معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

بازسازی سرویس بهداشتی قدیمی و ایرانی با کمترین هزینه

بازسازی سرویس بهداشتی قدیمی و ایرانی با کمترین هزینه

بازسازی هر یک از بخش های خانه، نکات و مراحل خاصی دارد که باید توسط کارفرما و پیمانکار انجام شود. سرویس بهداشتی یکی از قسمت های بسیار مهم در خانه است که با توجه به کاربرد خود باید مجهز به انواع وسایل و تجهیزات مربوطه باشد. بازسازی سرویس بهداشتی زیبایی، استحکام و ایمنی سرویس بهداشتی را افزایش می دهد. به دلیل اهمیت این موضوع، در این مطلب به بررسی بازسازی سرویس بهداشتی قدیمی و ایرانی با کمترین هزینه می پردازیم پس با ما همراه باشید.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت بازسازی منزل تماس بگیرید.

تماس

اهمیت بازسازی سرویس بهداشتی

بازسازی سرویس بهداشتی یکی از مهمترین موارد بازسازی خانه است، چرا که سرویس بهداشتی یکی از بخش های خانه است که به طور مکرر در طول روز مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل کاربرد سرویس بهداشتی، ممکن است که زودتر از سایر بخش های خانه نیاز به بازسازی پیدا کند و نشانه هایی از فرسودگی در آن مشاهده شود. اگر سرویس بهداشتی فرسوده باشد، به دلیل تماس مستقیم با آب و رطوبت موجود در فضای آن،  احتمال ایجاد آسیب به دیگر بخش های ساختمان نیز وجود دارد. در این صورت شما مجبور به پرداخت هزینه های بیشتری می شوید. پس بازسازی این بخش از خانه بسیار با اهمیت است و باید در زمان مناسب و توسط افراد ماهر انجام شود.

معمولا خراب شدن کاشی، سرامیک، کاسه توالت، شیرآلات، سینک و پایه روشویی، ترک خوردگی و نشتی لوله ها و تاسیسات، نشان دهنده نیاز سرویس بهداشتی به بازسازی می باشد. گاهی نیز ممکن است شما به دلیل قدیمی بودن نوع طراحی دکوراسیون و یا کوچک بودن متراژ سرویس بهداشتی، تصمیم به بازسازی آن  بگیرید. تمامی این موارد می توانند منجر به بازسازی سرویس های بهداشتی شوند زیرا سرویس بهداشتی یک خانه باید راحت ترین دسترسی و بیشترین زیبایی را داشته باشد تا شما پس از هر بار استفاده از این بخش، دچار حس بدی نشوید.

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی

برای انجام بازسازی سرویس بهداشتی باید تمامی مراحل آن را به ترتیب و با دقت انجام دهید تا در پایان، نتیجه مطلوبی کسب نمایید. در این بخش اطلاعاتی درباره هر مرحله در اختیار شما قرار می دهیم.

قطع آب و برق سرویس بهداشتی

انجام مراحل و اقدامات مربوط به بازسازی در سرویس بهداشتی ممکن است به تاسیسات و یا منابع آب آسیب وارد کند پس باید پیش از شروع کار، آب ساختمان را از کنتور اصلی ببندید. سیم های برق و تجهیزات برقی موجود در سرویس بهداشتی نیز از جمله موارد خطر آفرین در حین بازسازی می باشند و به همین دلیل باید برق ساختمان قطع شود تا مشکلات و حوادث بزرگی به وجود نیاید.

خروج تجهیزات و وسایل داخل سرویس بهداشتی

در سرویس بهداشتی تجهیزاتی مثل روشویی، آینه، کاشی، سرامیک، کاسه توالت و کابینت دستشویی وجود دارد که به منظور بازسازی باید تمامی این بخش ها را ابتدا از محل اتصال خود جدا نموده و سپس به محیط خارج سرویس بهداشتی منتقل کنید. در ابتدا باید کاسه توالت را جدا کرده و سپس به سراغ روشویی و سایر تجهیزات بروید و رعایت این سلسله مراتب بسیار با اهمیت می باشد.

