معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

بازسازی خانه ۱۰۰ متری | هزینه و مراحل انجام از صفر تا 100

بازسازی خانه ۱۰۰ متری | هزینه و مراحل انجام از صفر تا 100

بازسازی خانه ۱۰۰ متری

امروزه در همه شهرها، خانه های بزرگ تبدیل به خانه هایی با متراژ کمتر شده اند و تمامی امکانات را در فضایی کوچک تر برای افراد ساکن در خانه فراهم می نمایند. خانه هایی با متراژ ۱۰۰ متر، خانه های ایده آلی می باشند که نه بسیار کوچک و نه بسیار بزرگ هستند. این خانه ها مانند تمامی ساختمان ها پس از گذشت چندین سال از زمان ساخت، نیاز به بازسازی دارند. برای بازسازی خانه ۱۰۰ متری باید مراحلی را طی کرد تا این امر به بهترین شکل انجام شود.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت بازسازی منزل تماس بگیرید.

تماس

مراحل بازسازی خانه های ۱۰۰ متری اهمیت زیادی دارند و باید نکات مهم تمامی این مراحل را به درستی رعایت کرد و انجام داد. اگر شما هم خانه ۱۰۰ متری دارید و به فکر بازسازی آن هستید، پس این مقاله را از دست ندهید، چرا که اصول بازسازی خانه 100 متری با اصول بازسازی خانه 70 متری یا اصول بازسازی خانه 50 متری متفاوت است.

سبک بازسازی خانه ۱۰۰ متری

پیش از اینکه کار بازسازی منزل در تهران خود را آغاز کنید، باید سبک خود را مشخص نمایید. انتخاب سبک بسیار مهم است و اگر شما می خواهید تنها قسمت های کوچکی از خانه خود را تغییر دهید، پس لزوما باید از سبک پیشین خود پیروی کنید تا توازن و همخوانی عناصر به هم نریزد. اگر قصد دارید که سبک قدیمی را کنار گذاشته و به طور کامل منزل خود را بازسازی کنید، سبک مدرن انتخاب مناسبی است.

سبک کلاسیک در بازسازی خانه ۱۰۰ متری

۱- از چوب و عناصری که بر روی آنها کار شده است، استفاده نمایید.

۲- از کاغذ دیواری هایی که طرح هایی شلوغ دارند، بهره ببرید.

۳- از تزیینات متناسب با دکوراسیون استفاده کنید.

سبک مدرن در بازسازی خانه ۱۰۰ متری

۱- تا حد امکان از نور خورشید در قسمت های مختلف ساختمان بهره ببرید.

۲- علاوه بر توجه به استفاده از نور خورشید، نورپردازی های مناسبی داشته باشید.

۳- در کنار استفاده از فناوری روز، به سادگی توجه کنید و سادگی محیط و عناصر را در نظر داشته باشید.

۴- از وسایل تزیینی اضافی استفاده نکنید.

۵- به ویژگی رنگ ها توجه کنید و در هر بخش از رنگ مناسب استفاده نمایید.

مراحل بازسازی خانه ۱۰۰ متری

ترتیب مراحل بازسازی خانه باید طبق اصول اجرا و در هر مرحله کارهایی طبق برنامه صورت گیرد تا نتیجه کار خوشایند و مطلوب باشد. در ادامه به بررسی این مراحل می پردازیم.

خانه 100 متری شیک

۱- مشخص کردن هدف بازسازی خانه ۱۰۰ متری

در بازسازی خانه ۱۰۰ متری باید به این نکته توجه کنید که هدف شما از بازسازی خانه چیست. شاید بخواهید تنها قسمت های فرسوده و خراب را بازسازی کنید و یا شاید هم بخواهید به طور کلی خانه را مورد بازسازی قرار دهید. پس بهترین کار این است که ابتدا هدف خود را از بازسازی مشخص کنید تا بتوانید مراحل بعدی را به درستی طی کنید.

۲- برآورد هزینه بازسازی خانه ۱۰۰ متری

همانطور که می دانید هزینه بازسازی خانه کلنگی برای هر خانه ای متفاوت است و نمی توان یک هزینه را برای بازسازی تمامی منازل در نظر داشت. با توجه به هدف و قیمت هر متر مربع بازسازی، می توانید هزینه انجام این کار را تخمین بزنید. هر چقدر که متراژ بالاتری از ساختمان را بازسازی کنید، هزینه های کلی شما افزایش بیشتری خواهد داشت. نوع متریال مورد استفاده و درجه یک بودن آنها هم در هزینه بازسازی تاثیر می گذارد.

