معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

بازسازی خانه چقدر طول میکشد؟ | تخمین مدت زمان بازسازی منزل

بازسازی خانه چقدر طول میکشد؟ | تخمین مدت زمان بازسازی منزل

یکی از موارد مهمی که در بازسازی به آن توجه می شود، مدت زمان بازسازی منزل است. افرادی که می خواهند خانه خود را بازسازی کنند و زیبایی و مقاومت آن را افزایش دهند، باید بدانند که بازسازی خانه چقدر طول میکشد ، بدین شکل برنامه ریزی ها به بهترین نحو انجام شده و عملیات بازسازی در زمان تخمین زده به پایان می رسد.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت بازسازی منزل تماس بگیرید.

تماس

عوامل گوناگونی بر مدت زمان بازسازی خانه موثر است و آن را کاهش و یا افزایش می دهد. در این مطلب به بررسی این موضوع می پردازیم تا شما بتوانید زمان بازسازی منزل خود را به درستی تخمین بزنید. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

عوامل موثر مدت زمان بازسازی منزل

مهمترین عوامل موثر در مدت زمان بازسازی منزل عبارتند از:

۱- تحقیق برای بازسازی منزل

زمانی که می خواهید بازسازی منزل خود را آغاز کنید باید تحقیقاتی داشته باشید. این تحقیقات شامل مواردی مانند هزینه بازسازی، سبک بازسازی و ایده طراحی دکوراسیون می باشد. برای اینکه مدت زمان بازسازی منزل خود را مشخص کنید، باید برای تحقیقات مدت زمان معقولی در نظر داشته باشید. برای کامل کردن تحقیقات خود می توانید از افرادی که قبلا خانه خود را بازسازی کرده اند راهنمایی بگیرید. پروسه تحقیقات بین ۲ هفته تا ۲ ماه طول می کشد و شما در پایان به ایده های مورد نظر خود دست خواهید یافت.

۲- برنامه ریزی برای ایده ها

در این مرحله شما به ۲ تا ۶ ماه زمان نیاز دارید تا ایده های به دست آمده را بر روی کاغذ پیاده سازی کنید. این ایده ها در طول زمان مذکور ممکن است بارها با نظر معمار، اعضای خانواده، آشنایان و طراحان تغییر کنند. مدت زمان بازسازی منزل بستگی به وسواس و تمرکز شما بر روی ایده و برنامه ریزی برای آن دارد.

۳- پیش از عملیات بازسازی

برای اینکه بدانید بازسازی خانه چقدر طول میکشد باید به مراحل پیش از شروع عملیات بازسازی توجه کنید. این مرحله در بین مراحل موثر بر مدت زمان بازسازی منزل بیشترین زمان را به خود اختصاص می دهد. برای بازسازی های کوچک معمولا ۳ ماه و برای بازسازی های بزرگ تا ۶ ماه زمان برای اقدامات پیش از عملیات لازم است. در این مرحله باید مجوزهای لازم را از ارگان های مختلف دریافت کنید و به انتخاب پیمانکار، مصالح و مواد اولیه بپردازید.

۴- انجام عملیات بازسازی منزل

مدت زمان بازسازی منزل به عملیات بازسازی و زمان آن نیز بستگی دارد. زمانی که بخواهید خانه خود را به طور کامل بازسازی کنید، باید زمان بیشتری را در نظر داشته باشید. اگر تنها بخش هایی از خانه شما نیاز به بازسازی دارد، زمان کمتری برای اجرای عملیات لازم است.

۵- تکمیل پروژه بازسازی

گاهی پس از پایان پروژه بازسازی توسط پیمانکار، باید تاییدیه هایی از سوی مراجع گوناگون انجام شود. البته تمامی خانه ها در مدت زمان بازسازی منزل نیاز به چنین تاییدیه هایی ندارند. شما نیز پس از اتمام پروژه باید همه بخش ها را به دقت بررسی کنید و اگر موردی مغایر با قرارداد بود از پیمانکار بخواهید تا آن را تغییر دهد. به طور کلی پیمانکاران باید در بازه زمانی ۳ ماه تا یکسال، پروژه اجرایی را تحت پوشش قرار دهند و اگر مشکلی به وجود آمد آن را رفع کنند.

مدت زمان بازسازی منزل

عوامل موثر بر مدت زمان بازسازی منزل

برای اطلاع از اینکه بازسازی خانه چقدر طول میکشد باید به عوامل گوناگونی توجه داشته باشید. این عوامل با توجه به انتخاب شما می توانند بر مدت زمان بازسازی منزل تاثیر بگذارند.

