معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

بازسازی خانه های 50 متری | تمام مراحل بازسازی خانه های کوچک

بازسازی خانه های 50 متری | تمام مراحل بازسازی خانه های کوچک

بازسازی خانه های 50 متری

با گذشت زمان خانه ها تبدیل به خانه هایی کوچک شده که فضای دلنشینی دارند. این خانه ها ممکن است متراژ 50 متر و یا حتی کمتر داشته باشند و در صورتی که به زیبایی طراحی شوند، محیط گرمی را برای ساکنین فراهم می کنند اما اگر نقشه ساختمان به درستی انتخاب نشده باشد ممکن است خانه را کوچک تر نشان بدهد و این موضوع بهره وری فضا را کاهش می دهد. بازسازی خانه های 50 متری منجر به استفاده بهتر از فضا شده و کارایی خانه را افزایش می دهد.

معمولا خانه های قدیمی کوچک، نورپردازی درستی ندارند و رنگ های تیره استفاده شده در بخش های مختلف، فضا را کوچک تر از آنچه هست نشان می دهند. در این مقاله نکات مهمی در مورد بازسازی خانه های کوچک ارائه می دهیم. اگر شما هم قصد بازسازی منزل در تهران خود را دارید پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید، چرا که اصول بازسازی خانه 50 متری با اصول بازسازی خانه ۱۰۰ متری یا اصول بازسازی خانه ۷۰ متری متفاوت است.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت بازسازی منزل تماس بگیرید.

تماس

بازسازی به سبک مدرن و کلاسیک

برای بازسازی خانه ها می توان به دو سبک مدرن و کلاسیک عمل کرد. در ادامه ویژگی های این دو سبک را بررسی می کنیم تا بهترین سبک برای بازسازی خانه های 50 متری را انتخاب نماییم.

سبک مدرن در بازسازی خانه

بازسازی به سبک مدرن به شکل باز و با رعایت حریم خصوصی انجام می شود و امروزه طرفداران زیادی دارد. در این نوع بازسازی هر المانی که در یک نقطه از فضای خانه قرار می گیرد، دست کم یک عملکرد مطلوب دارد. از اصول این سبک می توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱- در سبک مدرن باید از رنگ های آرامش بخش در اتاق خواب و از رنگ های خنثی برای بخش هایی مانند آشپزخانه و سرویس بهداشتی استفاده نمایید.

۲- در این سبک باید به نورپردازی توجه داشته باشید و تا جایی که امکان دارد از نور خورشید استفاده نمایید.

۳- در بازسازی خانه ها به سبک مدرن، ابتدا وسایل بزرگ در جای خود قرار می گیرند و سپس وسایل کوچک چیده می شوند.

۴- سبک مدرن در واقع استفاده از فناوری به همراه سادگی می باشد و بدین منظور در این سبک از بازسازی، هیچ وسیله تزیینی اضافی در جایی قرار نمی گیرد و از منحنی های غیر ضروری هم استفاده نمی شود.

سبک کلاسیک در بازسازی خانه

سبک کلاسیک در بازسازی خانه ها هم پرطرفدار می باشد و ظاهری لوکس و اشرافی به ساختمان می دهد. این سبک در کلیساها با ستون های بلند و سر ستون های کار شده، دیده می شود. از اصول این سبک می توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱- سبک کلاسیک بر روی خطوط و قسمت های منحنی تاکید دارد.

۲- استفاده از چوب و عناصری که بر روی آنها کار شده است.

۳- در این سبک از تزئینات زیادی استفاده می شود.

۴-  کاغذ دیواری ها و پرده هایی با طرح های شلوغ در این سبک مورد استفاده قرار می گیرند.

با توجه به موارد گفته شده این سبک برای بازسازی خانه های کوچک مناسب نمی باشد.

بازسازی خانه کلاسیک

اصول مهم بازسازی خانه های 50 متری

همانطور که گفتیم با گذشت زمان خانه ها کوچک تر شده و در بسیاری از ساختمان ها واحدهای 50 متری ساخته می شوند. برای اینکه خانه هایی با این فضا، بزرگتر از حد خود نشان داده شوند، باید مورد بازسازی قرار گیرند. اصول گفته شده در قسمت بعدی، مهمترین اصول برای بازسازی خانه های 50 متری می باشند.

۱- داشتن نورپردازی مناسب

در هر خانه ای وقتی نور کافی وجود نداشته باشد، فضا گرفته و کوچک به نظر می رسد. نورپردازی مناسب، خانه را بزرگتر و زیباتر نشان می دهد. در صورتی که موقعیت خانه شما به گونه ای است که نمی توانید از نور خورشید بهره ببرید، از نورپردازی های مصنوعی استفاده کنید. سعی کنید در انتخاب رنگ و ترکیب رنگی لامپ ها و هالوژن ها، خلاقیت به خرج دهید و از رنگ های متنوع استفاده کنید.

۲- استفاده از رنگ های روشن

برای اینکه فضای خانه شما بزرگتر دیده شود، علاوه بر نورپردازی باید به رنگ هایی که در دیزاین، دیوارها و کفپوش ها استفاده می شود، دقت کنید. رنگ های روشن و خنثی به بزرگنمایی خانه شما کمک زیادی می کنند.