جداسازی اکثر تجهیزات موجود در سرویس بهداشتی از طریق پیچ گوشتی و در کمترین زمان ممکن انجام می شود. در آخرین مرحله نوبت به جداسازی کاشی و سرامیک های کف و دیوار سرویس بهداشتی می رسد که باید با دقت کافی و بدون آسیب به سایر بخش ها انجام شود.

بازسازی لوله های قدیمی

در سرویس بهداشتی از لوله های آب و فاضلاب استفاده می شود و با گذشت زمان این لوله ها ماندگاری خود را از دست خواهند داد. اگر در دیوارهای سرویس بهداشتی آثاری از نم زدگی و رطوبت دیده می شود پس بازسازی لوله ها امری ضروری است. بدین منظور شما باید در بازسازی سرویس بهداشتی لوله های قدیمی را خارج و لوله های جدیدی را نصب کنید. حتی اگر آثار نم و پوسیدگی در لوله ها و دیوارها مشاهده نمی شود باز هم بهتر است که لوله ها را تعویض کنید تا در آینده مجددا مجبور به پرداخت هزینه های بازسازی در این بخش نشوید. استفاده از لوله های با کیفیت برای آب و فاضلاب سرویس بهداشتی از جمله موارد مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.

نصب کفپوش و دیوارپوش سرویس بهداشتی

پس از پیاده سازی موارد گفته شده نوبت به نصب کفپوش و دیوارپوش جدید می رسد. در این مرحله شما باید به زیرسازی و سپس انتخاب و نصب کفپوش بپردازید. برای این کار ابتدا دیوارها و کف سرویس را عایق سازی کنید و با ایجاد شیب مناسب از نفوذ آب و رطوبت به یک بخش خاص جلوگیری نمایید تا منجر به پوسیدگی و خرابی مجدد نگردد. متریال مختلفی برای کفپوش و دیوارپوش سرویس بهداشتی وجود دارد که پس از بررسی مراحل بازسازی سرویس های بهداشتی به ارائه آن می پردازیم.

نصب تجهیزات سرویس بهداشتی

چیدمان تجهیزات و نصب آنها از جمله موارد مهم در بازسازی سرویس بهداشتی می باشد. نحوه چیدمان تجهیزات می تواند باعث بزرگنمایی فضای سرویس شود و یا اینکه آن را کوچک، دلگیر و نامنظم نشان دهد. تعویض شیرآلات قدیمی با شیرآلات جدید و مدرن هم از هدر رفت آب جلوگیری می کند و هم اینکه نمای خاصی به فضای داخلی سرویس می بخشد.

در انتخاب روشویی، آینه و کابینت سرویس بهداشتی نیز باید دقت لازم را داشته باشید و از بهترین متریال با طرح های زیبا و هماهنگ با دکوراسیون استفاده نمایید. توالت فرنگی از جمله تجهیزات مدرنی است که این روزها در خانه های شیک و لاکچری دیده می شود پس می توانید که از توالت فرنگی به جای نوع ایرانی استفاده کنید تا هم از مزایای آن بهره مند شده و هم محیط یکپارچه ای را در سرویس بهداشتی به وجود آورید.

نورپردازی و نصب هواکش سرویس بهداشتی

در سرویس بهداشتی باید نور مناسبی وجود داشته باشد تا در مواقع تاریکی، خطر برخورد با وسایل وجود نداشته باشد. علاوه بر موارد ایمنی، داشتن نورپردازی مناسب در سرویس بهداشتی، زیبایی آن را افزایش می دهد. هواکش باعث تخلیه هوای مرطوب و آلوده سرویس بهداشتی شده و جریان هوایی تمیزی را در فضا ایجاد می کند. بدین شکل پوسیدگی تجهیزات کاهش پیدا نموده و دیگر نیاز به صرف هزینه برای بازسازی مجدد در کوتاه مدت نخواهید داشت.

