معماری آترینا

آدرس:

تهران، تهرانپارس، خیابان اتحاد

تلفن:

ابعاد پارتیشن اداری | اصول انتخاب اندازه پارتیشن اداری

ابعاد پارتیشن اداری | اصول انتخاب اندازه پارتیشن اداری

ابعاد پارتیشن اداری

امروزه طراحان و معماران برای کاهش هزینه های ساخت و ساز و استفاده بهینه از محیط، سعی دارند ساختمان هایی بسازند که به صورت یکپارچه باشد و تعداد دیوار کمتری فضای ساخته شده را اشغال کند. برای قسمت بندی ساختمان ها و جداسازی بخش های مختلف، می توان از پارتیشن های اداری بهره یافت. ابعاد پارتیشن اداری متفاوت است و متناسب با نیاز هر بخش می توان از آن استفاده نمود.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت روز پارتیشن اداری تماس بگیرید.

تماس

ابعاد و ارتفاع پارتیشن های اداری باید به گونه ای باشد که دسترسی کارکنان را آسان کرده و محیط آرام و دلنشینی را برای تمامی افراد مشغول به فعالیت فراهم کند. در این مقاله قصد داریم نکات مهم ابعاد پارتیشن اداری را به شما عزیزان ارائه دهیم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

مزایای مهم استفاده از پارتیشن اداری

خرید پارتیشن اداری مزایای زیادی دارد اما مهم ترین مورد، آکوستیک کردن محیط و ایجاد حریم در بخش های مختلف می باشد. در این بخش این دو مزیت بزرگ را بررسی می کنیم.

۱- آکوستیک کردن محیط

فرض کنید در محیط کار هیچ عایق صدایی وجود نداشته باشد و سر و صداها به سایر بخش ها منتقل شود، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ قطعا در محیط کار همهمه به وجود می آید و کارمندان خسته می شوند. وقتی کارمندان خسته شوند، سرعت عملکردشان کاهش می یابد و کارها به موقع انجام نمی شود و موقعیت کل سازمان به خطر می افتد.

پارتیشن اداری مانند یک عایق صوتی عمل کرده و محیط را آکوستیک می کند. محیط آکوستیک، آرامش لازم برای انجام فعالیت های هر بخش را فراهم کرده و سبب انجام به موقع کارها می شود.

۲- ایجاد و حفظ حریم بخش های مختلف

قطعا هر بخشی از یک سازمان، کارمندان خاص خود را دارد و هر کدام از این افراد متناسب با فعالیت خود با ارباب رجوع در ارتباط هستند و به انجام وظایف خود می پردازند اما اگر تمامی این کارمندان بدون هیچ حریمی در یکجا قرار داشته باشند، بی نظمی بسیار زیادی ایجاد می شود.

استفاده از پارتیشن اداری حریم هر بخش را مشخص کرده و کارمندان در چارچوب حریم کاری خود به فعالیت می پردازند که این امر سبب جلوگیری از مزاحمت برای سایرین می شود. وقتی عامل مزاحمی در حریم کارمندان وجود نداشته باشد، آنها با دقت و سرعت بیشتری به انجام وظایفشان می پردازند.

انتخاب و نصب مناسب ترین پارتیشن اداری

انتخاب بهترین و مناسب ترین پارتیشن اداری به عوامل زیادی بستگی دارد یکی از این عوامل سلیقه مشتری است که باید با محیط کاری همخوانی داشته باشد. در صورتی که بدون فکر و بررسی های لازم، رنگ و جنسی برای پارتیشن اداری انتخاب شود ممکن است سبب دلزدگی و خستگی کارمندان شده و همچنین ارتباط بین کارمندان را با مشکل روبرو سازد.

سعی کنید با توجه به نوع سازمان، نوع فعالیت، تعداد ارباب رجوع، محیط کاری، میزان ارتباط بین کارمندان و با توجه به دکوراسیون اصلی فضای کاری خود، به انتخاب بهترین و مناسب ترین پارتیشن اداری بپردازید.