۳- توجه به اولویت های بازسازی خانه ۱۰۰ متری

در بازسازی خانه های ۱۰۰ متری باید یکسری از اولویت ها را در نظر داشته باشید:

۱- آشپزخانه

۲- سرویس بهداشتی

۳- نشیمن و پذیرایی

۴- اتاق خواب ها

شما باید بازسازی خانه را از آشپزخانه آغاز کنید و به اتاق خواب ها برسید. در ادامه در مورد این اولویت ها بیشتر صحبت می کنیم.

۴- بازسازی آشپزخانه در خانه ۱۰۰ متری

در هر خانه ای، آشپزخانه مکان دلنشینی است که افراد بخشی از ساعات روز را در آن حضور دارند و محیط آن در تامین روحیه و انرژی ساکنین نقش بسزایی دارد. در آشپزخانه کابینت ها بیشترین جلب توجه را دارند و نوع و رنگ آنها بسیار با اهمیت است. انتخاب رنگ های روشن برای کابینت ها، فضای آشپزخانه را روشن تر کرده و فضای آن را بزرگتر نشان می دهد.

در این بخش از بازسازی خانه ۱۰۰ متری می توانید حتی کاشی ها را تعویض کنید و رنگ و طرح آنها را به گونه ای هماهنگ با سایر قسمت ها انتخاب نمایید. عایق کاری کف آشپزخانه و تعویض شیرآلات و تجهیزات دیگر نیز از جمله موارد مورد توجه در بازسازی آشپزخانه می باشد.

۵- بازسازی سرویس بهداشتی خانه ۱۰۰ متری

بازسازی این بخش شامل بازسازی لوله ها، کف، دیوارها، وان، شیرآلات و … است که تمامی این موارد هزینه نسبتا بالایی را به خود اختصاص می دهند. اگر می خواهید این بخش را بازسازی کنید پس حتما بودجه لازم برای آن را در نظر داشته باشید. عایق کاری کف و دیوارهای سرویس بهداشتی اهمیت زیادی دارد و بازسازی آن باید با دقت بسیار انجام شود. تاسیسات و تجهیزات مورد استفاده در سرویس های بهداشتی متنوع است و شما می توانید از بین مدل های مختلف، مورد مناسب را انتخاب نمایید.

۶- بازسازی پذیرایی خانه ۱۰۰ متری

پذیرایی خانه را می توان با یک رنگ آمیزی بر روی دیوار، مورد بازسازی قرار داد. بدون شک در بازسازی خانه ۱۰۰ متری ، پذیرایی بخش بسیار مهمی است که بازسازی آن با حداقل هزینه هم می تواند انجام شود. حذف دیوارهای غیرباربر، یکپارچه سازی محیط، حذف دیوارهای اضافی، استفا‌ده از کاغذ دیواری، استفاده از نورپردازی های متعادل و مناسب، تعویض مبلمان و پرده ها و استفاده از کتابخانه و دکوری ها نقش بسزایی در بازسازی پذیرایی دارد. شما می توانید همه و یا چند مورد از این کارها را انجام دهید و پذیرایی منزل خود را مورد بازسازی قرار دهید.

۷- بازسازی اتاق خواب های خانه ۱۰۰ متری

تعداد اتاق خواب های خانه هایی با متراژ ۱۰۰ متر متفاوت است و شما می توانید برای بازسازی اتاق خواب، دیوارها را رنگ آمیزی کنید و یا از کاغذ دیواری مناسب استفاده کنید. استفاده از کمدها نیز به بهره وری فضای اتاق می افزاید. استفاده از پرده های روشن و متناسب با پنجره هم بسیار کارآمد است.

اتاق خواب لاکچری

نکات مهم بازسازی خانه ۱۰۰ متری

۱- به هنگام بازسازی خانه ۱۰۰ متری خود به نورپردازی توجه ویژه داشته باشید.

۲- بخش های اضافی را حذف و فضا را یکپارچه کنید تا بتوانید با استفاده از پارتیشن ها محیط را به شکل دلخواه جداسازی نمایید.

۳- تا حد امکان از رنگ های روشن استفاده کنید.

۴- به توازن و همخوانی عناصر و رنگ های بخش های مختلف ساختمان دقت کنید.

۵- سبک انتخابی برای بازسازی را فراموش نکنید و اجزا، رنگ ها و تزیینات را متناسب با سبک خود انتخاب نمایید.

۶- در صورت مشاهده خرابی در قسمتی از خانه، ابتدا آن را برطرف کنید و سپس به زیباسازی ظاهر آن بپردازید.

۷- دیوارهای نمدار را بتراشید و مجددا گچکاری کنید با این کار هم از پیشروی خرابی جلوگیری کرده و هم روشنایی فضا را تغییر می دهید.

۸- در صورتی که در انتخاب سبک و تمامی مراحل انجام بازسازی خانه تخصصی ندارید، بهترین کار این است که از متخصصان مشاوره بگیرید.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت بازسازی منزل تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.