بازسازی دستشویی

نکات مهم بازسازی سرویس بهداشتی

مهمترین نکات بازسازی سرویس بهداشتی عبارتند از موارد زیر:

۱- انتخاب نوع دیوارپوش سرویس بهداشتی

برای بازسازی سرویس بهداشتی باید از بهترین نوع دیوارپوش استفاده کنید تا شستشوی مناسب و مقاومت بالایی داشته باشد. برای دیوار سرویس بهداشتی می توانید از کاشی، شیشه، تایل های سنگی، لمینت و پی وی سی استفاده کنید. معمولا در سرویس بهداشتی خانه های ایرانی از کاشی استفاده می شود. در سرویس بهداشتی های کوچک، از کاشی هایی به رنگ روشن استفاده می گردد و در سرویس های بهداشتی بزرگ، محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

۲- انتخاب نوع کفپوش سرویس بهداشتی

کفپوش های بتنی، سه بعدی، سنگی، چوبی و سرامیکی از جمله کفپوش های پرکاربرد برای سرویس بهداشتی هستند. به کار بردن سرامیک به عنوان کفپوش سرویس بهداشتی، در بسیاری از کشورها مانند ایران، رایج و متداول تر است. بهتر است از سرامیک هایی که لغزندگی کمتری دارند استفاده کنید تا امکان ایجاد حوادث را به حداقل ممکن برسانید.

استفاده از سرامیک های بزرگ و روشن برای سرویس های کوچک، فضا را بزرگتر از اندازه واقعی آن نشان می دهد. به کار بردن چسب آب بندی و یا دوغ آب، منجر به پوشاندن فضای خالی بین کاشی ها و سرامیک ها شده و از نفوذ آب به بخش های زیرین بنا، جلوگیری می کند.

۳- استفاده از استیکر کاشی سرویس بهداشتی

اگر برای بازسازی سرویس بهداشتی زمان و هزینه لازم را ندارید پس می توانید از استیکر کاشی ضد آب استفاده کنید. این استیکرها به صورت برچسبی بر روی کاشی های قبلی نصب می شوند و فضا را زیبا می کنند. البته با گذشت زمان کیفیت چسب این استیکرها کاهش یافته و ممکن است به نصب مجدد استیکر نیاز پیدا کنید. برای تمیز کردن این استیکرها بهتر است دقت بیشتری به خرج دهید تا مقاومت و زیبایی خود را از دست ندهند.

۴- روش نصب کاشی و سرامیک

برای نصب کاشی و سرامیک در سرویس بهداشتی دو روش وجود دارد که یکی از آنها به وسیله چسب و دیگری با استفاده از ملات انجام می شود. چسب کاشی کیفیت بالایی دارد و در کوتاه ترین زمان ممکن کاشی ها را نصب می کند. این متریال که قیمت مناسب تری نسبت به ملات دارد، ماندگاری بالایی داشته و حتی با شستشوهای مکرر تا بیش از ده سال مقاوم است و دیگر نیازی به بازسازی کاشی و سرامیک در بازه زمانی کوتاه مدت نخواهید داشت.

۵- انتخاب نوع روشویی

روشویی ها به دو صورت پایه دار و کابینتی ساخته می شوند اما امروزه استفاده از نوع کابینتی مرسوم تر است. این روشویی ها لوازم بهداشتی و آرایشی را در خود جای می دهند و در مواقع لازم می توانید به راحتی به این مواد و وسایل دسترسی داشته باشید. جای دادن وسایل در کابینت روشویی منجر به ایجاد نظم و زیبایی در سرویس بهداشتی می شود. این کابینت ها از متریال مختلفی ساخته می شوند که متداول ترین آن، ام دی اف است.

نوسازی سرویس بهداشتی

۶- شیرآلات سرویس بهداشتی

در بازسازی سرویس بهداشتی از شیرآلات جدید، مدرن و هوشمند استفاده می شود تا مصرف آب به حداقل رسیده و زیبایی محیط افزایش پیدا کند. شیرآلات معمولا در رنگ های مختلفی تولید می شوند که می توان به رنگ سفید، سفید- کروم و سفید- طلایی اشاره نمود. اگر می خواهید سرویس بهداشتی خود را بازسازی کنید پس باید در ضمن انجام مراحل، به این نکات هم توجه کنید و از بهترین و مقرون به صرفه ترین متریال بهره ببرید.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت بازسازی منزل تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.