نصب پارتیشین اداری

اهمیت ارتفاع استاندارد پارتیشن اداری

انتخاب پارتیشن اداری مناسب که ارتفاع استانداردی داشته باشد، اهمیت زیادی دارد و مدیر آن مجموعه باید با در نظر داشتن ارتباطات بین بخش ها، به انتخاب ابعاد پارتیشن اداری بپردازد.

در بعضی از ادارات کارمندان باید با هم ارتباط نزدیکی داشته باشند و فعالیت شان به هم وابسته است اما در بعضی دیگر چنین نیست و اگر در جایی دور و مجزا هم باشند مشکلی در اجرای فعالیت ها پیش نمی آید. با توجه به میزان ارتباطات کارمندان و با توجه به محیط باید ارتفاع پارتیشن اداری را انتخاب کرد.

ابعاد مناسب پارتیشن اداری

انواع پارتیشن اداری در ابعاد گوناگونی ساخته می شوند. با توجه به نیاز افراد و فضای مورد نظر باید جنس پارتیشن اداری و ابعاد آن را انتخاب کرد. ممکن است برای محیطی پارتیشن تمام ام دی اف مورد نیاز باشد و در محیطی پارتیشن ام دی اف و شیشه به کار بیاید.

اگر هدف افراد از نصب پارتیشن اداری آکوستیک کردن محیط کاری باشد پس باید از پارتیشن های دوجداره و یا پارتیشن های شیشه ای استفاده کنند. پارتیشن های کلاسیک هم برای این افراد مناسب می باشد. در صورتی که هدف از نصب پارتیشن اداری، ایجاد محدوده و حریم برای کارمندان باشد می توان از پارتیشن های تک جداره در جنس های مختلفی استفاده کرد.

پارتیشن های آلومینیومی، پارتیشن های شیشه ای، پارتیشن های ام دی اف و همچنین پارتیشن های ترکیبی از دو جنس هم برای این کار مناسب هستند، مانند پارتیشن های شیشه و ام دی اف که در بسیاری از آژانس های هواپیمایی و ادارات دولتی دیده می شود.

مزایای رعایت استانداردهای انتخاب پارتیشن اداری چیست؟

ابعاد پارتیشن اداری و ارتفاع آن بستگی به شرایط محیطی دارد و با توجه به میزان استفاده از بخش های مختلف و همچنین سطح ارتباطات باید آن را در اندازه ای مناسب سفارش داد. در صورتی که استانداردهای لازم در انتخاب ابعاد پارتیشن اداری رعایت نشود ممکن است از نظر تیغه چینی و ایجاد دیوار نیاز شما حل شود اما این یک مزیت موقتی محسوب می شود و با گذشت زمان مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.

میزان ارتباطات کارکنان،نوع خدمات آنها و نوع نیاز افراد باید به طور دقیقی بررسی شده و سپس برای انتخاب ابعاد و جنس پارتیشن اداری تصمیم گرفته شود. استفاده از ابعاد مناسب پارتیشن اداری با در نظر داشتن ارتفاع مورد نیاز، قسمت بندی مناسبی در محیط کاری ایجاد خواهد کرد.

اندازه پارتیشن اداری

ابعاد پارتیشن اداری به چه عواملی بستگی دارد؟

در این مقاله گفتیم که برای انتخاب ابعاد پارتیشن اداری باید آیتم هایی را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین و ایده آل ترین پارتیشن اداری را برای محیط کاری خود انتخاب کنید. از جمله مهم ترین آیتم هایی که باید حتما مورد بررسی قرار گیرد توجه به میزان بودجه، ویژگی های جنس های مختلف، نیاز کارمندان، نوع دکوراسیون، سلیقه و طرح های مورد علاقه خود و نوع محیط می باشد.

با توجه به این آیتم ها شما می توانید بهترین و مناسب ترین پارتیشن اداری را در ابعاد و ارتفاع مورد نیاز خود سفارش دهید و به مدت طولانی از آن استفاده کنید. بی توجهی به این نکات باعث پشیمانی از خرید و ناکارآمدی پارتیشن انتخابی می شود. پس در این زمینه نهایت دقت و توجه خود را به کار ببرید تا مناسب ترین پارتیشن اداری را با ابعاد و ارتفاع استاندارد انتخاب کنید.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت روز پارتیشن اداری تماس بگیرید.

تماس
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.