی است که می توان در راستای بازسازی منزل 50 متری خود انجام دهید.

5- بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی از طریق تعمیر و تعویض لوله کشی ها، عایق سازی کف و دیوارها، بازسازی بخش تهویه، تعویض کاشی ها و شیرآلات، جابجایی کاسه توالت و موارد مشابه نیز یکی از بخش های مهم بازی سازی خانه های کوچک می باشد.

6- بازسازی پذیرایی و اتاق خواب

برای رنگ آمیزی قسمت پذیرایی باید از رنگ های روشن استفاده شود و برای بازسازی اتاق خواب خانه های 50 متری باید ابعاد و محل قرار گرفتن کمد دیواری، تخت خواب و سایر وسایل را مشخص نمود تا طراحی آن ها به درست ترین نحو انجام شود.

بازسازی منزل معماری آترینا

بازسازی خانه 70 متری

متراژ 70، یکی از رایج ترین متراژها برای خانه هایی است که درخواست بازسازی منزل دارند. در ادامه به بررسی مهمترین مراحل بازسازی خانه های 70 متری می پردازیم.

1- بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه قلب تپنده هر خانه ای است. زیبایی آشپزخانه علاوه بر افزایش جذابیت دکوراسیون منزل، باعث آرامش ساکنین می شود به همین دلیل بازسازی آن اهمیت زیادی دارد. در خانه ۷۰ متری، بیشتر خانه ها آشپزخانه ای حدود ۴-۵ متر دارند و این فضا با این متراژ، کوچک به حساب می آید. با بازسازی باید تغییراتی در این فضا ایجاد شود که بزرگ تر از چیزی که هست دیده شود.

با بررسی بودجه خود می توانید تغییراتی در کابینت ها ایجاد کنید تا فضا را به  طور کل تغییر دهند. می توانید کابینت ها را تعویض، تعمیر و رنگ آمیزی کنید و به هنگام انتخاب رنگ به این موضوع توجه داشته باشید که هر چه رنگ کابینت ها روشن تر و ارتفاع آنها بلندتر باشد، فضا پر نورتر شده و در نتیجه بزرگ تر از آنچه که هست، به چشم می آید. برای بازسازی آشپزخانه علاوه بر موارد گفته شده می توانید کاشی ها را تعویض و کف آشپزخانه را عایق کاری نمایید.

2- بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

اگر خانه شما زیاد قدیمی نیست و بودجه کمی دارید، بهتر است بازسازی این بخش را نادیده بگیرید زیرا بازسازی سرویس بهداشتی و حمام خانه، پر هزینه تر از سایر بخش ها می باشد و این افزایش هزینه به دلیل وجود وان، لوله کشی، کاشی ها و… است. همانطور که می دانید فضای داخل سرویس بهداشتی دارای رطوبت است و به همین دلیل از عایق های رطوبتی در زیر کار استفاده می شود. به هنگام بازسازی این قسمت می توانید ابتدا کف را تخریب کنید و سپس عایق کاری کف و دیوارها را به طور مجدد انجام دهید.

در بازسازی خانه ۷۰ متری به این موضوع توجه کنید که فضای سرویس بهداشتی کوچک و در حدود ۵ متر است و باید از این فضا بیشترین بهره را ببرید. استفاده از توالت فرنگی دیواری، به داشتن فضای بیشتر کمک می کند. در حمام هم برای جداسازی بخش خیس و خشک از پرده حمام استفاده کنید تا فضای کمتری را اشغال و قیمت مناسب تری داشته باشد. تعویض و تعمیر شیرآلات سرویس بهداشتی هم از جمله موارد بازسازی در این قسمت است.

3- بازسازی اتاق نشیمن

متراژ اتاق نشیمن در یک خانه ۷۰ متری، تقریبا ۳۰ متر می باشد و یکی از راه های بازسازی این بخش، حذف دیوارهای اضافی و غیر باربر، یکپارچه کردن محیط خانه و اتصال فضای نشیمن و آشپزخانه به همدیگر است. در صورتی که دیوارهایی فرسوده در این بخش دارید که خراب یا نمدار شده اند، به فکر تراشیدن و گچکاری مجدد آن باشید. با این کار فضای خانه دلباز تر از قبل خواهد شد.

اگر دیوارها مشکل جدی ندارند می توانید با صرف هزینه کمی به رنگ آمیزی آنها بپردازید. استفاده از رنگ سفید باعث می شود که فضا بزرگتر از حد واقعی خود دیده شود. همچنین می توانید تغییرات مختلفی را در مدل سقف، نوع نورپردازی و کفپوش نشیمن ایجاد کنید. استفاده از کتابخانه و یا دکورهای مختلف برای جای دادن کتاب ها و وسایل دکوری و تزیینی مناسب است و باعث حفظ نظم در کل نشیمن می شود.