۳- انتخاب مبلمان راحتی

مبلمان کلاسیک ابعاد بزرگی دارند و برای خانه های کوچک مناسب نیستند. بهتر است برای اینکه بهره وری منزل خود را افزایش دهید، از مبلمان راحتی و مدرن استفاده نمایید. به هنگام انتخاب رنگ پارچه برای مبلمان، کوسن و پرده ها به این نکته دقت کنید که از پارچه های شلوغ با رنگ های متنوع استفاده نکنید و حداکثر از دو یا سه رنگ برای وسایل گفته شده، بهره ببرید.

۴- حذف دیوارهای اضافی

یکی دیگر از اصول مهم بازسازی خانه های 50 متری ، حذف دیوارهای غیر کاربردی و اضافه است. با این کار فضا یکپارچه شده و برای چیدمان وسایل و طراحی دکوراسیون می توانید راحت تر عمل کنید. با حذف دیوارهای اضافی، فضا روشن تر شده و می توانید میزان تاریکی نقاط مختلف را کم کنید.

۵- پله دار کردن بعضی از قسمت ها

در بعضی از خانه ها می توان دیوار اتاق خواب را حذف کرد و به جای آن یک نیم طبقه به وجود آورد تا محل خواب به قسمت نیم طبقه بالا منتقل شود و از قسمت پایین آن برای بخش هایی مانند نشیمن، اتاق کار، آشپزخانه و… بهره برد.

۶- استفاده از کانتر آشپزخانه

شما می توانید از یک کانتر به جای دیوار آشپزخانه استفاده نمایید. از این کانتر می توان به عنوان پیشخوان آشپزخانه و میز غذاخوری استفاده نمود. این کار علاوه بر افزایش نور در فضا، سبب بهره وری بیشتر نیز می گردد.

۷- کوتاه کردن سقف ورودی

زمانی که شما سقف ورودی را کمی کوتاه تر کنید، می توانید از فضای به وجود آمده برای جای دادن وسایلی که به آنها نیاز ندارید، استفاده نمایید. بازسازی سقف خانه های قدیمی بخش مهمی از مراحل بازسازی خانه های قدیمی باید طبق اصول انجام شود.

۸- یکی کردن سرویس های بهداشتی

برای استفاده بهتر از فضا می توانید سرویس بهداشتی و کابین دوش را در یک مکان نصب کنید. این موضوع ممکن است از نظر بعضی از مردم، خوشایند نباشد.

۱۰- استفاده از اکسسوری ساده

در بازسازی خانه های 50 متری بهتر است که از اکسسوری های کمتری استفاده کنید و سبک مناسب برای این کار طرح های ساده، مینیمال، مدرن و معاصر می باشد. هر چقدر که از اکسسوری های ساده و رنگ های روشن برای دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید، فضا بزرگتر و پرنورتر دیده می شود.

خانه مینیمال

مراحل بازسازی خانه های 50 متری

مراحل بازسازی خانه های کوچک به شرح زیر است:

1- توجه به نورپردازی

همانطور که در قسمت های قبلی هم به این موضوع اشاره کردیم، نورپردازی مناسب، خانه های کوچک را بزرگتر و روشن تر نشان می دهد.

2- انتخاب نوع پوشش دیوارها، سقف و کفپوش

برای پوشش دیوارها، سقف و کفپوش خانه های کوچک باید به این نکته توجه نمود که کدام پوشش باعث بزرگنمایی و روشنی بیشتر محیط می گردد. بهترین پوشش برای دیوارهای خانه های کوچک، کاغذ دیواری های مدرن و دیوارکوب های ساده می باشد.

برای بازسازی سقف خانه و پوشش آن می توان از رنگ آمیزی های مناسب، کناف های شیک و انواع سقف های کاذب که برای خانه های کوچک مناسب هستند، بهره برد. بهترین نوع کفپوش برای این خانه ها کفپوش سرامیک، سنگ و لمینت می باشد.

3- پارتیشن بندی محیط

زمانی که دیوارهای اضافی حذف می گردند و فضا یکپارچه می شود، می توانید از پارتیشن های مناسب جهت قسمت بندی و تفکیک فضای خانه اقدام کنید. انواع پارتیشن های ام دی اف، شیشه و آلومینیوم می توانند برای بازسازی خانه های 50 متری مناسب باشند.

4- بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه را می توان با تعویض کابینت ها و انتخاب مدل شیک دیگری آغاز نمود. بازسازی دیوارها و کفپوش آشپزخانه هم از جمله کارهایی است که می توان در این راستا انجام داد.

5- بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی از طریق تعمیر و تعویض لوله کشی ها، عایق سازی کف و دیوارها، بازسازی بخش تهویه، تعویض کاشی ها و شیرآلات، جابجایی کاسه توالت و… انجام می گیرد.

بازسازی حمام

6- بازسازی پذیرایی و اتاق خواب

برای رنگ آمیزی قسمت پذیرایی باید از رنگ های روشن استفاده شود و برای بازسازی اتاق خواب خانه های 50 متری باید ابعاد و محل قرار گرفتن کمد دیواری، تخت خواب و سایر وسایل را مشخص نمود تا طراحی آن ها به درست ترین نحو انجام شود.

7- طراحی دکوراسیون و چیدمان وسایل

با توجه به فضای کوچک در دسترس، باید در طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان وسایل از طرح هایی استفاده شود که علاوه بر سادگی با سایر بخش ها همخوانی و هماهنگی لازم را داشته باشند تا محیط خانه به زیباترین شکل دیده شود.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت بازسازی منزل تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.