نوع و میزان بازسازی

یکی از مواردی که برای انجام عملیات بازسازی باید به آن توجه کنید، نوع و میزان بازسازی است. به طور مثال زمانی که می خواهید  بازسازی آشپزخانه انجام دهید، مدت زمان بازسازی منزل شما کمتر از وقتی است که بخواهید کل خانه را مورد بازسازی قرار دهید.

نوع بازسازی نیز بر زمان آن تاثیر می گذارد و این بستگی به نیاز و سلیقه شما دارد. فرض کنید می خواهید سقف خانه خود را گچکاری کنید و آن را با گچبری های مختلف بپوشانید. قطعا این کار نیاز به زمان بیشتری دارد تا وقتی بخواهید از سقف های کاذب استفاده کنید.

میزان دسترسی به مکان

اگر خانه شما در محله یا منطقه ای قرار دارد که دسترسی به آن سخت است و نیروی کار و مصالح برای رسیدن به محل عملیات بازسازی باید مسیر سخت و دشواری را طی کنند، پس مدت زمان بازسازی منزل شما طولانی تر خواهد شد.

فصل بازسازی منزل

در فصل بهار و تابستان به دلیل شرایط آب و هوایی، نیروی کار بیشتری در دسترس است. در فصل زمستان و اواخر پاییز به دلیل سردی ناگهانی هوا، نیروی کار کمتری مایل به انجام کار در مناطق سردسیر می باشد. این موضوع بر مدت زمان بازسازی منزل تاثیر گذاشته و منجر به افزایش آن می شود. بهره وری کارگران در سرما و گرمای بسیار، کاهش می یابد.

علاوه بر این بعضی از مراحل بازسازی وابسته به یکدیگر هستند و تا زمانی که یک بخش کامل نشود، نمی توان مرحله بعدی را اجرا کرد. فرض کنید می خواهید دیوارهای خانه را گچکاری کرده و سپس بر روی آن رنگ آمیزی انجام دهید. اگر در فصول سرد سال بخواهید گچکاری کنید، بازه زمانی بیشتری نیاز است تا گچ خشک شود. پس بر این اساس مدت زمان بازسازی منزل افزایش یافته و پروژه طولانی تر خواهد شد.

متراژ بازسازی منزل

متراژ خانه شما زمان بازسازی را دستخوش تغییر می کند. اگر بخواهید خانه کوچک خود را بازسازی کنید نیاز به زمان کمتری برای بازسازی دارید زیرا با توجه به متراژ خانه شما، بخش های گوناگون آن نیز متراژ کمتری دارند. اگر خانه بزرگی دارید و متراژ بخش های مورد بازسازی آن بالا می باشد، پس باید مدت زمان بازسازی منزل خود را بیشتر تخمین بزنید.

گاهی در یک پروژه بازسازی کوچک، حجم و پیچیدگی کار زیاد است و برخلاف تصور شما، زمان بیشتری را به خود اختصاص خواهد داد. پس حجم و میزان بازسازی را نیز همراه با متراژ در نظر داشته باشید.

مدت زمان قابل اجرا

اگر می خواهید خانه خود را بازسازی کنید باید زمان هایی که پیمانکار می تواند به منزل شما دسترسی داشته باشد، مشخص کنید. ممکن است که دسترسی به منزل شما در زمان های خاصی امکان پذیر باشد و بخواهید خودتان هم به طور مستقیم بر پروژه نظارت کنید. پس مدت زمان بازسازی منزل با توجه به تعداد ساعات دسترسی به آن، متفاوت است.

پروژه بازسازی منزل

توجه به آیتم های بازسازی

بازسازی منزل گاهی با تخریب همراه است و پروسه تخریب تا اجرای بازسازی مدت زمان طولانی تری را به خود اختصاص خواهد داد. مدت زمان بازسازی منزل با در نظر داشتن آیتم های گوناگون بازسازی، متغیر است.

اگر می خواهید کف، دیوار، سقف و سایر بخش های خانه را تخریب و بازسازی کنید پس برای هر یک زمان معقولی را تعیین کنید. اگر می خواهید تخمین بزنید که بازسازی خانه چقدر طول میکشد باید با افزایش تعداد آیتم های بازسازی، مدت زمان بیشتری را در نظر بگیرید.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت بازسازی منزل تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.