نکته دیگری که به هنگام بازسازی نشیمن باید به آن دقت کنید، تغییر مبلمان است. مبلمانی که فضای زیادی را اشغال کرده اند با مبلمان چند کاربرده تعویض کنید و این قسمت از بازسازی خانه ۷۰ متری خود را با تعویض پرده های پنجره تکمیل نمایید. اگر ارتفاع پرده با ارتفاع پنجره هماهنگ و هم اندازه باشد، فضای اتاق نشیمن بزرگتر نشان داده می شود.

4- بازسازی اتاق خواب

خانه های ۷۰ متری معمولا دارای یک یا دو اتاق خواب می باشند. متراژ اتاق ها متفاوت است اما معمولا خانه هایی با این متراژ، اتاق هایی بین ۹ تا ۱۲ متر دارند. برای بازسازی اتاق خواب نیازی به در نظر داشتن بودجه زیادی نیست بلکه با کوچک ترین تغییرات می توانید اتاق خواب جذابی داشته باشید. از آنجایی که اتاق هایی با این متراژ کوچک حساب می شوند، ابتدا باید به فکر روشن شدن فضای اتاق باشید و برای انجام این کار می توانید دیوارها را با رنگ های روشن، رنگ آمیزی کنید.

علاوه بر استفاده از رنگ روشن برای دیوارها، از چراغ های مختلف برای تکمیل نورپردازی بهره ببرید. آینه ها فضا را بزرگتر از اندازه واقعی آن نشان می دهند که به همین منظور می توانید آینه مورد نظر خود را بر یکی از دیوارها نصب کنید و از فضای دلنشین اتاق خود لذت ببرید!

بازسازی خانه ۷۰ متری

بازسازی خانه 100 متری

مراحل بازسازی خانه های 100متری اهمیت زیادی دارند و باید نکات مهم  این مراحل به درستی و با وسواس خاصی اجرا شود تا نتیجه کار نتیجه ای مطلوب و ایده آل باشد.  اگر شما هم خانه ای 100 متری دارید و به فکر بازسازی آن هستید، با ما همراه باشید، چرا که در ادامه قصد داریم تا به معرفی چهار مرحله اصلی در بازسازی خانه های بزرگ بپردازیم.

1- بازسازی آشپزخانه

در هر خانه ای، آشپزخانه مکان مهمی است که افراد خانواده و مخصوصا زن های خانه دار بخشی از ساعات روز را در آن سپری می کنند و محیط آن در تامین روحیه و انرژی اهل خانه نقش بسزایی دارد. در آشپزخانه، بیشترین توجه به شکل ناخودآگاه متمرکز کابینت ها می شود و نوع و رنگ آنها بسیار با اهمیت است. انتخاب رنگ های روشن برای کابینت ها، فضای آشپزخانه را روشن تر کرده و فضای آن را بزرگتر نشان می دهد.

در  روند بازسازی خانه ۱۰۰ متری خود می توانید حتی کاشی ها را تعویض کنید و رنگ و طرح آنها را به گونه ای هماهنگ با سایر قسمت ها انتخاب نمایید. عایق کاری کف آشپزخانه و تعویض شیرآلات و تجهیزات دیگر نیز از جمله موارد مورد توجه در بازسازی آشپزخانه های بزرگ می باشد.

2- بازسازی سرویس بهداشتی

بازسازی این بخش شامل بازسازی لوله ها، کف، دیوارها، وان، شیرآلات و … است که تمامی این موارد هزینه نسبتا بالایی را به خود اختصاص می دهند. اگر می خواهید این بخش را بازسازی کنید پس حتما بودجه لازم برای آن را در نظر داشته باشید. عایق کاری کف و دیوارهای سرویس بهداشتی اهمیت زیادی دارد و بازسازی آن باید با دقت بسیار انجام شود. تاسیسات و تجهیزات مورد استفاده در سرویس های بهداشتی متنوع است و شما می توانید از بین مدل های مختلف، مورد مناسب را انتخاب نمایید.

3- بازسازی پذیرایی

پذیرایی خانه را می توان با یک رنگ آمیزی بر روی دیوار، مورد بازسازی قرار داد. بدون شک در بازسازی خانه ۱۰۰ متری ، پذیرایی بخش بسیار مهمی است که بازسازی آن با حداقل هزینه هم می تواند انجام شود. حذف دیوارهای غیرباربر، یکپارچه سازی محیط، حذف دیوارهای اضافی، استفا‌ده از کاغذ دیواری، استفاده از نورپردازی های متعادل و مناسب، تعویض مبلمان و پرده ها و استفاده از کتابخانه و دکوری ها نقش بسزایی در بازسازی پذیرایی دارد. شما می توانید همه و یا چند مورد از این کارها را انجام دهید و پذیرایی منزل خود را مورد بازسازی قرار دهید.

4- بازسازی اتاق خواب

تعداد اتاق خواب های خانه هایی با متراژ ۱۰۰ متر متفاوت است و شما می توانید برای بازسازی اتاق خواب، دیوارها را رنگ آمیزی کنید و یا از کاغذ دیواری مناسب استفاده کنید. استفاده از کمدها نیز به بهره وری فضای اتاق می افزاید. استفاده از پرده های روشن و متناسب با پنجره هم بسیار کارآمد است.

بازسازی خانه ۱۰۰ متری